Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.12.16
45254 70 Друкувати

Утікаємо від ЄСВ — ліквідовуємо «сплячого» підприємця

Автор : Мірошниченко Віталіна, податковий експерт, v.miroshnichenko@buhgalter911.com
Ми вже писали про «сюрпризи», які законодавці традиційно готують під ялинку платникам податків1. Один з них зовсім не веселий — зобов’язалівка в частині сплати ЄСВ підприємцями на загальній системі за «збиткові/нульові» місяці. З урахуванням того, що «сплячих» підприємців хоч греблю гати, поспішаємо розібратися в нюансах цього нововведення. У тому числі — як «ухилитися» від сплати ЄСВ-2017.
1 Див., зокрема, «Мінзарплата в 3200: що врахувати» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 48).

Атака на «тиху гавань»

Отже, в головних ролях сьогодні:

1) законопроект № 51302. Його вже прийняли 06.12.2016 р. Утім, є кілька «але». Ще потрібно дочекатися:

2 Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 15.09.2016 р. № 5130. Допрацьований. Версія від 03.11.2016 р.

— підпису Президента;

— офіційного тексту документа. Все-таки хоч якась імовірність того, що підсумковий варіант відрізнятиметься від тексту проекту, є. Хоча тут, скоріше, доречніше буде сказати, що «надія помирає останньою» ;

— новорічної ночі. Закон набере чинності 01.01.2017 р., так би мовити, під дзенькіт келихів, коли стрілки зійдуться на цифрі 12;

2) підприємці, які в 2017 році (хоча б один день) перебуватимуть на загальній системі оподаткування.

«Ідентифікувати себе» вам буде не важко. Якщо ви не єдиноподатник, значить, ви на загальній системі. Третього не дано. Є діяльність / немає її — неважливо.

Суть проблеми. З урахуванням змін загальносистемник за кожен (!) місяць (його частину) перебування на загальній системі оподаткування повинен заплатити ЄСВ у сумі не менше мінімального страхового внеску. Для того ж січня 2017 року це не менше 704 грн. (22 % від мінзарплати, яка з 01.01.2017 р. підскочить до 3200 грн.). При цьому неважливо:

Аналогічні проблеми у тих, хто діяльність веде, але в певних місяцях спрацював у «0» або «-».

— був у нього цього місяця дохід чи на нього навіть натяку не було;

— є у такого загальносистемника місце роботи чи ні. «Трудові» доходи підприємця жодним чином не кореспондують з його «підприємницьким» оподаткуванням.

Що ж виходить: з нового року більше не буде можливості «безоплатно відсидітися» на загальній системі (не діючи), щоб перечекати якийсь період «спаду» або виждати три роки перед закриттям? На жаль, саме так  (знову ж таки, якщо у результаті ми отримаємо саме таку редакцію Закону).

Як же бути величезній кількості загальносистемників, які зараз не діють?

«І старе й мале»?

Якщо ви пенсіонер за віком або інвалід і отримуєте згідно із законом пенсію або соціальну допомогу, можете зітхнути з полегшенням . Річ у тім, що з 01.01.2017 р. з урахуванням цих же змін від ЄСВ звільнять усіх підприємців, що належать до цих категорій3. Нині же це «фішка» тільки підприємців не єдиному податку.

3 Майте на увазі, що не всі пенсіонери звільнені від ЄСВ, а тільки ті, хто є пенсіонером за віком. Детальніше про це ми розповідали в статті «ППЄПи-пенсіонери vs ЄСВ «за себе» (журнал «Бухгалтер 911», 2015, № 42).

Отже, ви можете на загальній системі хоч працювати, хоч не діяти — ЄСВ сплачувати все одно не доведеться. Головне — самому собі за підсумками року помилково не нарахувати ЄСВ до сплати. Інакше пенсійники «посватають» вас у «добровольці» з усіма можливими наслідками4, що з цього випливають.

4 Деталі знайдете в статті «Нова редакція Інструкції зі сплати ЄСВ: для кого є сюрпризи?»(журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 21).

Щоб підтвердити свій пільговий статус, письмово повідомте податківців про те, що ви пенсіонер або інвалід.

З доданням копії довідки МСЕК або пенсійного посвідчення.

«Адью!»

Якщо ви не плануєте в найближчому майбутньому повертатися на бізнес-терени, вихід один —зняття з держреєстрації5. Дот того ж — чим швидше, тим краще. Але потрібно встигнути до Нового року, якщо не хочемо сплачувати ЄСВ «з повітря». Стисло нагадаємо алгоритм дій:

5 Про те, як це зробити, ми писали в статті «Game over, або Як ФОП припинити діяльність»(журнал «Бухгалтер 911», 2015, № 6).

1. Для розреєстрації подається (держреєстратору, у тому числі нотаріусу) форма № 12. Якщо подавати її підете особисто, візьміть із собою паспорт і код. Довірена особа (якщо таку покличите на допомогу) повинна подати держреєстратору примірник нотаріально засвідченої довіреності (її нотаріально засвідчену копію).

Форму реєстраційної картки № 12 затверджено наказом № 3268/56.

6 Наказ Мін’юсту «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 18.11.2016 р. № 3268/5.

Якщо вирішите усе надіслати поштою (таке теж можливо), врахуйте, що достовірність підпису заявника на розреєстраційній заяві має бути засвідчено нотаріально.

Електронний спосіб подання документів у цьому випадку недоступний . Це не тішить. Особливо на фоні недавнього «урізання екстериторіальності» реєстраційних дій.

Нагадаємо: зараз «паперова» держреєстрація проводиться незалежно від місця знаходженняюр- або фізособи лише в межах області, м. Киева7.

7 Подробиці знайдете в недавній статті «Новації держреєстрації і не лише» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 46).

Повна незалежність від місця знаходження юр- або фізособи збережена лише для держреєстрації на підставі документів, поданих в електронній формі.

2. Чекаєте, поки держреєстратор позбавить вас підприємницького статусу. Це займе не більше доби. Нагадаємо: згідно зі ст. 26 Закону про держреєстрацію8 розгляд документів, поданих для державної реєстрації, щодо юросіб та фізосіб-підприємців здійснюється протягом 24 годин після надходження документів.

8 Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV.

Сплата адміністративного збору при цьому не передбачена (не плутати із платою нотаріусу)!

3. У день розреєстрації держреєстратор повідомить податківців про те, що ви вже більше не підприємець ( п. 2 ст. 13 Закону про держреєстрацію).

4. І цього ж дня податківці зобов’язані зняти вас з обліку (п.п. 1 п.п. 11.22 Порядку № 15889). Утім, щоб усе було напевно, краще ще й особисто повідомити їх про те, що ви більше не підприємець. Перевірити, чи зняли вас податківці з обліку, можна за цим посиланням:sfs.gov.ua/businesspartner (увівши свої П. І. Б. та код).

9 Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588.

Далі ви стоятимете у податківців на обліку як особа, яка раніше отримувала доходи від підприємницької діяльності. Така особа зобов’язана закрити усі «хвости» щодо підприємницької діяльності, подати деку за відповідний рік (за рік реєстрації припинення підприємницької діяльності) та провести остаточний розрахунок за нею.

Деку потрібно подати в «підприємницький» строк — не пізніше 09.02.2017 р. (консультація в категорії 135.02 ЗІР). За наступні роки дека подаватиметься лише за наявності на те підстав (нарівні зі звичайними «фізиками»).

У свою чергу податківці в майбутньому ще зможуть прийти до вас з податковою перевіркою підприємницького періоду. Але це потім, а що ж зараз?

А зараз вам потрібно подати річну декларацію про доходи за 2016 рік (строк — не пізніше 09.02.2017 р.). Якщо не було діяльності, подавайте її з прочерками за підприємницькими доходами (зрозуміло, в цьому випадку питання щодо сплати ПДФО та військзбору не стоїть: сплачувати однозначно не потрібно).

Що ж до ЄСВ, то за відсутності діяльності його так само сплачувати теж не доведеться (за 2016 рік). Але незважаючи на це, Звіт за формою № Д5 слід подати (хоча б і з прочерками): за період з 01.01.2016 р. і до дати зняття з держреєстрації ( абз. 5 ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ). Конкретний строк подання такого Звіту законодавством не встановлено. Логічно припустити, що його потрібно подати до початку перевірки з ЄСВ, але не пізніше 09.02.2017 р.

Статус форми «ліквідаційна».

Але найбільше в цій ситуації нас цікавить ЄСВ за 2017 рік: чи не змусять сплачувати його?Адже для того, щоб знятися з обліку як платник ЄСВ, підприємцеві обов’язково потрібно пройти перевірку щодо цього внеску ( ч. 1 ст. 5 Закону про ЄСВ). А її навряд чи встигнуть провести до 2017 року.

Поспішаємо вас заспокоїти: щойно фізособа втратить статус підприємця, починаючи із сплати за наступний місяць така необхідність відпаде .

Держреєстратор зареєстрував припинення діяльності — вже за наступний місяць ЄСВ сплачувати не потрібно!

Навіть якщо ЄСВ-перевірка ще не пройшла. Адже останній звітний період у такого підприємця закінчується днем його зняття з держреєстрації ( абз. 5 ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ). За наступні періоди-місяці сплачувати нічого не потрібно.

Отже, йому залишиться тільки розрахуватися за ЄСВ за 2016 рік (а якщо діяльність не велася, то і ЄСВ дорівнюватиме нулю). А за 2017 рік нічого сплачувати не доведеться.

А якщо… припинення зареєструвати вийде тільки в січні? За січень заплатити ЄСВ доведеться. Але знову ж таки: тільки за січень, сплачувати його за увесь 2017 рік необхідності не буде!

Передплатити "Бухгалтер911"

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • argent
21.12.16 06:04

Проверка налоговой пройдет ой, как не скоро, учитывая количество желающих и недавние сокращения налоговиков... Вопрос собственно такой: если до проведения проверки при закрытии ФИЗлицо решило снова стать ФО-Пом ???? Что говорят налоговики и регистратор??? Кто нибудь сталкивался с такой ситуацией?

Відповісти
  • Никуша
21.12.16 12:55

argent, сталкивалась. У меня один фоп уже дважды открылся заново. В понедельник опять будет закрываться. Там только есть нюансы с выбором системы. Для налоговой вы же продолжаете быть налогоплательщиком, поэтому на единый можно перейти за 15 дней до начала квартала, а не по правилам нового фопа

Відповісти
  • Буржуй
21.12.16 13:13

Никуша, не путайте людей. Если Вы заново открылись вы можете быть на едином или с начала следующего месяца или с даты регистрации а заявление можете подать хоть 31.

Відповісти
  • Буржуй
21.12.16 06:27

argent, Становитесь себе на здоровье. Регистратору вообще все равно. А если налоговики не успели с проверкой их проблемы. Я так уже делал что-бы перейти на единый в середине квартала. Кстати 19 у регистратора было немного народу. Наверно в Приват побежали. За статью редакции спасибо.

Відповісти
  • Галина
21.12.16 07:58

спасибо, статья очень полезная и во время.

Відповісти
  • LaraK
21.12.16 08:35

Закрыла СПДшника на прошлой неделе у госрегистратора через единый центр административных услуг. Всё очень оперативно и вежливо, людей почти нет. Вчера ходила в налоговую - дали обходной лист. Вот сейчас обхожу. Людей тоже мало. Из закрывающихся кроме меня было ещё 2 спдшника. Одесса.

Відповісти
  • маразм крепчает
22.12.16 16:14

LaraK, а зачем обходной? Закрывала ЧП налоговая по идеи сама должна уведомить когда она проверять будет .Или что-то поменялось?

Відповісти
  • LaraK
22.12.16 22:10

маразм крепчает, ну можно ждать пока она уведомит. Нам ждать неудобно. Поэтому я пошла в налоговую и сказала что хочу закрыться

Відповісти
  • Галина
21.12.16 09:23

Вчера закрыла СПД у госрегистратора за 10 мин. (Мукачево). В налоговую не пойду - не обязана. Если у них будут вопросы - позвонят, напишут сами.

Відповісти
  • Валентина
21.12.16 09:42

Галина, так там (в податкову) 10-денний термін ви повинні документи (заяву) на закриття принести. А так ви з реєстра будете зняті, але не закриті.

Відповісти
  • Буржуй
21.12.16 16:38

Валентина, Это если налоговики сразу назначат проверку в 10 дней вы должны прибыть на проверку. Если нет то Вы больше ничего не должны. Поддерживаю Ингушетия.

Відповісти
  • Лідія
23.12.16 20:05

Буржуй, То есть заявление в налоговой не писать? Сами должны уведомить: приходить на проверку или нет?

Відповісти
  • Бржуй
21.12.16 16:39

Буржуй, извините Ингу.

Відповісти
  • Инга
21.12.16 11:38

Ні, не повинні. Цього немає в законі, вони не мають права цього вимагати

Відповісти
  • Лідія
27.12.16 16:58

Инга, На какой закон ссылаться?

Відповісти
  • Галина
21.12.16 10:13

Валентина, где написано, что я должна что-то нести в налоговую? Я остаюсь числится у них, как физ лицо. Если у них ко мне остались вопросы - пусть обращаются, я отвечу. (Они мне, кстати, 200грн должны)

Відповісти
  • Гони
21.12.16 22:42

Галина, Насиров мне трешку должен.

Відповісти
  • Оксана
21.12.16 09:24

Может они хоть какой-то переходной период примут? Ну нельзя ж так с людьми, только 6 декабря приняли. У меня дочь в роддоме, без нее не закроем и теперь что, у дитя деньги забрать, чтоб это проклятое ЕСВ заплатить. Они его приняли с 1.01 , а уже напечатали? Есть хоть какая-то надежда, что эти изверги опомнятся? Есть в жизни разные ситуации. Что можно успеть за 3 недели?

Відповісти
  • Мари
25.12.16 23:27

Оксана, у меня аналогичная ситуация, я оформила за неё форму12, взяла все её документы, сделала копии на всяк выпадок, оформила доверенность на себя от имени ФОПа, поставила печать, сбегала в роддом, она мне всё подписала. У нотариуса ничего не заверяла.(Это надо, если печати нет, но печать сейчас купить легко, а регистрировать её не нужно). Занесла регистратору в Днепровский рн Киева, на след.день в Едином Реестре была инфо "снят с регистрации". Всё заняло 2 моих дня. Уже звонили из фонда ей, договорились о переносе встречи.

Відповісти
  • Злата
21.12.16 10:36

Оксана, закрытие у гос. регистратора занимает 10 минут.

Відповісти
  • Ненси
21.12.16 18:54

Согласна+отстоять к нему очередь с 06 утра!!!!!!!!!!

Відповісти
  • 1234
21.12.16 09:29

Оксана, а доверенность нотариальную сделать и закрыть.

Відповісти
  • Валера НДС
21.12.16 09:45

В налоговой можно не закрываться. Закрываемся у Госрегистратора. Через пару месяцев берем справку у госрегистратора о том, что не являемся ФОП.Если налоговая начинает напрягать, показываем справку.Все!

Відповісти
  • Лідія
26.12.16 21:44

Валера НДС, а кто так реально делал?

Відповісти
  • Стас
21.12.16 09:45

Оксане. Позовите нотариуса, заверьте подпись на форме и заказным с уведомлением регистратору.

Відповісти
  • Оксана
21.12.16 09:49

1234 Да так и буду делать. Только вот эти сказочки про " 10 минут у регистратора" уже надоели. Я ездила узнать,что можно в нашей ситуации сделать, мне даже спросить не дали. Там такая толпа, как за хлебом в блокаду.

Відповісти
  • Лідія
23.12.16 20:09

Оксана, у меня заняло 10 минут. Киев. все окультурили. приятно.

Відповісти
  • Галина
21.12.16 10:13

Оксана, у меня это, действительно, заняло 10 мин. Наверное, мне повезло.

Відповісти
  • Людмила
21.12.16 09:49

Закрыть ФОП. Если надо будет, без проблем можно открыть хоть через две недели.Отсутствие проверки ПФ и налоговой на повторное открытие никак не влияют. У родственника полтора года назад была аналогичная ситуация: решил, что СПД ему не нужно, закрыл; а через две недели устроился на работу, где работают через ФОП, побежал и открыл заново. Проверки по предыдущей деятельности не было. Только, если ФОП является плательщиком НДС, надо смотреть остатки ТМЦ: на них при закрытии придется доначислять НДС.

Відповісти
  • Оксана
21.12.16 09:52

Стас, спасибо за совет. Письмом попробуем

Відповісти
  • Татьяна
21.12.16 10:03

А как быть, если ФОПа сейчас нет в Украине и в ближайшие пол-года не появиться. Закрыться никак?

Відповісти
  • Лена
21.12.16 10:04

Вчера у регистратора сдала ф12. Сегодня, до сих пор, мне не поменяли статус на сайте. Написано,в течение суток. Сколько это реально занимает времени? Хотела сегодня идти в налоговую

Відповісти
  • Ирина
21.12.16 12:45

Лена, это наверно от регистратора зависит. Статус меняется в течении часа, я вчера подала, пока доехала на работу, уже был статус - припинено (Днепр)

Відповісти
  • argent
21.12.16 10:10

Спасибо всем. А для Татьяны - Ваш ФО-П в консульстве может доверенность сделать и прислать. Можно просто у нотариуса этой страны, обязательно сначала нужно только уточнить по апостилям.

Відповісти
  • Татьяна
21.12.16 10:12

argent, спасибо, попробуем.

Відповісти
  • Ксенія
21.12.16 10:21

Дякую за статтю.

Відповісти
  • Nata
21.12.16 13:30

Валентина, госрегистратор уведомляет фискалов самостоятельно про припинення ФОП (пп.2) п.299.10 НКУ)

Відповісти
  • ВВВ
21.12.16 14:06

А если "припинили" ФОПа в 2015г сдавать пустые отчеты до проверки и закрытия

Відповісти
  • Гість
21.12.16 14:52

ВВВ, нет, сдавать только за 2015 год ликвидационные. Больше сдавать ничего не нужно

Відповісти
  • Аюшка
21.12.16 15:35

А если ФОП на общей системе и не занимется деятельностью, но является наемным работником. Ему нужно платить ЕСВ кака ФОП?

Відповісти
  • Лідія
23.12.16 20:18

Аюшка, если вы остаетесь ФО-П на общей системе , то будете оплачивать пенсионный, но у вас есть время еще прекратить деятельность , как ФО-П, а потом, при желании, открыть.

Відповісти
  • Лідія
23.12.16 20:16

Аюшка, наемный работник где? В другом предприятии? То у вас там по зарплате предприятие оплачивает из Фонда оплаты труда. При чем тут ФО-П?

Відповісти
  • НИКА
21.12.16 15:58

Аюшка, да

Відповісти
  • Ирина
21.12.16 15:56

Аюшка, да, с 1.01.17 - 704 грн каждый месяц

Відповісти
  • ННН
21.12.16 16:14

КАКИЕ 10 МИНУТ??? ПОЛ ДНЯ В ОЧЕРЕДИ СТОЯЛИ. И с какого перепуга потом в налоговую идти??? не обязаны - значит нечего туда ходить, я так считаю

Відповісти
  • Лідія
23.12.16 20:25

ННН, а где точно написано, что обязаны. вот выше в статье хорошо описано, что , если желает налоговая провести проверку, то в 10-дневный срок пришлет уведомление или позвонит, а так и не надо нарываться, особенно, если пустышки за последние годы.

Відповісти
  • Утомленная солнцем
21.12.16 17:24

Хорошая статья. СПАСИБО!

Відповісти
  • Ненси
21.12.16 18:50

https://www.youtube.com/watch?v=vw6lB2M2_jI А,у нас так происходит закрытие!!!!!!!!!!,других вариантов -нет

Відповісти
  • Ненси
21.12.16 18:55

http://www.financforyou.com.ua/kak-zakrty-fop-po-potchte-v-2016-godu-instruktsiya/попробуете еще так закрыть!

Відповісти
  • Ната Мариуполь
22.12.16 11:11

За статью - respect! Подана с юмором, супер! Читала с удовольствием! Спасибо.

Відповісти
  • Оксана
22.12.16 12:15

В Харькове к госрегистратору надо занимать очередь с позавчера(((. Нотариусы закрывают за 800 грн.

Відповісти
  • ненси
22.12.16 14:48

Сегодня в Харькове,предприниматель в 05.45 (утра),был 6(шестым) в очереди,на закрытие,немножко подави ,расказывали что вчера была драка,хотел через натариуса заверить ф 12, (заверяную заявку отправить по почте),ни один не взялся мотивируя копеечным это дело,ему "нотариусу" выгоднее оформить сделку по недвижимости .

Відповісти
  • Лена
22.12.16 15:13

Как теперь? ФОП не может заболеть, уйти в декрет или в отпуск. Что у нас социальное. Конституция для кого?

Відповісти
  • Marina
22.12.16 15:34

А в формі 12 Ви ставили галочку Видати виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань в паперовій формі .Взагалі коли ти закриваешся потрібна тобі Виписка?

Відповісти
  • ненси
23.12.16 16:53

Marina, Находясь у регистратора,для ФОП видати особисто,виписка не нужна,сразу выдают ОПИС

Відповісти
  • Лідія
23.12.16 20:22

ненси, у меня в описе указан сайт, где я могу получить результат про припинення. там вот и узнать статус.

Відповісти
  • Люба
22.12.16 16:41

Как сообщить в налоговую, что закрываюсь? Заявление в свободной форме или есть бланк? Я понимаю, что Госрегистратор им передаст сведенья, но для успокоения и им бы занесла заявление

Відповісти
  • Мария
22.12.16 21:06

В Днепре была вчера, людей много. В налоговую идти или послать их подальше?

Відповісти
  • ненси
23.12.16 16:54

Мария, смелая девушка!

Відповісти
  • аля
22.12.16 22:51

кто в курсе??? в прошлом году в августе закрыла фоп у регистратора, деятельность припинено, отчетность подано за 2015 год, но на отчетах не указывала ''ліквідаційна''! а нужно было?! Проверки до сих пор не было, нужно ли подавать пустые отчеты за 2016 год??

Відповісти
  • Лідія
23.12.16 20:22

аля, нет.

Відповісти
  • ненси
23.12.16 16:46

У нас:Заявление с просьбой провести проверку+заявление о том что сдана ликвидационная декларация +2а отчета (ЕСВ,ДЕКЛАРАЦИЯ )+звявление о выдачи справки (о том что проведена проверка).+заявление на сдачу (копии )описи в связи с прекраще пред. деятельности.

Відповісти
  • Лідія
23.12.16 20:23

ненси, раз пишем заявление с просьбой провести проверку - вот ее и проведут по вашей просьбе.

Відповісти
  • ненси
23.12.16 16:47

А,вообще, на стендах в налоговой все есть,обращайтесь, не стесняйтесь.

Відповісти
  • Анна
25.12.16 16:26

Подскажите если я открывала СПД в одном городе, а сейчас проживаю в другом. Я могу закрыть СПД по месту проживания или только по месту открытия? И как быть если пригласят на проверку, а поехать я сейчас не могу - иду в декрет, можно ее как-то перенести/отсрочить?

Відповісти
  • Олег
27.12.16 10:41

Сьогодні президент підписав, так що закриваєм неактивних ФОПів.

Відповісти
  • Натали
27.12.16 12:26

Присоединяюсь к вопросу: "Как теперь? ФОП не может заболеть, уйти в декрет или в отпуск. Что у нас социальное..." Хотелось бы услышать комментарий от опытных людей

Відповісти
  • Ден
31.01.17 11:12

Подписываем петицию к Президенту №22/032225-еп об отмене уплаты ЕСВ при отсутствии доходовhttps://petition.president.gov.ua/petition/32225

Відповісти
  • frank
09.03.17 12:52

Здравствуйте.Это должно информировать широкую общественность о том, что г-н Франк Давид, частный кредитор, предоставил экономическую возможность тем, кто нуждается в финансовой помощи. Мы выдаем кредиты частным лицам, предприятиям и компаниям в ясных и понятных условиях процентной ставки всего 2%. Свяжитесь с нами сегодня по электронной почте: frankdavidloanfirm3@gmail.com, чтобы мы могли предоставить вам условия и положения займа.Информация о заемщике1) Имя: .............................................. .........2) Страна: .............................................. .............3) Адрес: .............................................. ............4) Пол: .............................................. ..................5) Семейное положение: ............................................. ....6) Род занятий: .............................................. ..... ..7) Телефон: .............................................. ..8) Вы подавали заявку до .................................9) Ежемесячный доход: .............................................10) Требуемый кредит: .....................................11) Срок займа: ............................................. ...12) Цель займа: .......................................... ..13) Религия: .............................................. ........ .. Контактное лицо: frankdavidloanfirm3@gmail.comБлагодаря,Mr.Frank David

Відповісти
  • Алла
15.06.17 21:25

Фоп единщик 3 группы был закрыт в апреле месяце. В июле планирую обратно открывать фоп и также единщика 3 группы. Возможно ли так?

Відповісти