Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


07.02.23
25841 17 Печатать

Нові «воєнні» строки реєстрації ПН/РК і штрафи за їх порушення

Томашпольский Сергей налоговый эксперт

Я, Сергій Томашпольсьский, податковий експерт «Податки & бухоблік». Є цікаві зміни щодо строків реєстрації податкових накладних (ПН) / розрахунків коригування (РК) і не лише. Пропоную обговорити їх детальніше.

Мова про Закон № 2876* — щодо заборони для грального бізнесу перебувати на спецЄП. Ви спитаєте: до чого тут реєстрація ПН /РК? Ну так у нас буває. Намішали в одну купу. Не слід звертати увагу на назву Закону. Нас норми щодо грального бізнесу цікавити не будуть. Говорити будемо саме про ПН/РК-новації. До речі, термін набуття чинності Законом № 2876 — 08.02.2023 (опубліковано в «Голос України» № 26 від 07.02.2023).  

* Закон України «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування» від 12.01.2023 № 2876-IX.

Якщо стисло, то маємо наступне:

1. Продовжено граничні строки реєстрації ПН/РК. Для ПН/РК за першу половину місяця — на 5 календарних днів. За другу половину — на 3 календарних дні.

2. Зменшено штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК — до 2-5-10-15-25% суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, замість 10-20-30-40-50%.

3. Час реєстрації ПН/РК у робочі дні продовжено на 2 години (з 8 до 20 години). А якщо це є день, на який припадає граничний строк реєстрації ПН/РК, то матимемо час з 0:00 до 24:00 годин.

Далі про це все детальніше.

Эксклюзивный материал для подписчиков сайта
    Подписывайтесь и читайте полностью:
  • новости, эксклюзивные статьи, справочники
  • загружайте бланки
  • все это без рекламы
70
грн/
месяц
Уже оплатили? Войти
Подписчики PRO-доступа получают бесплатный доступ к порталу бонусом к подписке.

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Мария
07.02.23 11:30

опять в борд..... меняют кровати. это полумеры они никому не нужны. особо цинично 18 число.

Ответить
  • Татьяна
07.02.23 11:46

ВІДМІНІТЬ блокіровки тупі і усе

Ответить
  • Абзац
07.02.23 13:00

ви хочете сказати, що продовження операційного часу на 2 години шось змінить....!?!? і в останній операційний день будуть реєструватися ПН уночі з 00.00 до ранку?!

Ответить
  • Лора
07.02.23 15:05

А хто просив змінювати строки, мені цікаво. Хочеться відправити ВР в Монако, щоб сиділа там і не рипались

Ответить
  • Станислав
07.02.23 20:20

Лора,
Кістку собаці кинули, й дивляться, буде собака захищати чи ні? А м'ясце собі, собі...

Ответить
  • Ирина
07.02.23 15:45

Бл...они "такими покращеннями" УКРАЛИ у меня ТРИ ДНЯ на качественный и спокойный подсчёт/учёт/сверку НДС для заполнения Декларации 

Ответить
  • Олена
10.02.23 12:48

Ирина, менше зрадойобських коментів строчіть, і буде вам час для професійної діяльності.

Ответить
  • Людмила
15.02.23 16:56

Олена, а ви коли-небудь зводили декларацію з ПДВ у 3000 штук податкових виданих та 600 штук податкових отриманих. Чекаєшь податкові отримані до останнього дня. Коли зводити декларацію??? Ви мабуть працююєте у ДФС!!!!!!!!!!!!

Ответить
  • Ірина
08.02.23 12:48

Ирина, така ж думка виникла. Ці довбні навіть не додумались, що треба і строки подачі декларації також перенести. Але, хіба ж вони ті декларації складають, щоб про таке журитись. Кинули нам кістку, щоб не дуже гавкали і все

Ответить
  • Елена
08.02.23 10:37

а ЕСВ по Киеву у всех не "лягло" в кабинете? платили 02.02

Ответить
  • Ірина
08.02.23 16:32

Елена, так у багатьох немає в кабінеті оплати і в мене також.

Ответить
  • ОЛЬГА
08.02.23 14:28

 обязаны уменьшит штрафы за несвоевременную
регистрацию начиная с 24.02.В период карантина
когда все работало в штатном режиме никто вынуждено не перемешался это можно было. А когда страна воюет(не буду перечислять все все прелести) этого нельзя.Что скажешь"чудо"правительство

Ответить
  • Анкор
08.02.23 15:11

ОЛЬГА, а це тільки на ПН із ставкою ПДВ 20% ? на ПН із ставкою 0% зменшили штрафи удвічі?

Ответить
  • Анкор
08.02.23 15:14

точніше 20 і 7%%
а як із ПН на суму ПДВ 0,00 грн.? за ставкою ПДВ 0%

Ответить
  • Ніка
13.02.23 08:22

Анкор, не зменшили і строки залишили.

Ответить
  • Анжела
28.02.23 12:42

Ніка, де Ви таке почитали?

Ответить
  • Елена
28.02.23 18:55

Меня оштрафовали в ноябре за то, что 3% не начислила в уточненке, а вчера пришло письмо об отмене штрафа.

Ответить