Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, лютий, 2015/№7
Друкувати

Розрахунок коригування до «старої» ПН: за якою формою?

Казанова Марина, податковий експерт, m.kazanova@buhgalter911.com
Нам потрібно скласти розрахунок коригування до податкової накладної, датованої 2014 роком. Як це зробити? Зокрема, яку форму використовувати, чи обов’язково реєструвати тощо?
ПДВ-облік,
податкові
накладні

Складати розрахунок коригування (далі — РК) потрібно в порядку та за формою, що діє на момент його складання. Це стосується і РК до «старих» податкових накладних (далі — ПН), тобто тих, які були складені ще до 1 січня.

При цьому майже відразу виникає запитання: як заповнити гр. 5.1 і 5.2 такого РК? Адже у «старих» ПН одиниці виміру заповнювалися інакше: для цього передбачалася лише одна гр. 5 і заповнювалася вона без прив’язки до Класифікатора*.

У цьому випадку не залишається нічого іншого, як заповнювати гр. 5.1 і 5.2 за правилами, що діють сьогодні, тобто шукати одиницю виміру в «первинці», яка супроводжує госпоперацію, після чого:

— до гр. 5.1 внести її умовне позначення (українське);

— у гр. 5.2 зазначити її код згідно з Класифікатором.

* Класифікатор системи позначень одиниць виміру та обліку ДК 011-96, затверджений наказом Держстандарту України від 09.01.97 р. № 8.

Таким чином, РК потрібно скласти в електронному вигляді — за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. № 957 (у редакції наказу Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1129).

Наприклад, якщо у гр. 5 ПН була вказана одиниця виміру — «км», тоді у РК потрібно написати: у гр. 5.1 — «км» (без крапки), а у гр. 5.2 — «0102».

Що стосується реєстрації РК до такої ПН, то тут без варіантів — реєструвати його потрібно обов’язково. Навіть у тому випадку, якщо ПН, до якої він складається, реєстрації не підлягала. Зауважте: у цьому випадку спочатку доведеться зареєструвати таку ПН (незалежно від дати її складання, однак з урахуванням 1095-денного строку), а вже потім і РК до неї. Перерва між цими реєстраціями не повинна перевищувати добу (п. 4 Порядку № 1246**). Причому запам’ятаєте, що:

Нагадаємо, що в частині послуг, які не мають одиниць виміру, податківці рекомендують вказувати у гр. 5.1 «послуга», а гр. 5.2 — залишати порожньою (див., зокрема, лист ДФСУ від 05.01.2015 р. № 46/6/99-99-19-03-02-15). Хоча порядок цей і не беззаперечний.

1) у цьому випадку реєструвати і ПН, і РК повинен постачальник (тобто навіть у тому випадку, якщо РК є «зменшуючим»). До речі, це є справедливим для РК до ПН, складених до 1 лютого 2015 року;

2) при реєстрації ПН доведеться використовувати нову форму. Тобто, по суті, вам її потрібно перескладати, заповнивши і згадані гр. 5.1 і 5.2 (про їх заповнення див. вище).

** Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений постановою Кабміну від 29.12.2010 р. № 1246.

m.kazanova@buhgalter911.com

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться