Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, січень, 2015/№1
Друкувати

РРО-звітність: що приніс 2015 рік?

Шепотько Анастасія, податковий експерт, а.shepotko@buhgalter911.com
З 01.01.2015 р. всі РРО (крім електронних таксометрів, торговельних автоматів, РРО з інвалюти) мають забезпечувати передачу податківцям електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, що містяться на контрольній стрічці. До чого це призвело, читайте в цій статті.
касові апарати

Якщо ваш РРО «не вміє» цього, вам доведеться дообладнати його (якщо буде така можливість) або купити новий. Але одразу заспокоїмо: робити це доведеться не всім. Адже більшу частину РРО ще з 2013 року зобов’язали перевести в «електронний режим», який би дозволяв передавати податківцям електронні копії розрахункових документів і фіскальних чеків.

«Пільга» була тільки в РРО, що створюють контрольну стрічку у друкованому вигляді (крім ЕККР, ср. 025069200). Якщо ви використовували такий РРО, то до 1 січня 2015 року достатньо було подавати в електронному вигляді тільки інформацію про обсяги операцій, що містяться у фіскальній пам’яті РРО (а не інформацію за кожним чеком). Але з 01.01.2015 р. ця поблажка зникла: за такими РРО (за винятком електронних таксометрів, торговельних автоматів і РРО з інвалюти) вам потрібно також подавати електронні копії розрахункових документів і Z-звітів. Як ми вже зазначали, для цього РРО потрібно дообладнувати в сервісному центрі або натомість придбати новий РРО, який би створював контрольну стрічку в електронному вигляді і міг надсилати податківцям зазначені відомості.

З 1 січня первинній реєстрації підлягають тільки ті РРО, які створюють контрольну стрічку в електронному вигляді (а також електронні таксометри, торговельні автомати, РРО з інвалюти) (п. 8 розд. II Закону про РРО).

Що стосується електронних таксометрів, торговельних автоматів, РРО з інвалюти, то в разі їх застосування достатньо передавати інформацію тільки про обсяги розрахункових/інвалютних операцій, що міститься у фіскальній пам’яті (абз. 2 п. 7 ст. 3 Закону про РРО*).

* Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР.

 

а.shepotko@buhgalter911.com

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться