Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, жовтень, 2014/№3
Друкувати

Чи потрібна підприємству печатка

Віталій Смердов, податковий експерт, v.smerdov@buhgalter911.com
Уже майже місяць, як «запрацював» Закон № 1206*, що скасовує обов’язковість застосування печатки в більшості сфер госпдіяльності. Але наслідки цього, як виявилось, розуміють не всі. Розібратися з ними вам допоможе цей матеріал.
спрощення ведення бізнесу

* Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України зі спрощення порядку відкриття бізнесу» від 15.04.2014 р. № 1206-VII.

Нагадаємо: тепер ч. 1 ст. 581 ГКУпередбачає, що підприємство може мати печатку. Тобто, за загальним правилом, печатка у вас може бути, а може й не бути. Але чи потрібно вам заявляти про це і якщо так, то як? Вважаємо, що зробити це варто. Зокрема, через те, що низка норм приписує використовувати печатку «за наявності». Наприклад, це стосується податкових накладних (п201.1 ПКУ). Як це зробити? Мін’юст у листі № 6820** запропонував зафіксувати цей момент у статуті, а також внутрішніх документах юрособи (простіше кажучи, у  наказі по  підприємству). Водночас, незважаючи на це, відмовлятися від печатки ми вам поки що не радимо (див. далі).

** Лист Мін’юсту від 14.08.2014 р. № 6820-0-4-14/8.1.

Тепер поглянемо, як ці зміни вплинули на укладення договорів. До останнього часу печатка була обов’язковим елементом будь-якого письмового договору. Сьогодні ж її відбиток у договорі потрібний тільки тоді, коли сторони письмово домовилися про це (ч. 2 ст. 207 ЦКУ). Наприклад, це може бути застереження в тексті договору: «Сторони договору мають скріпити його своїми печатками».

Для деяких специфічних суб’єктів обов’язковість використання печатки зберегли. Це стосується казенних підприємств, банків, держорганів тощо

Припустимо, сторони вирішили обійтися без печатки. Чим тоді підтвердити повноваження їх представників? По суті, тільки підписом — для цього сторони мають обмінятися їх зразками. Повноваження можуть також підтверджувати витяг зі статуту, дані ЄДР або довіреність (до речі, у ній печатка юрособи тепер теж не обов’язкова).

Тоді наступне запитання: сторони домовилися скріпити договір печаткою, але цього так і не зробили. Чим це загрожує? Запам’ятайте: недійсним або нікчемним договір не визнають, а ось неукладеним можуть визнати (див. лист № 6820).

На думку Держпідприємництва, підстав для односторонньої відмови від такого договору немає (див. лист від 04.08.2014 р. № 6255/0/20-14). Цілком імовірно, що думка Мін’юсту виявиться більш вагомою, але практика ще все покаже.

Підбиваючи підсумки, хочемо попередити: незважаючи на набуття чинності Законом № 1206, з  відмовою від  печатки краще зачекати. Річ у тім, що підзаконну «нормативку» ще не  актуалізували. А  в ній, як і раніше, зустрічаються посилання на  обов’язковість скріплення печаткою тих чи  інших документів. Зокрема, це стосується ПКО, касових книг тощо (пп. 3.3 і 4.2 Положення № 637). Урахуйте: такі документи потрібно й надалі скріплювати печаткою (про  це у  згаданому листі повідомило й  Держпідприємництво). Принаймні, до появи «хороших» роз’яснень або внесення змін до підзаконної «нормативки».

v.smerdov@buhgalter911.com

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться