Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, січень, 2015/№4
Друкувати

ЄСВ з «мінімалки»: новинка Закону № 2464

Світлана КЕПІНА, начальник Управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби України
Яким є механізм застосування положень абз. 10 і 11 ч. 5 і абз. 3 ч. 6 ст. 8 Закону № 2464?
ексклюзив від ДФСУ

Закон № 77* доповнив ч. 5 ст. 8 Закону № 2464** двома новими абз. 10 і 11. Наведемо їх (Див. врізку ліворуч.Прим. ред.).

* Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 р. № 77-VIII.

** Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.ср. 025069200

Крім того, ч. 6 ст. 8 Закону № 2464 була доповнена абз. 3, текст якого аналогічний абз. 10 ч. 5 ст. 8 Закону № 2464.

«Якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільноправовими договорами) не перевищує розмір мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), і ставки єдиного внеску, установленої для відповідної категорії платника.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставки єдиного внеску, установлені цією частиною, застосовуються до певної бази нарахування незалежно від її розміру без застосування коефіцієнта бази нарахування.»

Ці норми діють з 1 січня 2015 року. Поширюються вони виключно на платників ЄСВ, які застосовують до бази нарахування ЄСВ ставки, установлені ч. 5 і 6 Закону № 2464. Інакше кажучи, вимоги щодо сплати ЄСВ з мінімальної зарплати в разі, якщо база нарахування ЄСВ (крім винагороди за ЦПД) не перевищує мінзарплати, зобов’язані дотримуватись платники при нарахуванні ЄСВ:

— на зарплату за ставками, установленими для звичайних підприємств, — згідно з класом профризику виробництва (36,76 — 49,7 %): для бюджетників — 36,3 %; для підприємств, які використовують працю найманих працівників з числа осіб льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілоти, штурмани, бортінженери, бортмеханіки, бортрадисти, льотчики-спостерігачі) і бортоператорів, які виконують спеціальні роботи в польотах, — 45,96 %; для підприємств суднобудівельної промисловості (клас 30.11 група 30.1 розділ 30, клас 33.15 група 33.1 розділ 33 КВЕД ДК 009:2010) — 33,2 %;

— на лікарняні та допомогу по вагітності та пологах — за ставками 33,2 %.

Положення абз. 10 ч. 5 ст. 8 Закону № 2464 не застосовують:

— усі роботодавці при визначенні розміру ЄСВ — у частині утримань із зарплати працівників;

підприємства, установи, організації при нарахуванні ЄСВ на заробітну плату (лікарняні, декретні) працівників-інвалідів (згідно з ч. 13 ст. 8 Закону № 2464 ставка ЄСВ — 8,41 %);

— підприємства та організації всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ і УТОС, при нарахуванні ЄСВ на зарплату (лікарняні, декретні) працівників (згідно з абз. 1 ч. 14 ст. 8 Закону № 2464 ставка ЄСВ — 5,3 %);

— підприємства та організації громадських організацій інвалідів при нарахуванні ЄСВ на зарплату (лікарняні, декретні) — працівників-інвалідів (згідно з абз. 1 ч. 14 ст. 8 Закону № 2464 ставка ЄСВ — 5,5 %).

Увага! Положення абз. 10 ч. 5 ст. 8 Закону № 2464 застосовують лише стосовно працівників, прийнятих за основним місцем роботи. На сумісників вони не поширюються. Якщо працівник — внутрішній сумісник (працює на умовах сумісництва на тому самому підприємстві, де його основне місце роботи), то для цілей ч. 5 ст. 8 Закону № 2464 з мінзарплатою порівнюємо загальну базу нарахування ЄСВ (за вирахуванням суми ЦПД), нараховану працівнику цим роботодавцем.

У разі якщо працівник відпрацював частину місяця у зв’язку з тим, що був прийнятий/звільнений протягом місяця, і нарахована зарплата була менше мінімальної, положення абз. 10 ч. 5 ст. 8 Закону № 2464 не застосовуємо. Підстава — в наведеній нормі йдеться про мінімальну заробітну плату за повністю відпрацьований місяць.

Якщо нараховано перехідні виплати (відпускні, лікарняні, декретні), то для цілей порівняння з мінімальною зарплатою такі виплати потрібно відносити до місяців, за які їх нараховано.

Теги
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться