Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


24.01.23
25022 21 Печатать

ДПС бажає бачити від єдинників нову форму декларації!

Нагадуємо, Наказом Мінфіну від 24.11.2022 р. № 394 затверджено нові форми: 

  • Податкової декларація платника єдиного податку- фізичної особи-підприємця;
  • Податкової декларація платника єдиного податку ІІІ групи (юридичні особи);
  • Податкової декларація платника єдиного податку IV групи.

Декларація платника єдиного податку за ставкою 2% залишилася без змін. 

Опубліковано наказ було 30 грудня 2022 року.

Враховуючи п. 46.6 ПКУ, звітувати вперше за цими бланками єдинники 3 групи мали за І квартал 2023 року, а платники єдиного податку 2 та 4 груп - за 2023 рік. 

Але у податківців своя точка зору!

Перше роз'яснення фіскалів ми отримали 13 січня 2023 року.  ДПС зазначає, що звітувати за новими формами слід лише єдинникам,у яких виникає обов’язок визначити мінімальне податкове зобов’язання (МПО).

Але тепер у ЗІР ми бачимо нову консультацію, де податківці не роблять прив'язки до мінімального податкового зобов’язання, а радять подавати оновлені форми всім єдинникам.

Сподіваємося, що податківці не вимагатимуть заміни декларацій платниками, у яких не виникає обов’язку визначити МПО, та які вже вдало подали старі форми звітності. Тим більше, що у платників є законні підстави подавати за 2022 рік старі форми (п. 46.6 ПКУ). 

До речі, на момент підготовки цього матеріалу, в Електронному кабінеті відсутні нові форми декларацій.  Водночас, нові бланки можна завантажити за посиланням.

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Валентина
24.01.23 09:05

Вони там реально якісь кончені? Вибачте за лексикон. Коли я вже відзвітувала по усім клієнтам, успішно отримала квитанцію № 2, лягло нарахування і вони хочуть бачити нові форми, що суперечить усім нормам?

Ответить
  • Муравей
24.01.23 09:38

А я бажаю бачити 2 квитанцію по об'єднаній звітності вчасно!!!!

Ответить
  • Надежда
24.01.23 10:13

Муравей, відправила повторно через 10 днів, отримала через 5 хвилин  квитанцію №2 по першій даті відправки. Без підsrachnuka
не робить.

Ответить
  • Львица
25.01.23 12:05

Надежда, а написано во 2 квит. что звит загружено в реестр? Потому что те кто получают 2 - пишут что не написано о выгрузке в реестр

Ответить
  • Катерина
24.01.23 10:49

Надежда, а смайлик бачили замість отпримання ПФУ? така квитанція 2 у багатьох є

Ответить
  • Светлана
24.01.23 10:48

Надежда, Підскажіть, будь ласка, Ви повторно подавали "звітну" чи "нову звітну"?

Ответить
  • Тетяна
24.01.23 09:54

Хотілося б знати, що важливіше: закон, чи забаганки ДПС?

Ответить
  • Наталья
24.01.23 09:54

Ключова фраза -форма відсутня в ЕК. офігенно...

Ответить
  • Тетяна
24.01.23 11:46

І у нас кв 2 не приходить по новому бланку обєднаної звітності з 18.01, повторно звітну подавати??? В кабінеті електронному вона висить, але нерозглянута... 

Ответить
  • Татьяна
24.01.23 16:58

Тетяна, у мене теж не приходить 2 квитанція, я тей звіт уже 3 рази відправляла

Ответить
  • Тетяна
24.01.23 13:44

коли будуть податківців карати,штрафувати за свої незаконні консультації?

Ответить
  • Мария
31.01.23 10:47

Тетяна, нє, це тільки податківці можут під час ВС робити помилки, заважати працювати і нараховувати штрафи

Ответить
  • Ирина
25.01.23 10:20

А налогоплательщик хочет видеть Роз'яснення по применению Переліка территорий по льготам (а то внутренними письмами решили о том , что льготы ПОКА не учитывать  по земле, недвижимости за 2022 г) а в огласку не выдают. Прижали уши и выжидают. Как же на 2023 рассчитывать???

Ответить
  • Виктор
25.01.23 12:51

Так, за землю та нерухомість повний ігнор від податківців, а деки на 23 рік вже починають червоніти...

Ответить
  • Мельник
25.01.23 18:25

Обєднаний висить, кв.2 немає, так ще ті рішили міняти .Повний тиринд.

Ответить
  • Юлия
25.01.23 18:47

Чому вони не спрощують умови роботи , а навпаки роботи додають? поки є світло, та роблячи висновки з 2022 року подала звіти в перших числах року, а нєт... давайте ще щось придумаємо. чи від того стане більше податків?  

Ответить
  • Ирина
26.01.23 17:38

Сьогодні подала через Кабінет декларацію (вже за новою формую, старої форми вже немає). Але прийшла квитанція 2 про неприяйняття звіту з поясненням "зазначене додостовірне значення періоду. Початок подання форми з 1.01.23). Тому не ясно як подаватись, старої форми немає, а за новою не приймає 

Ответить
  • Марія
26.01.23 17:41

Нові форма з'явилась в електронному кабінеті, старої вже немає. Відправила на новій формі, не приймається. В квитанції написано, що потрібно подавати вперше за 2023 рік. Як вони вже дістали...

Ответить
  • Людмила
27.01.23 13:03

Пытаюсь в кабинете сделать декларацию- юрлицо 3 группа- есть только новая форма J0103508, но она не открывается, вверху красным сообщение- ошибка. И крутится колесико.

Ответить
  • Валентина
27.01.23 16:56

Телефонувала в податкову стосовно подання декларації за рік по ЄдПодатку - сказали чекайте понеділка, поки не працює))) 

Ответить