Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


21.07.21
9582 9 Печатать

Набрав чинності закон про одноразове декларування

21 липня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» № 1539-ІХ, ухвалений парламентом України 15 червня 2021 року.

Документ створює стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, та сприятиме залученню в економіку України додаткових ресурсів.

Закон визначає особливості проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яке відбуватиметеся з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Громадяни України матимуть право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року.

При цьому у добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.

Декларант може вказати серед активів валютні цінності (крім коштів у готівковій формі), цінні папери, рухоме та нерухоме майно, зокрема об'єкти незавершеного будівництва, частки у майні юридичних осіб, які знаходяться в Україні чи за кордоном.

Із задекларованих активів громадянин повинен буде сплатити збір, зокрема 5% щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні; 9% щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном; 2,5% щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

Якщо громадянин сплатить усі необхідні збори, держава гарантуватиме йому звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства. Також гарантується нерозголошення державними органами та їхніми посадовими особами відомостей, що містяться в одноразових добровільних деклараціях, без відповідного рішення суду.

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Елена
21.07.21 07:57

"Громадяни України матимуть право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року."                                                                  А если збережения накопленные из зарплаты, с которой удерживались налоги? Тогда что , по второму кругу заплатить налоги.?

Ответить
  • Лариса
21.07.21 12:34

Елена, "... і з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року."     - тобто, з Вашої зарпати не були сплачені податки і збори? 
Чи виходячи з чого, Ви зробили висновок, що цих доходів треба "по второму кругу заплатить налоги.?"

Ответить
  • Евгений Грищенко
21.07.21 08:41

"...А если збережения накопленные из зарплаты, с которой удерживались налоги? Тогда что , по второму кругу заплатить налоги.?"
ничего не декларируйте тогда
единственная проблема, что придется, видимо, доказывать каким-то образом, что средства получены законным путем и не миновали нашей "передовой" фискальной системы

Ответить
  • Наталия
21.07.21 09:30

Для того, чтобы "залучить у экономику додаткови ресурси" нужно залезть в и без того худой карман граждан. Респект и уважуха!

Ответить
  • 7788
21.07.21 09:41

2,5% щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року. - то есть еще не приобрели, но при в будущем приобретут. Кто понял в чем тайный смысл этой нормы? 

Ответить
  • Галина
21.07.21 12:36

7788,а что тайного? Можно подумать,что народ массово скупает или кинется с 01.09.2021 скупать гос.облигации. Они ж их скупят ,надо ж легализовать как-то деньги, задекларируют и минимум заплатят. Они все делают только для себя. Ну а народ,как всегда,будет страдать доказывая,что купил все из зарплаты. Один раз люди уже заплатили налоги,покупая и строя все то,что должны теперь декларировать. А этим все мало.

Ответить
  • Марі
21.07.21 12:30

7788, Тобто пов'язати  ці дати з датами декларування "не судьба"! Бл.... професіонали. І вже три лайка... Пішла я звідси.

Ответить
  • 7788
21.07.21 13:38

Марі, а я как посмотрю Вы большой профессионал? Имейте уважение к людям и чувствуйте тонкий юмор написанного. Своим комментарием хотела обратить внимание на ситуацию, что заведомо будет в будущем приобретение облигаций и вас не будут спрашивать, где вы взяли на покупку деньги, а просто уплатите налог одноразово и все! Объясните, для кого эта норма? наверное, для обычных граждан?! в следующий раз проходите мимо, чем оставлять такой комментарий. 

Ответить
  • Оксана
26.07.21 11:22

А что делать , если по дарственной досталась 1 квартира, по завещанию 2.? Мне 63года. Всю жизнь работаю гл. бухом. Мать умерла и оставила завещание. Тетка написала дарственную. Площадь больше 120м.кв. Что тоже декларировать? И денег собрать в 25 лет и в 60 можно разную сумму. Что делать?  

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям