Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.08.22
1365 8

Чи відмінили РРО під час війни?

Кавин Мар'яна Допомагаю прийняти професійне судження, онлайн навчання для бухгалтерів та аудиторів (від початківця до практика)

Ні! І ще раз Ні!

✅ А чому тоді у більшості тих, у кого «не працювали» термінали з 1 січня – термінали запрацювали?!

✅ А тому, що у разі застосування платіжного терміналу – ми «фіксуємо» здійснення розрахункової операції. А з 1-го січня 2022 року норма, що звільняла від застосування РРО ФОП-ами єдинником при недосягненні раніше мільйона, а у 2021 році 1 320 000 грн.- уже «не працювала».

✅ Але, внесли зміни до Закону про РРО після яких стало «не страшно».

У Закон про РРО (№265) внесли норму:

▶ «12. Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог цього Закону не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.»

Норму внесено згідно із Законом № 2118-IX від 03.03.2022, а потім ще й оновлено Законом № 2120-IX від 15.03.2022

✅ Так, от. До уваги усіх сміливців, хто знає про цю норму, та у кого спочатку не працювали платіжні термінали, а після внесення змін до закону про РРО (а саме пункту 12-го) – запрацювали…

✅ На думку податківців, норма написана так: НА період воєнного стану відповідальність за порушення закону про РРО не застосовуються. Це значить – що санкції нарахуємо, але потім, після війни.. От якби було б написано так: «ЗА» період воєнного стану …» то «потім» нарахувати штрафи уже не можна …Тобто?! Ну що тут не ясно, кажуть податківці. Словосполучник «НА» означає, що «НА ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ ШТРАФИ НЕ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ»  , а потім, як війна закінчиться, ми перевіримо цей період і в разі виявлення порушення у період воєнного стану – накладемо штрафи. Так, обіцяємо- це буде не раніше закінчення війни…

✅ А ось «офіційна» думка у письмовому вигляді із загальнообов’язкового ресурсу, знайомтеся і не кажіть потім, що не знали…

Питання 2022В  (109.18 ЗІР)

Чи має право контролюючий орган після припинення або скасування воєнного стану в Україні перевірити період починаючи з 24 лютого по день закінчення воєнного стану в частині дотримання СГ норм ЗУ від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та застосувати фінансові санкції за його порушення?

Відповідь Коротка:

Контролюючі органи не позбавлені права проводити перевірки суб’єктів господарювання, як під час дії воєнного стану, так і після його завершення, при цьому, період їх господарської діяльності з 24 лютого 2022 року по день закінчення воєнного стану перевіряється у загальному порядку. У разі встановлення порушень Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» допущених в цей же період, ДПС буде застосовувати штрафні санкції після припинення або скасування воєнного стану на території України.

▶ В то же час, після закінчення воєнного стану штрафні (фінансові) санкції до платників податків будуть застосовуватись із врахуванням вимог п. 52 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

Погодитися з цим – ну просто не можливо. Це справжній «брєд у театрі абсурду»..

Проте, на всяк випадок, нагадую розмір штрафу за два дуже поширені порушення:

  1. Не застосування РРО ( стаття 17 ЗУ Про застосування РРО):
  • -  100 % вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше;
  • -  150 % вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) -  за кожне наступне вчинене порушення.
  1.  
  2. Відсутність товарного обліку ФОП-ами ( стаття 20 ЗУ Про застосування РРО):
  • - 100% вартості таких товарів, які не обліковані у встановленому порядку, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

І на завершення порекомендую, щоб потім не доводити, що «ти не верблюд» варто таки «опам’ятатися» завчасно та зрозуміти таки істину :

  1. ✅ РРО – під час війни таки дійсно НІХТО не відміняв і законодавець лише «зняв» відповідальність за порушення РРО-шного законодавства

✅ Тобто, на мою думку, сенсу ніякого немає у цій нормі ( пункт 12 ЗУ № 265), якщо практика піде таким шляхом що:  «штрафи будуть, але потім» .

🤔  тоді сенс у цій нормі?!! Хто скаже? Діліться думками

❤️ У наступній статті, на всяк випадок нагадаю, коли застосування РРО є обов’язковим…

Коментарі
  • Екатерина
05.08.22 08:29

Мало того що сенсу немає так податківці ще й консультували на гарячій лінії, що за цей період штрафу не буде і після завершення ВС. В мене навіть скрін шот переписки є.

Відповісти
  • Марьяна
05.08.22 12:04

Екатерина,  хіба це вперше ? У мене є скріншоти різних відповідей із ЗІР-у на одне і те ж питання)

Відповісти
  • Оптиміст
05.08.22 10:22

А можна було просто написати не "на період військового стану", а "за період військового стану", одна буква, але ж для цього потрібно включити мізки, яких нажаль в законотворців немає

Відповісти
  • Марьяна
05.08.22 12:03

Оптиміст, так виглядає) що тут скажеш)

Відповісти
  • Муха
05.08.22 18:38

для чого Зір? це джерело права? посилання тільки на  НПА повинно бути..

Відповісти
  • Марьяна
06.08.22 08:47

Муха, звісно! ЗІР не джерело права, але це те, з чим приходять на перевірку. І як мінімум, щоб бути готовим та розуміти позицію фіскалів - варто час від часу переглядати...

Відповісти
  • Лариса
08.08.22 20:05

А який же буде штраф, якщо я вже набила на терміналі два мільони?РРО не використовую.

Відповісти
  • Нина
10.08.22 12:07

А я после просмотра вашего видео включила терминал, вы так уверяли что можно работать без рро.....А теперь, а главное вовремя вы пишите за штрафы.... 

Відповісти
фото автора У фокусі
Сергій Децюра ПН/РК першої частини липня: чи можна зареєструвати 31 липня?...
14422 21
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам