Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


20.03.17
20195 39 Друкувати

Гройсман розповів про зарплати в 2017 році: підвищувати "мінімалку" більше не будуть

За словами прем'єр-міністра, зростання зарплат цього року відбудеться тільки в рамках, передбачених у державному бюджеті, інших підвищень не буде, повідомляє УНІАН.

Мінімальні заробітні плати в Україні зростатимуть відповідно до плану, передбаченого держбюджетом на 2017 рік, інших підвищень у зв'язку зі складною економічною ситуацією в країні не буде.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час виступу у Верховній Раді. 

«З 1 січня 2017 року, ми підняли мінімальну заробітну плату вдвічі до 3,2 тис. грн. Ми підняли заробітні плати вчителям на 50%, лікарям на 30% в 2017 році, бюджетом заплановано 10-відсоткове підвищення мінімальних соціальних стандартів і це означає, що це буде зроблено теж у 2017 році. Інші дії в 2017 році щодо питань зарплат зробити дуже і дуже складно...У 2018 році будемо робити наступні кроки... Тому не передбачається інше підвищення мінімальних заробітних плат у 2017 році», - сказав прем'єр.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юра Г.
20.03.17 06:04

А где обещанные 5000 с мая месяца. За базар не отвечает, нуль.

Відповісти
  • АА
20.03.17 08:33

Зачем обманывать людей, что подняли минимальную зарплату. Можно людям платить не меньше 1600, а доплачивать ЭСВ до 3200 и при этом людям идет на стаж только 16 дней. Сколько ходила на семинары никто об этом даже не сказал, я когда узнала об этом, была в шоке.

Відповісти
  • Киев
21.03.17 08:14

АА, так всегда было -с момента появления доплат к мнималке. Доплата - в закрома Родины.

Відповісти
  • рая
20.03.17 09:18

АА А где вы это узнали. Какой документ это подтверждает.

Відповісти
  • Наталья
20.03.17 14:18

Нам говорили на многих семинарах и на совещании в Пенсионном подтвердили.

Відповісти
  • АА
20.03.17 10:04

З 01.01.2015 року в Законі про ЄСВ з’явилась норма, якою підприємства зобов’язані доплачувати ЄСВ до мінімальної зарплати при деяких обставинах. Усі розуміли, якщо підприємство здійснює доплату ЄСВ до мінімальної зарплати за працівника і відображає персоніфіковано в Таблиці 6 Додатку 4 таку доплату, використовуючи тип «13», то можливо така сплата мала б включитися до страхового стажу такого працівника, збільшувати йому соціальні виплати і гарантії, пенсію?!...Такі сподівання розвіяли два листи - ДФСУ від 20.07.2015 р. № 1882/2/99-99-17-03-01-10 і Мінфіну від 06.08.2015 р. № 31-11180-02-2/25413, якими чітко зазначене наступне:донарахування не відноситься до заробітної плати (доходу), яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу та відповідно не захищає прав застрахованих осіб (не враховується для розрахунку пенсій та соціальних виплат) донарахування сум єдиного внеску до розміру мінімальної заробітної плати (крім лікарняних, відпускних та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами) фактично не є доходом (винагородою), отримуваним найманою особою за виконання робіт (надання послуг) у розумінні Закону України «Про оплату праці», не є базою для утримання єдиного внеску з фізичної особи і тому не вплине на суму її пенсійного забезпеченняОтже, доплата ЄСВ до «мінімалки» є всього на всього додатковим джерелом надходження коштів до бюджету Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування і ніяких гарантій для самих застрахованих осіб не несуть в частині збереження стажу, мінімальних гарантій суми страхових виплат і пенсій. Тетяна Мойсеєнко, податковий консультант

Відповісти
  • Алла
21.03.17 11:23

АА, у нас є законодавчо встановлена мінімальна зарплата, з якої потрібно сплачувати ЄСВ, чому ж немає законодавчо встановленої МАКСИМАЛЬНОЇ зарплати, якщо в нас такий великий дефіцит Пенсійного фонду??? Чому тоді не сплачують ЄСВ з усієї суми нарахованої зарплати, яка деколи значно більша за встановлену максимальну суму для нарахування ЄСВ????? ОСЬ РЕЗЕРВ ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ ПОСТУПЛЕНЬ В ПЕНСІЙНИЙ ФОНД!!!!!

Відповісти
  • Марі
21.03.17 13:27

Алла, НЕ ТАМ КОШТИ ШУКАЄТЕ!!!

Відповісти
  • Марі
21.03.17 12:59

Алла, Копіюю відповідь Києва та свою під подібним коментарем: Ксения, не могла пройти мимо...такое кол-во лайков, обращаюсь: КАПЕЦ! Я НЕ ОЖИДАЛА ЧТО БУХГАЛТЕРА НАСТОЛЬКО БЕЗГРАМОТНЫ! Много диров коммерческих предприятий платят себе зп выше 30 тыс грн? Единицы. Астрономические зп - у судей, руководителей ГОС предприятий и тд. То есть у тех, кто получает зп за счет бюджета. Имея максимальное ограничение по ЕСВ - мы должны засчитывать в пенсионный стаж только в пределах этой суммы - ну и пенсия тоже имеет это ограничение. Вы предлагаете ЗА СЧЕТ БЮДЖЕТА внести огромный ЕСВ (из одного госсчета на другой), а потом им платить астрономическую пенсию??? А он (чинуша) еще и до 100 лет проживет, так как Розенковский средний срок жизни на пенсии в 18 лет - явно средняя температура по больнице, и клиент Феофании явно живет дольше чем работающий на трех работах. Позор, господа!Ответить Оценить 9 4 Марі20.03.17 12:02Ксения, ЄСВ сплачує ПІДПРИЄМСТВО, і якщо прибрати обмеження - мало того, що такі "малозабезпечені" отримують таку заробітну плату, вони ще і пенсію будуть отримувати в таких же розмірах, здогадайтесь - за рахунок кого. І виплати у центрі зайнятості, і оплату по лікарняному... І Ви (як і я), вийшовши на пенсію проживете років 5, а такий пенсіонер - років 20-30, а на його пенсійне забезпечення працюватиме штат цілого середнього підприємства.

Відповісти
  • LORA
20.03.17 09:36

А навіщо документ? Достатньо перевести працівника на неповний робочий день.

Відповісти
  • Lolico
20.03.17 09:57

хорошо говорить по учителей и врачей. я вот слышала что в поликлиниках некоторых перевели их пол ставки. доктора отказываются работать так как теперь у них зп такая же как у медсестры и санитарки.а ответственность естественно выше... как всегда реальность идет в "легкий" диссонанс с анонсируемым по телевизору. никуда мы не делись от совдеповских методов

Відповісти
  • ААА
21.03.17 09:16

Lolico, может не по теме, но прочла какое образование имеет "умный"министр рева (с заглавной буквы писать рука не поворачивается) и мне все стало понятно, особенно когда он рассуждает о мелком и среднем бизнесе у нас в стране и за рубежом!

Відповісти
  • соня
20.03.17 10:35

Lolico, вот, не переживаю за врачей))) столько им плачу денег за себя, за детей, за родителей... не думаю, что им важно это повышение

Відповісти
  • АА
20.03.17 10:16

Я зарегистрирована в пенсионном фонде, как физическое лицо. И когда я зашла в свой кабинет, то обнаружила, что мне на пенсию пошло 3000 и 29 дней, т.е. мои 200 грн. не учли, что доплатили и вместо 31 дня на пенсию пошло 29 дней. Когда я позвонила в персонификацию, они говорят, но это не у вас удерживают, а работодатель заплатил.

Відповісти
  • прозреваю каждый день
20.03.17 10:27

АА, офигеть

Відповісти
  • Тата
20.03.17 10:27

АА, вот это номер! неожиданно.

Відповісти
  • Werwolf
20.03.17 10:34

AA все правильно. ЄСВ (22%) - сплачує роботодавець за витрати на робочу силу, А працівник сплачує податок (2%) з якого й нараховується стаж.Отже, якщо ви хочете, аби вам на пенсію пішло 31 день та 3200 гривень, ви повинні як фізична особа внести в пенсійний фонд 2% з власних доходів (нарахованої вам платні). Тобто, при мінімалці у 3200, 2% страховий внесок повинен складати 3200*2%=64грн. а ви заплатили лише 3000*2=60. Іншими словами повинні доплати 4гр. Отака кухня.

Відповісти
  • оо
21.03.17 06:55

Werwolf, не вводите людей в заблуждение

Відповісти
  • Olb
20.03.17 15:11

Werwolf, где Вы этот бред взяли? Скажите ещё 3,6%. По моему Вы отстали очень от жизни. Бред какой то,прямо смешно до слёз стало.

Відповісти
  • Ольга
20.03.17 12:17

Werwolf, 2% вже немає і нічого доплачувати. Однієї ночі відмінять пенсії і ніяких пред'яв від застрахованих осіб, адже вони особисті із своєї зарплати нічого не сплачують, а ЄСВ нараховується не за працівника, а на загальний ФОП. Отака кухня....

Відповісти
  • Бух.
20.03.17 10:45

Werwolf, то, о чем вы пишите (2%) было давно, сейчас удержаний с зар.платы работника по ЕСВ нет, есть только начисления на зар.плату 22% и платит их работодатель

Відповісти
  • Shadow
20.03.17 10:42

Werwolf, вот это новость.. а пруф на это можно?

Відповісти
  • ФУ
20.03.17 10:40

Werwolf, какие 2% сплачує працівник?

Відповісти
  • Olb
20.03.17 10:42

А что такое духу не хватило до 5000 дотянуть? :)

Відповісти
  • Лето
20.03.17 10:43

Что за бред в коментариях?

Відповісти
  • АА
20.03.17 10:44

Я не против, меня поразило то, что об этом никто не говорит и не объясняет, а только кричат минимальная зарплата 3200, они не уточнили, что налоги удерживаются по ЭСВ с 3200 и по ЕН (1-2 группа).

Відповісти
  • Бух.
20.03.17 10:49

АА, а с этим Вам надо к вашему работодателю, почему они показывают что Вы работаете не полный рабочий день...

Відповісти
  • АА
20.03.17 11:03

Бух., 3 дня в неделю, мы уже решили этот вопрос. Спасибо моим руководителям за понимание.

Відповісти
  • Бух.
20.03.17 12:24

АА, так а в чем проблема тогда, всё верно, если вы действительно работаете 3 дня в неделю

Відповісти
  • Лето
20.03.17 10:47

По моему смешались в кучу кони-люди. Доплата до мин. зарплаты включается для пенсии, доплата до ЕСВ - нет, что логично.

Відповісти
  • ВВВ
20.03.17 11:01

Уважаемый АА,Вы наверное что-то напутали,да мин.оклад должен быть 1600,но платить нужно не меньше мин.з/п т.е 3200.И раньше доначисления до 22% ЕСВ не шло человеку в стаж если у него была з/п меньше минималки.

Відповісти
  • Юля
20.03.17 11:19

Все правильно, саме в 2108 році будуть робити наступні кроки. Думаю в статті рік не варто виправляти;))

Відповісти
  • >123
20.03.17 14:40

Та давайте підвищуйте й далі, чого ви? Пан Гройсман же стверджував, що це підняття так позитивно вплинуло на економіку, почали створюватися нові робочі місця, нарешті запрацювали підприємства, зросли надходження до бюджету і бла-бла-бла... То чого зупинилися? Ви ж відкрили геніальну формулу росту економіки то чого зупинятися? Чи щось пішло не так?

Відповісти
  • ААА
21.03.17 09:21

>123, гройсман вещал , что меньше 3200 никто не будет получать, он понятия не имеет об НДФЛ! тоже ведь образованный.если проанализировать его декларацию - то он свое состояние заработал чуть ли не в 16 лет!!!! вундеркинд

Відповісти
  • Лилия
20.03.17 15:56

>123, видимо, не оправдались ожидания "великих" экономистов: статистика даёт данные, что средняя зарплата по Украине в январе уменьшилась на 500 грн по сравнению с декабрём. Вот тебе бабушка и Юрьев день!

Відповісти
  • >123
20.03.17 16:33

Лилия, бачив "фотожабу" - кадр з кінофільму "За двома зайцями" - там стоїть біля Андріївської церкви Галахвастов з задоволеною мордою Гройсмана, навкруги нього робітники і текст: "Пане Гройсман! Ви - Вєлікій Вчєний! " :))))

Відповісти
  • Шурик
20.03.17 17:49

>123, Да дествительно .. ещё тот, не хуже своего папередника Азарова.

Відповісти
  • Наталья
21.03.17 09:52

Проработав 30лет гл.бухгалтером,скажу,что самым компетентным премьером был все-таки Азаров.

Відповісти
  • Валік
21.03.17 18:41

а мою сестру звільнили з роботи через підвищення мінзарплати і покращення. ДЯКУЮ!!!!!

Відповісти