Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


03.05.17
4206 0 Друкувати

Відображення в декларації з ПДВ операцій з ввезення на митну територію України та вивезення за її межі товарів, вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро

Який порядок відображення в податковій декларації з ПДВ операцій з ввезення на митну територію України та вивезення за межі митної території України незалежно від обраного митного режиму товарів, митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро?

 Відповідно до п.п. 196.1.16 п. 196.1 ст. 196 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) операції з ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України незалежно від обраного митного режиму товарів, митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, не є о’бєктом оподаткування.

     Пунктом 4 розд. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 (далі – Порядок № 21), передбачено, що до розділу II «Податковий кредит», зокрема, включаються обсяги ввезених на митну територію України товарів, необоротних активів.

     Відповідно до форми податкової декларації з податку на додану вартість (далі – декларація) у рядках 11.1 та 11.2 відображаються ввезені на митну територію України товари, необоротні активи та отримані від нерезидента на митній території України послуги з основною ставкою та зі ставкою 7% (відповідно).

     Враховуючи, що при ввезенні на митну територію України товарів, митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, податок на додану вартість не сплачувався, то підстав для відображення в розділі II «Податковий кредит» декларації обсягів придбання таких товарів не має.

     Відповідно до п. 3 розд. V Порядку № 21 у рядку 2 розділу I «Податкові зобов’язання» вказуються обсяги операцій з вивезення товарів за межі митної території України, що оподатковуються за нульовою ставкою відповідно до вимог п.п. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 ПКУ.

     Враховуючи, що вивезення за межі митної території України незалежно від обраного митного режиму товарів, митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро не є о’бєктом оподаткування, то відображенню у рядку 2 декларації такі операції не підлягають.

     Разом з тим, у рядку 5 декларації вказуються, зокрема, обсяги операцій з постачання товарів/послуг, які відповідно до ст. 196 ПКУ включені до переліку операцій, що не є об’єктом оподаткування. 

     Для платників податку, які заповнюють рядок 5 декларації обов’язковим є подання додатку 6 (Д6).

     Отже в податковій декларації з ПДВ операції з ввезення на митну територію України товарів, митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, не відображаються, а операції з вивезення за межі митної території України незалежно від обраного митного режиму таких товарів, вказуються у рядку 5 з обов’язковим поданням додатку 6 (Д6).

За матеріалами Категорія 101.20 ЗІР
Рубрика:
Теги:
Коментарі
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28566 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд