Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, січень, 2015/№4
Друкувати

Як отримати податкову накладну після 01.01.2015 р.?

Ольга Сумцова, податковий експерт, о.sumcova@buhgalter911.com
З 1 січня 2015 року всі ПН складаються лише в електронній формі, причому «запрацювали» й нові правила їх отримання. То ж як їх тепер отримувати?
ПДВ-облік

Те, що з 1 січня всі ПН складаються лише в електронній формі, підтвердили і в ДФСУ (див. лист № 1403*). Як же їх отримувати? Про це розповідає п. 201.10 ПКУ: покупець отримує їх прямо з ЄРПН. До речі, це означає: якщо ПН не зареєстрована, отримати її таким чином не вдасться.

* Лист ДФСУ від 19.01.2015 р. № 1403/7/99-99-19-03-01-17.

Щоб отримати ПН, покупець повинен направити в електронному вигляді «Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних» (J1300103). Такий запит допускає отримання відомостей про ПН:

— зареєстрованих на конкретну дату;

— за списком документів (наприклад, таким чином ми можемо отримати інформацію про ПН, отримані від конкретного контрагента).

— по списку документов (к примеру, таким образом мы можем получить информацию об НН, полученных от конкретного контрагента).

Це дисонує з думкою ДФСУ щодо добровільної реєстрації ПН у січні (з ПДВ до 10 тис. грн.).

Важливо! Щоб отримати не лише інформацію про факт реєстрації ПН в ЄРПН, а й саму електронну ПН, вузапиті обов’язково потрібно зробити позначку в полі «Імпорт документу з квитанцією».

Після відправлення запиту покупцю надійде відповідний витяг (J1400102) і безпосередньо ПН в електронному вигляді. Такі ПН вважаються зареєстрованими в ЄРПН та отриманими від постачальника (п. 201.10 ПКУ).

Ще чого декілька тез з листа № 1403:

— ПДВ за грудень/січень потрібно сплачувати з поточного рахунка до бюджету;

— за несвоєчасну реєстрацію ПН у січні (якщо вона є обов’язковою) не штрафують;

— правило про те, що ПК відображається лише щодо зареєстрованих ПН, «запрацює» лише з лютого.

Відповідно, постачальнику, щоб передати ПН покупцю, достатньо зареєструвати ПН в ЄРПН. А покупець сам вже «витягне» цю ПН з ЄРПН. Щоправда, ураховуючи лояльний підхід податківців до реєстрації ПН у січні, на 100 % цей механізм запрацює лише стосовно ПН, які складатимуться з лютого.

Однак ні для кого не секрет, що в січні багато хто стикався і стикається з проблемами отримання ПН з ЄРПН, причому суто технічними. Тому майте на увазі: час на вирішення цих проблем поки що є. Принаймні, до дати подання ПДВ-декларації за січень.

o.sumcova@buhgalter911.com

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться