Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


26.11.20
4586 0

Чи обов'язково зараз укладати письмовий трудовий договір з працівником про дистанційну роботу?

Ганна Лисенко Адвокат з трудового права

Наразі, поки продовжено карантин до 31 грудня 2020 року, оформлення дистанційної роботи (переведення) можливе без підписання письмового договору. Дистанційну роботу можна встановити наказом на підприємстві.

Для цього потрібно:

  • - заява працівника про перевід (або прийняття) на дистанційну роботу,
  • - наказ роботодавця про переведення на дистанційну роботу,
  • - ознайомлення працівника з наказом.

Однак, коли офіційно припинять карантин, то письмова форма трудового договору при дистанційній роботі буде обов'язкова (ст. ст. 24, 60 КЗпП України).

Коментарі
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
57209 141
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти