Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • Относительно налогообложения хозяйственных операций при переуступке права требования

Относительно налогообложения хозяйственных операций при переуступке права требования



   
МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 04.11.2013 р. N 14656/6/99-99-19-03-02-15
   
   
Громадській раді при Міністерстві доходів і зборів України
   
   
Про надання відповіді
   
   Міністерство доходів і зборів України розглянуло лист Громадської ради при Міністерстві доходів і зборів України від 25.09.2013 N 10/13 щодо оподаткування господарських операцій при переуступці права вимоги і в межах компетенції повідомляє таке.
   
   Пунктом 1.1 статті 1 Податкового кодексу України (далі - Податковий кодекс) встановлено, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів регулюються саме цим Кодексом.
   
   Відповідно до підпункту 14.1.255 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу відступленням права вимоги є операція з переуступки кредитором прав вимоги боргу третьої особи новому кредитору з попередньою або наступною компенсацією вартості такого боргу кредитору або без такої компенсації.
   
   Статтею 1077 Цивільного кодексу України (далі - Цивільний кодекс) встановлено, що за договором факторингу (фінансування під відступлення права грошової вимоги) одна сторона (фактор) передає або зобов'язується передати грошові кошти в розпорядження другої сторони (клієнта) за плату (у будь-який передбачений договором спосіб), а клієнт відступає або зобов'язується відступити факторові своє право грошової вимоги до третьої особи (боржника).
   
   Зобов'язання фактора за договором факторингу може передбачати надання клієнтові послуг, пов'язаних із грошовою вимогою, право якої він відступає.
   
   Статтею 1079 Цивільного кодексу визначено обмежене коло осіб, які можуть бути факторами за договором. Фактором може бути банк або інша фінансова установа, яка відповідно до закону має право здійснювати факторингові операції.
   
   У разі укладання договору факторингу між особами, які не є фінансовими установами, він може бути визнаний недійсним у судовому порядку.
   
   Кваліфікувати угоду як договір факторингу або як переуступлення права вимоги можливо лише при дослідженні умов договору та господарських операцій (первинних документів, що підтверджують їх здійснення) при його виконанні.
   
   Міністерством доходів і зборів України в даний час аналізується існуюча судова практика із зазначеного питання. За результатами проведеного аналізу буде прийнято рішення щодо видачі узагальнюючої податкової консультації.
   
   
   Перший заступник Міністра
   
С. Д. Дериволков

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам