Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


30.06.22
1795 7

Чи існує строк давності щодо несплати ЄСВ?

Татьяна Батура Бухгалтерські послуги.Кадрові послуги. Консультації з податкового законодавства. Аудит бухгалтерського та податкового обліку.Корпоративне право.

Відповідь: Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум заборгованості, штрафів та нарахованої суми пені з ЄСВ не застосовують (згідно ч. 16 ст. 25 Закону про ЄСВ).

ФОПи-єдинники сплачують ЄСВ за щоквартально до 20-го числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачують ЄСВ (абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI; далі — Закон про ЄСВ). Отже, граничний термін сплати ЄСВ — 19-е число місяця, що настає за кварталом, за який сплачують ЄСВ.

Якщо останній день строків сплати ЄСВ припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем строків сплати ЄСВ вважають перший робочий день, що настає за неробочим (п. 6 розд. ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати ЄСВ, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449 , далі — Інструкція № 449).

За несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ підпункт 2.2 розділу VІІ Інструкції № 449 передбачає штраф:

  • до 01.01.2015 — розмірі 10% своєчасно не сплачених сум;
  • з 01.01.2015 — 20%.

На суму недоїмки нараховують пеню з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Пеню починають нараховувати з першого календарного дня, що настає за днем завершення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати включно (ч. 10, 13 ст. 25 Закону про ЄСВ).

 

 

Коментарі
  • Алиса
01.07.22 09:11

На перід дії карантину штрафи та пеня не застосовуються?

Відповісти
  • Татьяна
02.07.22 16:15

Алиса, все вірно, на період карантину штрафи не застосовуються. Докладніше було в  публікації  "За який період не буде штрафів з ЄСВ?" 
Посилання:
https://buhgalter911.com/blogs/post-1066091.html

Відповісти
  • павло
01.07.22 10:29

Так, відповідь не повна.

Відповісти
  • Татьяна
02.07.22 16:14

павло, в іншій публікації була відповідь та питання про карантин, а саме "За який період не буде штрафів з ЄСВ?" 
Посилання:
https://buhgalter911.com/blogs/post-1066091.html

Відповісти
  • Анн
01.07.22 15:12

Доброго дня!  "Від ЄСВ-штрафів та пені маємо «воєнне» звільнення, яке повністю перекриває собою карантинне. Воно діє допоки триває воєнний, надзвичайний стан + 3 місяці (п. 921 та 922 розд. VIII Закону № 2464)."  Скажите пожалуйста эти пункты Закона №2464 отменены?

Відповісти
  • Татьяна
02.07.22 16:21

Анн, пункти 9-21 та 9-22 закону 2464 є актуальними на 02.07.2022р, а саме:

9-21. Тимчасово, на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану та протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану, штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою статті 25 цього Закону, не застосовуються.

{Розділ VIII доповнено пунктом 9-21 згідно із Законом № 2120-IX від 15.03.2022}

9-22. Тимчасово, на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану та протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану, платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

{Розділ VIII доповнено пунктом 9-22 згідно із Законом № 2120-IX від 15.03.2022}

Відповісти
  • Анн
01.07.22 15:15

уточняюсь  9-21(сноска),  9-22 

Відповісти
фото автора У фокусі
Ігор Хмелевський Торгуєте алкоголем (у т.ч. пивом)? Викиньте свої РРО і купіть нові!...
4272 7
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам