Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


31.12.16
27056 50 Друкувати

Новації в оподаткуванні фізичних осіб - підприємців на загальній системі оподаткування

30 грудня 2016 року Президентом України був підписаний Закон від 21.12.2016 № 1797-VIII Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні, який набирає чинності з 1 січня 2017 року. 

Законом внесено деякі зміни в порядок визначення доходів та расходів фізичних осб - підприємців на загальній системі оподаткування.

Так визначено, що не включаються до доходу фізичної особи - підприємця суми акцизного податку з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Крім того, розширено перелік витрат фізичної особи - підприємця від провадження господарської діяльності  на суми податків, зборів, які пов’язані з проведенням господарської діяльності такої фізичної особи - підприємця (крім податку на додану вартість для фізичної особи - підприємця, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, та акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб з доходу від господарської діяльності, податку на майно); суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених законом; платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізичною особою - підприємцем, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов’язані з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця.

Не включаються до складу витрат підприємця:

- витрати, не пов’язані з провадженням господарської діяльності такою фізичною особою - підприємцем;

- витрати на придбання, самостійне виготовлення основних засобів та витрати на придбання нематеріальних активів, які підлягають амортизації;

- витрати на придбання та утримання основних засобів подвійного призначення, визначених  цією статтею;

- документально не підтверджені витрати.

Зазначені у цій статті підприємці мають право (за власним бажанням) включати до складу витрат, пов’язаних з провадженням їх господарської діяльності, амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат. При цьому амортизації підлягають:

- витрати на придбання основних засобів та нематеріальних активів;

- витрати на самостійне виготовлення основних засобів.

Не підлягають амортизації та повністю включаються до складу витрат звітного періоду витрати на:

- проведення ремонту, реконструкції, модернізації та інших видів поліпшення основних засобів;

- ліквідацію основних засобів (у частині залишкової вартості).

Не підлягають амортизації такі основні засоби подвійного призначення:

- земельні ділянки;

- об’єкти житлової нерухомості;

- легкові та вантажні автомобілі.

Розрахунок амортизації основних засобів та нематеріальних активів здійснюється із застосуванням прямолінійного методу нарахування амортизації, за яким річна сума амортизації визначається діленням первісної вартості об’єкта основних засобів та нематеріальних активів, яка амортизується, на строк корисного використання об’єкта основних засобів та нематеріальних активів.

Облік вартості, яка амортизується, ведеться за кожним об’єктом.

Амортизація нараховується протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта основних засобів та нематеріальних активів, самостійно установленого фізичною особою, але не менше мінімально допустимого строку корисного використання об’єкта основних засобів та нематеріальних активів:

 

Групи

Мінімально допустимі строки корисного використання,
років

1 - Капітальні витрати на поліпшення земель, не пов’язані з будівництвом

15

2 - Будівлі, споруди, передавальні пристрої

10

3 - Машини, обладнання, тварини, багаторічні насадження та інше

5

4 - Нематеріальні активи

відповідно до правовстановлюючого документа, але не менш
як два роки

Дія цього підпункту поширюється виключно на об’єкти основних засобів та нематеріальних активів, витрати на придбання чи самостійне виготовлення яких підтверджені документально.

Також Податковий кодекс доповнено таким пунктом:

Фізичні особи, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням, подають податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

У разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного  за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності".

Крім того, введено норму згідно якої під час нарахування (виплати) фізичним особам - підприємцям, місцезнаходженням або місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та/або територія населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення (незалежно від системи оподаткування), доходу від здійснення ними підприємницької діяльності суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, зобов’язані утримати податок на доходи у джерела виплати.

Також нагадуємо, що Законом від 06.12.2016 № 1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" внесено зміни в поряок сплати єдиного  внеску фізичними особами - підприємцями на загальній системі оподаткування, а саме: сума єдиного внеску, сплаченого фізичними особами-підприємцямі на загальній системі оподаткування, не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або  окремому місяці звітного року, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску).

 

 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Шурик
01.01.17 10:58

Да уж, дебилизм рулит по полной."Так визначено, що не включаються до доходу фізичної особи - підприємця суми акцизного податку з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів." - и как эти уроды это себе представляют, отнимать от каждой пачки акциз?. Ненавижу правяших недоносков-коррупционеров, они и есть главные террористы. Вместо простого акцизного налога на оборот твари ввели на каждую бутылку и пачку. Всего то нужно было признать налог акцизный расходом, как всегда враги народа в тёмное болото податков ещё одного кита корупции запустили.

Відповісти
  • петро
26.01.17 18:06

,

Відповісти
  • петро
26.01.17 17:48

Шурик,

Відповісти
  • Алла
01.01.17 12:28

Крайне удивлена: администрация сайта не модерирует форум...

Відповісти
  • Ажур
01.01.17 18:11

Исходя из вышеизложенного следует, что если ФОП закрылся 05.12.2016г., декларацию он должен подать до 05.01.2017г.?? И уплатить ЕСВ за весь 2016 год, даже когда у него не было ДОХОДОВ?? Или этот закон 1774 будет уже действовать начиная с 2017 года??

Відповісти
  • Сергей
04.01.17 10:44

Ажур, Закон обратной силы неимеет.

Відповісти
  • Аврора
02.01.17 08:37

Ажур, за 2016 г. оплату по ЕСВ осуществляем по "старому", а этот идиотизм заплатить налог из воздуха уже действует с 2017г.Если ФОП ликвидировал госрегистрацию, он должен еще снятся с учета в налоговой - сделать сверку по налогам, подать заявление и ликвидационную декларацию и отчет по ЕСВ.

Відповісти
  • Гоша
01.01.17 18:34

Ажур, Закон действует с 01012017, поэтому ЕСВ платится в 2017 году. Одно осталось загадкой - все же зачем Уряд ввел норму обязательной оплаты ЕСВ ФОПам, которые не имеют доходов? Ведь очевидно, что никто ничего платить не будет. Закроются

Відповісти
  • Славка
02.01.17 01:41

Гоша, так в этом и смысл. Так они просто у них числились и раздражали своим ничегонеделанием. А теперь закроются. Работы меньше - папки с места на место перекладывать. А кто-то не закроется, то в бюджет денежки платить будет. А кто-то банально знать не будет, так еще и штрафами добавит поступления.

Відповісти
  • Ажур
01.01.17 19:13

А по закрытому ФОПовцу я правильно всё поняла??

Відповісти
  • Маша
01.01.17 20:39

У меня висит этот неработающий ФОП с пустышками. Как то странно, что теперь делать, я не хочу и не могу платить ЕСВ даже за январь..я не работаю. Что за бред.Уважаемая редакция придумайте консультацию. что нам делать и куда бежать.

Відповісти
  • OLL
06.01.17 14:36

Маша, если вы получите запись в ЄДР в конце января, то с момента Припинення можете тянуть с 704 гривнами ещё 29 дней, после чего на 30-й подать Декл. С помет. «Ликв-я» Ведь «ЭТО» имеет смысл лишь для закрытия пустышек!А дальше только вред и маразм, как ни крути! ДВУХХОДОВКА. Может Вы и дотянете до отмены, но не обещаю…

Відповісти
  • OLL
06.01.17 14:17

изменениями по п. 177.11 ( Законон № 1797 ) нужно подати ЛИКВ ДЕКЛ протягом 30 календарних днів з дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. За день до этого нужно заплатить 704 за январь,

Відповісти
  • OLL
06.01.17 16:19

и !!! УВАГА !!! Лед тронулся предложен законопроект № 5633: В целях недопущения несправедливой уплаты физлицами-предпринимателями ЕСВ в результате изменений законодательства предлагается обеспечить им переходный период ..., если ФЛП (находящееся на общей системе налогообложения, а также лицо, осуществляющее независимую профдеятельность) подало заявление о проведении госрегистрации прекращения предпринимательской деятельности до 1 апреля 2017 года и таким плательщиком не получен доход (прибыль) в течение I квартала 2017 года ... ???...Благодаря таким изменениям указанные ФЛП могут освободиться от уплаты ЕСВ в размере 704 грн.

Відповісти
  • Админ
02.01.17 15:58

Маша, редакция уже этот вопрос обсуждала https://buhgalter911.com/news/news-1024729.html

Відповісти
  • Цветик
02.01.17 01:43

Маша, бежать в регистрационную палату закрываться. Но, за январь уже придется платить 704,00 есв

Відповісти
  • Елена
02.01.17 13:57

Не согласна, с отсутствием права на амортизацию грузовых автомобилей. Зачем так предвзято относиться к предпринимателям-перевозчикам!

Відповісти
  • 111
04.01.17 10:25

і я не згоден. В першу чергу з вантажним автотранспортом. Ну ще пасажирські (автобуси, маршрутки, таксі) можуть обітися, бо в основному на єдиному податку, а от вантажний транспорт чому? яке ж тут може бути подвійне призначення? Невже я поїду вантажним 20-титонним автомобілем (тягач та причіп) скуплятися у супермаркет собі додому....абсурд же повний! чи таке враження, що я щотижня міняю місце проживання і перевожу меблі вантажівкою, ніби видно зміни адреси по реєстраційним документам. Чи які ще можливі варіанти? цікаво...

Відповісти
  • 111
06.01.17 13:02

а послухайте, про який тут абсурд розказують про утримання автомобілів https://buhgalter911.com/uk/news/news-1025186.html "Фізособи-підприємці vs Податкова реформа - 2017" від 05.01.2017 Не тільки не пропуска.ють амортизацію, ще витрати по утриманню (акумулятори, автогума, мастило ті інше... а що інше - поки невідомо....). Утримання і техобслуговування - це різні речі? чи ні? принаймні ремонт можна вклчати у витрати. Ото-то покращення!!!!! Оце то зміни!!!!

Відповісти
  • 1+2
04.01.17 16:14

а чого пасажирькі перевізники-ФОПи на єдиному, бо отримують оплату (готівку) від кінцевого споживача (в основному), тобто виручка у них в руках

Відповісти
  • АБВ
02.01.17 16:25

Подскажите, сдаю деку за 2016 год уже могу в затратах отразить лицензию??? или только за 2017 год

Відповісти
  • Оксана
02.01.17 20:08

А в каком пункте кодекса об отчете закрытого ФОПа : стечении 30 дней ?????

Відповісти
  • Админ
02.01.17 21:33

Оксана, п.80 Закона 1797-VIII. ..... 3) пункт 177.11 доповнити абзацами другим і третім такого змісту:"Фізичні особи, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи  підприємця за її рішенням....

Відповісти
  • Оксана
02.01.17 22:41

Админ. Спасибо

Відповісти
  • Мишка
02.01.17 23:24

Скажите закрыл Фоп 29.12.2016 ликвидационную декларацию должен сдать до 28.01.2017, а отчет по Есв до какого числа нужно сдать?

Відповісти
  • Людмила
03.01.17 12:05

Та закрывайте ФОП- пустушки, а если не закрываете, то работаете , а налоги не платите?? лафа закончилась,не можете налог оплатить. для чего тогда организовались, нет возможности платить за работника, работайте сами,

Відповісти
  • Крис
03.01.17 13:51

кто знает новый бланк декларации про майновий стан где есть ? в медке не вижу.

Відповісти
  • umka
03.01.17 14:16

http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/podannya-deklaratsii-pro-may/forma-deklaratsii/70310.html

Відповісти
  • Крис
03.01.17 14:22

umka, а электронный вариант в какой программе уже есть обновления.

Відповісти
  • Ажур
06.01.17 18:01

Крис, смотри здесь же на бухгалтер 911, в бланках

Відповісти
  • КуПиДоНчИк
03.01.17 15:03

Скажите если ФОП закрылся 03.01.2017 как он платит ЭСВ 704 за весь январь или 704 : 31 * 3 (704 делим на 31 день месяца и умножаем на 3 дня работы в месяце) ?

Відповісти
  • Сергей
04.01.17 10:46

КуПиДоНчИк, Сумма ЕСВ должна быть не менше 704,00

Відповісти
  • Наталь
03.01.17 15:20

КуПиДоНчИк, за весь январь

Відповісти
  • КуПиДоНчИк
03.01.17 15:52

Наталь, Спасибо !!! Да..... печалька

Відповісти
  • Наталья
03.01.17 15:19

Подскажите кто как понял этот абзац"Крім того, введено норму згідно якої під час нарахування (виплати) фізичним особам - підприємцям, місцезнаходженням або місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та/або територія населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення (незалежно від системи оподаткування), доходу від здійснення ними підприємницької діяльності суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, зобов’язані утримати податок на доходи у джерела виплати" я ни когда не смотрю прописку ФОпа

Відповісти
  • Соня
04.01.17 19:34

Наталья, как я поняла, если вы выплачиваете что-либо ФОПам с регистрацией в проблемных местах, то удерживаете и уплачиваете налоги с них самостоятельно. Думаю, что 18% и 1,5%, даже если они на едином.

Відповісти
  • лю-люлю-лю
04.01.17 12:43

Наталья, я тоже это не поняла, отслеживать регистрацию и лінію зіткнення?

Відповісти
  • Людмила
03.01.17 15:39

Дебилизм полнейший

Відповісти
  • Gost
03.01.17 16:01

Если Фоп в 2016 году был 1-й квартал на общей системе, 2-й и 3-й квартал на едином 3 группа 5%, с 4-го квартала перешел на общую систему и в декабре закрылся у регистратора. За какой период (2016 год или 4 квартал 2016 года) подать ликвидационную майновую декларацию?

Відповісти
  • Оксана
03.01.17 16:07

А если ФОП пенсионер? И не ведет деятельность, то тоже платит?

Відповісти
  • Сергей
04.01.17 10:47

Оксана, Нет, все пенсионеры освобождены от ЕСВ независимо от сист налогообл.

Відповісти
  • Алла
03.01.17 17:32

Оксана, нет, не платит, только если пенсионер по возрасту

Відповісти
  • Ольга
03.01.17 19:58

Как платить,если фОП ПЕНСИОНЕР,РАБОТАЕТ ОЧЕНЬ НЕ РЕГУОЯРНО,3 МЕС В ГОДУ,ПЛАТИЛ ЕЖЕМЕСЯЧНО НАЛОГИ ПО 1ГР.ЕДИНЩИКОВ.КАК ЗАКРЫТСЯ ИЛИ ЧТО ПРИЙДЕТСЯ ПЛАТИТЬ.

Відповісти
  • Татьяна
04.01.17 10:20

Подскажите если ФОП на общей системе находится в декрете и не работает наемных нет. Как быть в этой ситуации. Налоговая говорит платить.

Відповісти
  • ок
04.01.17 10:33

Татьяна, да, с этого года платить ЕСВ. или закрываться

Відповісти
  • Татьяна
04.01.17 12:47

Да я понимаю. Только интересная ситуация женщину работающую на предприятии не увольняют и на время декрета ЕСВ за нее не платят, что за не справедливость в декрете должна бегать по инстанциям закрывать.

Відповісти
  • міла
04.01.17 15:59

Татьяна, напишіть листа до податкової з вашим питанням. Раніше в податковій писали заяву з приводу декрету, що ФОП знаходиться у декретній відпустці, і на цей період звільняється від сплати ЄСВ та, наприклад, від єдиного податку. Можливо є якісь нюанси.

Відповісти
  • бурундук
04.01.17 15:02

Татьяна, скажите спасибо правительству и лично Потрошенко с командой потрошителей чужих карманов.

Відповісти
  • Абзац
12.01.17 18:10

а Дебет-Кредит пише у № 1-2 від 09-01-2017:тепер витрати на утримання легкових та вантажних автомобілів до складу витрат підприємця на загальній системі відносити не можна. Це виглядає як своєрідна технічна помилка, адже автомобілями користується багато підприємців. I якщо це важлива ланка чийогось бізнесу, то така законодавча зміна здатна зруйнувати бізнес, адже обсяг оподатковуваного прибутку може істотно зрости. Принаймні доведеться переглядати систему оподаткування.

Відповісти
  • Бася
19.01.17 14:09

Кто подскажет по перевозчикам? Из так называемой серой зоны и прифронтовых областей есть перевозчики которые платят в казначейство Луганской области, живут в Харькове, ездят по всей Украине, и я теперь должна удержать с него 18%, независимо от его системы налогооблажения?

Відповісти