Чат 911

Отримуйте
новини поштою!

01.04.17 00:00
0 Друкувати

За доноси на корупціонерів виплачуватимуть гроші

У Верховній Раді запропонували встановити винагороду за викриття корупційних злочинів у розмірі 10% від можливої суми збитків. Функції її виплати та перевірки доносів хочуть покласти на НАЗК, а кошти на це взяти із фінансової допомоги США. Відповідний проект Закону про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо встановлення грошової винагороди для викривачів № 6225 зареєстрований у Верховній Раді, передає «Закон і Бізнес».

Документом передбачено:

- віднести до повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції виплату грошової винагороди викривачам корупційних злочинів;

- грошову винагороду для особи, яка надає допомогу в запобіганні і протидії корупції (викривача), від держави у розмірі 10 відсотків від можливої суми збитків, яка визначається Національним агентством відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів;

- посадові і службові особи державних органів, органів влади АР Крим, посадові особи органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права, їх структурних підрозділів у разі виявлення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення чи одержання інформації про вчинення такого правопорушення працівниками відповідних державних органів, органів влади АР Крим, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права, їх структурних підрозділів зобов’язані письмово повідомити Національне агентство про необхідність виплати грошової винагороди викривачу з обґрунтуванням розміру такої винагороди;

- форма повідомлення про виплату грошової винагороди викривачу затверджується Національним агентством;

- Національне агентство протягом тридцяти днів з дня отримання повідомлення організовує перевірку наявності у викривача права на грошову винагороду та факту повернення до державного або місцевого бюджету коштів внаслідок розкритої викривачем інформації про шкоду або загрозу суспільним інтересам та приймає за результатами перевірки рішення про виплату відповідної грошової винагороди чи про відмову у її виплаті;

- у разі якщо повідомлення про корупційне правопорушення дозволило уникнути збитків державному або місцевому бюджету, викривачу корупції виплачується грошова винагорода в розмірі 10 відсотків від можливої суми збитків, яка визначається Національним агентством відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;

- джерела фінансування та порядок виплати грошової винагороди визначаються Кабінетом Міністрів України;

Таким чином ініціатори законопроекту хочуть створити своєрідну «мережу викривачів». Заходи із виплати винагороди викривачам у 2017 році можуть бути профінансовані за рахунок 54 млн. доларів, виділених Україні у 2017 році як фінансову допомогу уряду США, вважають нардепи.

«Корупціонер перед вимаганням хабаря вже не буде так впевнений у невідворотності покарання, бо громадяни стануть більш зацікавленими у повідомленні про корупційні діяння, свідками чи учасниками яких вони стали», — пояснили автори документу.

Однак у випадку анонімного повідомлення грошова винагорода викривачу не виплачується.

Рубрика:
Коментарі
  • Т.М.
01.04.17 01:32

Одним словом- 1-е АПРЕЛЯ!!!!

Відповісти
  • ппп
01.04.17 10:04

Петька, а что это ты там пишешь,Оперу пишу. Ух ты, а про меня напишешь?Да, опер сказал про всех писать.

Відповісти
  • Бухгалтер
01.04.17 11:14

Все меняем фамилию на Морозовы?

Відповісти
  • Shadow
01.04.17 12:41

даешь стукачество в массы

Відповісти
  • kh.ua
01.04.17 13:09

Ой, какие мы все. Прям ни разу не Морозовы. А почему нет? Если сидит чмо и вымогает за выполнение своих прямых обязанностей взятку? Или это не мы все тут ноем без конца о тотальной коррупции? Мало ему бюджетной зарплаты? Пусть валит в частный бизнес и гребет лопатой. А отгрести можно не только денег, как известно! Впрочем, давать или не давать, стучать или не стучать, и на кого стучать - личный выбор каждого.

Відповісти
  • Елена
03.04.17 13:23

Хм, а как доказывать? Или потом ожидать иск в суд, о клевете?

Відповісти
  • Shadow
01.04.17 14:54

kh.ua, да дело не в этом что берет. дело в том что отмажется, т.к. берет не без ведома вышестоящего начальства. и потом ответка может прилететь. а так полностью с Вами согласен, в плане " давать или не давать, стучать или не стучать, и на кого стучать - личный выбор каждого"

Відповісти
  • jklmn
01.04.17 13:12

другим словом возвращаемся в 30-ые годы. Еще введите понятие "враг народа" и почитайте инструкции товарища Берии

Відповісти
  • оладьи куринные
02.04.17 22:01

jklmn, взяточник - враг государства,..и народа , кот. в нем

Відповісти
  • Ыщо
03.04.17 08:36

А за недонос коррупционеры будут доплачивать.

Відповісти
  • Царъ
03.04.17 10:17

Как на соседа стукануть , что мол субсидию не правильно получает, это мы аж бигом. А что чиновники при ЗП 3-8 тысяч грн на тачках по 100тысяч ездят и дома милионники строят- это мы боимся.

Відповісти
  • Кузя
03.04.17 10:50

Жаль, что это НЕ срабатывает когда в преступлении заинтересованы обе стороны: дающая и берущая. А это и есть самое зло. Просто сплю и вижу как Ахметов стучит на Порошенко, который через посредников взял откат за принятие закона на повышение тарифов на электричество:))). Эх, мечтатели.. А для мелкой бытовой коррупции закон очень хорош.

Відповісти
  • ура товарищи
03.04.17 13:17

наконец - то настучу на заведующую детским садиком, а то задолбала коза своими поборами.

Відповісти
  • Елена
03.04.17 13:25

ура товарищи, а что мешает на нее сейчас настучать? или принципиально денежное вознаграждение?

Відповісти
  • Ляля
03.04.17 17:32

Обхохочешься! Всё это время кричали " Долой всё бывшее коммунистическое и совдепию!" . Теперь и снова здрасьте....вернулись к той же булочке( как в фильме "Трое в лодке.....").

Відповісти
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам