Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


06.02.17
6010 19 Друкувати

Пропонується звільнити підприємців від сплати ЄСВ на період декретної відпустки

У парламенті зареєстровано проектом Закону № 6013 "Про внесення змін до статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо встановлення додаткових гарантій для молодих сімей з дітьми", яким передбачається встановити, що особи, які отримують допомогу при народженні дитини, звільняються від сплати за себе єдиного соціального внеску.

Автори законопроекту нагадують, що відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» № 2811-XII від 21.11.1992 р. визначено, що допомога  при народженні дитини призначається у розмірі 41 тис. 280 грн.  Виплата  допомоги  здійснюється  одноразово у сумі 10 тис. 320 грн.,  решта  суми  допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців  рівними  частинами  у  порядку, встановленому  Кабінетом Міністрів України. Тобто, після отримання одноразово 10 тис. 320 грн. щомісяця, особа буде отримувати по 860 грн.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» 1774-VIII від 06.12.2016 р., з 1 січня 2017 року змінено умови сплати єдиного соціального внеску, а саме: фізична особа-підприємець, яка не має найманих працівників, зобов’язана щомісяця сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі 704 грн. Виключення становлять лише інваліди і особи, які знаходяться на пенсії.

Отже, на практиці створено ситуацію, коли особа, яка зареєстрована як фізична особа-підприємець, отримуючи 860 грн. допомогу при народженні дитини, зобов’язана сплачувати щомісяця єдиний соціальний внесок 704 грн.

Тобто, знаходячись у декреті, потрібно або припинити свою діяльність як фізична особа-підприємець, або фактично бути позбавленою допомоги при народженні дитини.

Держава зобов’язана стимулювати і всіляко заохочувати громадян народжувати дітей та підтримувати їх на шляху започаткування власної справи. А не створювати перепони і фактично «даючи в одну кишеню - забирати з іншої».

Для вирішення існуючої проблеми, необхідно виправити колізію і внести відповідні зміни у законодавство, звільнивши особу, яка отримує допомогу при народженні дитини, від сплати єдиного соціального внеску на цей період. Це дозволить хоча б трохи зменшити фінансове навантаження на молоді родини і дати шанс розвивати малий бізнес. В перспективі це дасть позитивні плоди і дозволить молодим людям, що створили родини більш впевнено почуватися і йти на відповідальний крок – народження дітей.

За матеріалами ВРУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ольга
06.02.17 09:39

До них только дошло, что ФОП-декретчик получая помощь от государства 860 будет платить ему же 704грн

Відповісти
  • ***
06.02.17 16:28

Вы думаете они повернутся к людям лицом?А как же, ведь у них со всех сторон .опа.

Відповісти
  • Оля
06.02.17 10:13

Да ладно?! Неужели?! Теперь главное, чтобы приняли этот закон.

Відповісти
  • Петр
06.02.17 10:37

Когда примут,тогда можно будет сказать,что государство хоть чуть думает о людях. А пока быстро у нас приняли только закон "о прокуратуре",остальные годами лежат и не выносятся на чтение в парламент.У нас Законы для власть имущих,для работяг только обязаности

Відповісти
  • Et_Odessa
06.02.17 11:36

Да, ладно вам, прекрасно знали о декретчицах, о пенсионерах нотариусах и других..... закон обратной силы не имеет, нак что деньги в казну получили...., а там типа добрый жест подали на расмотрение.... одним словом... тьфу

Відповісти
  • Олена
06.02.17 16:19

Et_Odessa, 100%. Все вони прекрасно знали....придурки

Відповісти
  • Ю
06.02.17 14:17

Девочки, а приняли закон Ляшка про неуплату фопами, кот в 1 квартале закроются, ЕСВ 704 грн?

Відповісти
  • Радуга
06.02.17 15:13

Ю, не приняли. надеюсь пока..

Відповісти
  • СПД
06.02.17 14:19

Советую для подачи ЕСВ сервис E-DOC, 3 мес.дают бесплатно, потом 199 грн на год, я подала отчет, мне предоставили консультацию хотя еще я в тестовом периоде. Вот ссылка:https://goo.gl/7hO7sL

Відповісти
  • Анжела
06.02.17 16:09

Ну наконец-то хоть своими ж..пами решили о декретчицах подумать....А то я вот сижу и решаю: купить памперсы ребенку или заплатить воздушный ЕСВ 704,0 грн....

Відповісти
  • Олена
06.02.17 16:21

Анжела, у меня такие две воздушные декретчицы в шоке.

Відповісти
  • Анжела
06.02.17 17:07

Олена, да, шок - это нормальное состояние наших сограждан...Я вот сижу и реально не знаю что делать...Понимаю, что по закону обязана заплатить и если не заплачу то знаю чем это чревато...Но платить реально и не с чего, т.к сижу в декрете, и принципиально платить не хочу.......

Відповісти
  • Сомневающийся
06.02.17 17:55

Анжела, если ФОП на ОСН и ещё не закрылся ("спит") - не торопитесь платить. Обязательства наступят в начале 2018г. Правда, если изменения не примут, потом придётся сразу "выложить" больше 8тыс.

Відповісти
  • Анжела
06.02.17 18:59

Сомневающийся, я уже закрылась еще 04.01.17г....И если ничего нового не примут для нас, то за 4 календарных дня я уже в 704, грн. влетела....Смысл тянуть кота за хвост? Так бездарно и глупо принимать законы...нет никакого желания легально работать. Это получается, что если бы у меня была молодая мамочка в декрете, то я обязана все для нее сделать по закону, а как я сама ФОП в декрете, так с меня в три шкуры??? За воздух?!!! Да пошли они все!!!! Больше никакого легального бизнеса...все в тень!)))

Відповісти
  • Мнение
06.02.17 17:29

Вот спасибо, поклон вам земной))),.Сегодня встретил двух знакомых ФОПов - занимались дизайном, ремонтами. Спрашиваю - ну что будете платить или закрываетесь - говорят , уже закрылись и что и без гройсмана проживут)))

Відповісти
  • evdokia
06.02.17 19:13

Девочки- кто закрыл СПД на общей- срок ликвидационной декларации 30 дней (https://buhgalter911.com/normativnaya-baza/nalogovyi-kodeks/rozdil-iv-podatok-1020941.html) пункт 177.11 налогового кодекса , есв в ней приравняли( хотя в налоговой сказали что разъяснений нет).Так что никто не собирается принимать законопроект о освобождении вышеуказаных СПД. И ещё если сначала сдать ликвидационный Есв , а после заплатить сразу идёт неуплата и штраф 20% от суммы + штрафы за несданый вовремя ликвидационный декларацию о доходах. Так что всё посчитали 218000 спд Х1000грн=218 млн.грн.Будте внимательны!

Відповісти