Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, лютий, 2015/№6
Друкувати

Авто на ГБО: чи сплачувати транспортний податок?

Товстоп’ят Юрій, податковий експерт, y.tovstopyat@buhgalter911.com
У власності нашого підприємства є авто на газобалонному обладнанні. Підкажіть: чи є воно об’єктом обкладення транспортним податком?
автомобіль
на підприємстві

На жаль, правила обкладення транспортним податком не встановлюють особливостей для автомобілів, що працюють на ГБО. Тому відповідь невтішна: якщо авто з газовим обладнанням відповідає критеріям, установленим п.п. 267.2.1 ПКУ, за нього доведеться сплачувати транспортний податок.

Але що ж це за критерії? Їх декілька (п.п. 267.2.1 ПКУ) :

1) автомобіль є легковим;

2) тривалість його використання. Якщо менше 5 років, авто підлягає оподаткуванню. Якщо 5 років і більше — ні. Судячи з усього, цей критерій треба визначати на 1 січня звітного року (п.п. 267.6.4 ПКУ);

3) об’єм циліндрів двигуна. Його порівнюють з величиною 3000 м3. Більше — погано (слід сплачувати податок), менше/рівно — пощастило ☺.

Що стосується об’єму циліндрів, то це величина єдина — незалежно від типу двигуна (бензиновий або дизельний). Крім цього, вона не залежить від того, чи працює авто на ГБО.

Проте щодо цього податку виникають й інші запитання. Зокрема, чи обкладати ним мікроавтобуси? Відповідь, головним чином, залежить від того, чи є вони легковими авто. Саме тому нагадуємо, що легкове авто — це автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння не більше 9 з місцем водія включно. У свою чергу, автобусом є транспортний засіб з кількістю місць для сидіння понад 9 з місцем водія включно (ст. 1 Закону № 2344*).

* Закон України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 р. № 2344-III.

Що ж до мікроавтобусів, то це одноповерховий автобус з кількістю місць для сидіння не більше 17 з місцем водія включно (п. 1.10 ПДР**). До речі, згідно з УКТ ЗЕД такі транспортні засоби класифікуються у групі 8702 (моторні транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, уключаючи водія).

** Правила дорожнього руху, затверджені постановою КМУ від 10.10.2001 р. № 1306.

Як бачите, межа між мікроавтобусами та легковими авто досить чітка. Отже, за мікроавтобуси податок сплачувати не доведеться.

На завершення нагадуємо: для юросіб гранична дата звітності з цього податку вже не за горами (19 лютого). При цьому, якщо до цієї дати форму декларації так і не затвердять, ДФСУ рекомендує застосовувати для цього Розрахунок збору за першу реєстрацію транспортних засобів, затверджений наказом Міндоходів від 05.12.2013 р. № 767 (див. лист від 28.01.2015 р. № 2444/7/99-99-17-04-01-17). При цьому податківці пропонують назву такого розрахунку змінити на «Розрахунок транспортного податку», у колонці 5 зазначити «Рік випуску транспортного засобу», а в колонці 8 — «Ставка транспортного податку».

y.tovstopyat@buhgalter911.com

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться