Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


01.08.23
7277 9 Печатать

Черговий "подаруночок": нова форма декларації з податку на прибуток

Мінфін Наказом від 07.06.2023 №302 (у редакції Наказу від 28.06.2023 №353), знов вносить зміни до форми декларації з податку на прибуток та її додатків.

Документ підготовлено з метою реалізації положень Закону України від 12.01.2023 р. № 2888-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг».

Нагадаємо, що Законом №  2888, зокрема, викладено в новій редакції абзац 2 п.п. 141.1.3 та абзац 2 п.п. 141.1.4 ПКУ щодо:

► збільшення фінансового результату до оподаткування на позитивну різницю між приростом (убутком) сформованих у відповідному звітному періоді відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності страховими резервами, крім тих, що не впливають на формування фінансового результату до оподаткування страховика (за вирахуванням прав вимоги до перестраховиків у страхових резервах), та приростом (убутком) відповідних резервів, розрахованих за методикою, визначеною Національним банком України (за вирахуванням прав вимоги до перестраховиків у страхових резервах);

► зменшення фінансового результату до оподаткування на від’ємну різницю між приростом (убутком) сформованих у відповідному звітному періоді відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності страховими резервами, крім тих, що не впливають на формування фінансового результату до оподаткування страховика (за вирахуванням прав вимоги до перестраховиків у страхових резервах), та приростом (убутком) відповідних резервів, розрахованих за методикою, визначеною Національним банком України (за вирахуванням прав вимоги до перестраховиків у страхових резервах).

У зв’язку з тим додаток РІ до Податкової декларації приводиться у відповідність до ПКУ.

Крім того, внесено косметичні правки до додатку ДІЯ.

Оскільки додатки є необхідною складовою прибуткової декларації, то платники податку на прибуток знов отримали оновлену форму. 

Відповідно до п. 46.6 ПКУ нові форми декларацій набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення. 

Наказ №302 набере чинності з дня його опублікування. Опубліковано документ 31 липня 2023 року. Тож нова форма діє вже з 31 липня.

Враховуючи положення п. 46.6 ПКУ, звітувати за III квартал платникам слід ще за старою формою, а нову декларацію будемо подавати вже за  підсумками IV кварталу 2023 року.  Але у ДПС, як завжди, може бути своя точка зору.  Стежимо за консультаціями податківців та обов'язкового вас проінформуємо про їх позицію.  

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Надежда
04.07.23 19:38

Може зразу запровадити податкове законодавство і звітність Польщі?
Скільки можна годувати недолугих але нахабних хробаків?

Ответить
  • Кирпулька
02.08.23 08:56

Надежда, чому Польщі, а не США? Вже кілька днів наблюдаю на шпилі київського річного порту прапор України , а нижче прапор США. І що нам каже морське право?

Ответить
  • Надежда
02.08.23 13:17

Историческое здание Речного вокзала в Киеве сдали в аренду "Американ Юниверсити Киев" (АЮК), договор аренды здания площадью 7,7 тыс кв.м подписали на 10 лет. они же провели реставрационные работы. В университете "Американ Юниверсити Киев" планируется одновременное обучение 2-3 тысяч студентов.

Теперь на очереди Кабмин и ВР отреставрировать.

Ответить
  • Надежда
02.08.23 13:13

Кирпулька, Тем более не возражаю. если США не будет против.

Ответить
  • Елена
05.07.23 09:48

можно нам хоть день прожить без "улучшений"??? задрали

Ответить
  • Иринра
01.08.23 19:49

как в старом анекдоте - кровати переставляют.

Ответить
  • Світлана
02.08.23 10:10

Нащо нам міністерства , які заважають працювати ? Яка іх функція ? І Податкове заканодавство США вже на часі ! Там нема ПДВ і краіна процвітає ...

Ответить
  • Юлия
02.08.23 16:48

Світлана, в США кроме общегосударственных налогов еще  свои налоги в каждом штате, городе.

Ответить
  • Безнадія
02.08.23 17:53

Юлия, У них и законы в каждом штате свои... 
Смотрю много блогеров и веб-камеры США, страна  стала намного понятнее. 

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям