Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


03.05.17
11095 23 Друкувати

Позиція Мінфіну щодо застосування штрафів за порушення граничного строку реєстрації ПН

У листі від 14.04.2017 р. № 11310-09-10/10306 Мінфін нагадує, що згідно з статтею 1201 Кодексу за порушення граничного строку, визначеного статтею 201 Кодексу для реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), або відсутність такої реєстрації передбачено, що до платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 Кодексу покладено обов'язок щодо реєстрації податкових накладних в ЄРПН, застосовуються штрафні санкції у визначених розмірах.

Проте, штрафні санкції, передбачені цією статтею, не застосовуються у разі порушення граничного строку реєстрації податкових накладних, що не надаються отримувачу (покупцю), складені на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.

Відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у,разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо "ч такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання о або починають використовуватися в неоподатковуваних операціях, зокрема згідно з підпунктом "б" цього пункту - в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 Кодексу та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті 197 Кодексу).

Таким чином, у разі порушення платником податку граничного строку реєстрації або відсутності реєстрації в ЄРПН податкових накладних, складених при визначенні податкових зобов'язань з податку на додану вартість відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу до такого платника податку застосовуються штрафні санкції визначені відповідно до статті 1201 Кодексу, крім податкових накладних, складених відповідно до підпункту "б" пункту 198.5 статті 198 Кодексу.

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • N
03.05.17 09:35

Кінцевому Споживачеві не надаються податкові накладні. Отже штрафи не застосовуються!!! Сума таких зобов'язань після здачі Декларації попадає в формулу (в оператор суми перевищення) і все по Закону.

Відповісти
  • Бух.
03.05.17 14:51

N, составленные на поставки товаров / услуг для операций: освобожденных от налогообложения или облагающихся по нулевой ставке.

Відповісти
  • 123
03.05.17 09:47

В суботу відправила на реєстрацію накладні і ніякої відповіді

Відповісти
  • masha
03.05.17 10:05

для N плохо читали письмо. Штрафы за все НН в том числе и за те, которые конечному потребителю. К сожалению, Минфин поддержал ГФС в этом вопросе. Ужас!!!!

Відповісти
  • 111
04.05.17 09:52

masha, если бы он поддержал он бы написал что да вы всё верно понимаете. Минфин нихрена не ответил, он процитировал статью и не более. Это не ответ на запрос это стандартная отписка. Эти дебилы и сами не знают, хотя по хорошему должны были отправить запрос на комитет ВРУ (дибилке Южаниной) и спросить у них понимание этой статьи.

Відповісти
  • ааа
03.05.17 10:55

masha, я с Вами согласна!

Відповісти
  • Лара
03.05.17 10:27

masha, А чего все ожидали, что они срубят сук на котором сидят?

Відповісти
  • Егор
03.05.17 16:12

Лара, это не позиция ГФС или Минфина. К сожалению, так выписана норма НКУ.

Відповісти
  • Достали!
03.05.17 10:33

Відгукніться у кого середня з/п фірми у ТРИ РАЗИ перевищує 3200, а то у нашому офісному центрі на 120 підприємств немає жодного. А так хочеться порадіти хоч за когось! А штрафи були, є і будуть - ЖРАТЬ ТО ХОЧЕТСЯ!?

Відповісти
  • Кузя
03.05.17 13:35

Достали!, Ну у нас превышает. Лет 5 уже средняя больше 10-ки.

Відповісти
  • Лара
03.05.17 10:43

Достали!, це як в анектоді про капусту і м"ясо. Візьміть з.пл. головного залізничника + Ваша, поділіть на 2 от і середня. Вийде не тільки в три рази))))

Відповісти
  • Егор
03.05.17 16:14

Лара, именно для этого и есть понятие средневзвешенная...

Відповісти
  • Черный
03.05.17 12:09

Господи !!! Пошли нам сил и терпения !!! Как вообще можно с ТАКИМ правительством жить ???

Відповісти
  • Світлана
03.05.17 12:36

Черный, они над нами потому и издеваются, что мы терпим(

Відповісти
  • ольга
03.05.17 12:48

услуги генподряда- какой код ставить в налоговой накладной

Відповісти
  • ***
03.05.17 12:53

Мы в налоговой накладной ставим свой квед по статистике,у нас подрядные работы совпадают с квед.

Відповісти
  • Ирина
03.05.17 12:59

Отправила налоговые 27.04 Статус Відправлено в ДФС 27.04.2017 10:07 , а Доставлено в ДФС 03.05.2017 09:37 !!!!! Это как понимать? Почему?

Відповісти
  • грустьпечальтоска
04.05.17 09:32

Ирина, как понимать? А так, что не получили они ваши налоговые...причин придумают миллион и одну и виноваты будете вы. Штрафы штрафами, а вот контрагентов подвели...Сочувствую, суммы большие?

Відповісти
  • Игорь
03.05.17 23:29

Ирина, как правило в квитанции#2 дата и время вашей отправки

Відповісти
  • Кузя
04.05.17 00:38

Игорь, к НН не бывает вторых квитанций.

Відповісти
  • Тамара
03.05.17 16:00

Ирина. Странно. Я получала зарегистрированную НН 29 апреля , а сама свою отправила 30 апреля. И зарегистрировалось 30

Відповісти
  • Ника
05.05.17 15:21

Тамара, я 30.04 повторно покидала НН, те, что отправляла 27.04.И квитанции пришли о регистрации 30.04. 27.04 и 29.04 были какие-то глюки (как всегда) НН попали в очередь и застряли. Причем, глюки были в определенные часы. Вот кто-то и попал неудачно. Я специально 30 выползла/вышла на работу проверить и решила подстраховаться, кинуть повторно, так как в кабинете НП некоторых операций не было. И что обидно, отправляла 27.04 с интервалом минут 5-10, А квитанции пришли через одну. Т.е в 11.30 прошла, а в 11.40 и 11.48 застряла, в 12,00 опять прошла.

Відповісти
  • Аля-ля
04.05.17 12:50

А на запятую после "що не надаються отримувачу (покупцю)" ,,,,,,,,кто-нибудь обратил внимание? Я понимаю эту фразу как перечисление причин, которые освобождают от штрафов: 1."що не надаються отримувачу (покупцю),",( а также) 2. складені на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.Хотя у нас контролирующие органы ставят запятые, где им выгодно- "Казнить нельзя помиловать".

Відповісти