Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • Относительно обжалования процедур закупок и осуществления мониторинга закупок

Относительно обжалования процедур закупок и осуществления мониторинга закупок



   
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 12.10.2015 р. N 3302-05/33731-06
   
Органи державної влади, органи місцевого
   самоврядування, установи, організації,
   підприємства та інші суб'єкти сфери
   державних закупівель

   
Щодо оскарження процедур закупівель та здійснення моніторингу закупівель

   Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на численні скарги та звернення суб'єктів сфери державних закупівель щодо можливих порушень під час здійснення державних закупівель повідомляє.
   
   Закон України "Про здійснення державних закупівель" (далі - Закон) встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.
   
   Щодо органу оскарження
   
   Відповідно до пункту 17 частини першої статті 1 Закону органом оскарження є Антимонопольний комітет України.

   Згідно з частиною третьою статті 8 Закону Антимонопольний комітет України як орган оскарження з метою неупередженого та ефективного захисту прав та законних інтересів осіб, пов'язаних з участю у процедурах державної закупівлі, створив постійно діючу адміністративну колегію з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель. Рішення постійно діючої адміністративної колегії приймаються від імені Антимонопольного комітету України.

   Відповідно до пункту 26 частини першої статті 1 Закону суб'єкт оскарження в органі оскарження (далі - суб'єкт оскарження) - фізична чи юридична особа, яка звернулася до органу оскарження з метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, генерального замовника, що суперечать законодавству у сфері державних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи.
   
   Порядок оскарження процедур державних закупівель визначено статтею 18 Закону.
   
   Так, відповідно до статті 18 Закону скарга суб'єкта оскарження подається до органу оскарження з урахуванням вимог щодо змісту інформації та оформлення, передбачених частиною першою статті 18 Закону, а також з урахуванням строків щодо подання скарги, встановлених частиною четвертою статті 18 Закону.
   
   Скарги щодо укладених договорів про закупівлю розглядаються в судовому порядку.
   
   Разом з цим частиною третьою статті 18 Закону передбачено право особи щодо звернення до замовника, генерального замовника з вимогою стосовно усунення порушення під час проведення процедури закупівлі. При цьому замовник, генеральний замовник у разі отримання такого звернення має право на добровільній основі вжити належних заходів, у тому числі з призупиненням процедури закупівлі, для врегулювання питань, зазначених у зверненні.
   
   Надіслання звернення замовнику, генеральному замовнику не позбавляє особу права звернутися зі скаргою до органу оскарження. Замовник, генеральний замовник повинні повідомити заявнику про рішення, прийняті за результатами розгляду звернення, та одночасно протягом одного робочого дня з дня прийняття такого рішення подати його разом із зверненням для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу.
   
   У разі подання скарги щодо тієї самої процедури закупівлі, якої стосується звернення, замовник, генеральний замовник повідомляють орган оскарження про вжиті за цим зверненням заходи.
   
   Таким чином, фізична чи юридична особа з метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, генерального замовника, що суперечать законодавству у сфері державних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи, має право звернення до замовника (генерального замовника), до органу оскарження або суду.
   
   Щодо здійснення контролю та моніторингу закупівель
   
   Відповідно до абзацу першого частини четвертої статті 7 Закону контроль у сфері державних закупівель у межах своїх повноважень, визначених Конституцією та законами України, здійснює Рахункова палата, Антимонопольний комітет, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.
   
   При цьому інформуємо, що згідно із абзацом другим частини четвертої статті 7 Закону моніторинг закупівель здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, та його органи на місцях.
   
   Порядок здійснення моніторингу визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю (абзац третій частини четвертої статті 7 Закону).
   
   Таким чином, оскільки відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, Мінекономрозвитку як Уповноважений орган здійснює регулювання та координацію у сфері закупівель у межах повноважень, визначених цим Законом. Основні функції Мінекономрозвитку визначено статтею 8 Закону.
   
   Враховуючи вищезазначене, а також частину другу статті 19 Конституції України, норми Закону та Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 N 459, до компетенції Мінекономрозвитку не належить розгляд скарг, здійснення контролю у сфері державних закупівель, а також проведення моніторингу закупівель.
   
   Директор департаменту
   регулювання державних закупівель
   Мінекономрозвитку України
О. Стародубцев

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам