USD25.900
Мы на facebook
Отключить рекламу

Дві відпустки поспіль: середня зарплата обчислюється окремо для кожної відпустки

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Департамент заробiтної плати та умов працi

Про обчислення середньоденної зарплати для оплати часу вiдпусток

ПИТАННЯ: Працiвниковi надано вiдпустку з 12 вересня 2016 р. Вiн використав щорiчну основну вiдпустку тривалiстю 24 календарних днi - з 12 вересня до 5 жовтня та додаткову соцiальну (на дiтей) тривалiстю 10 календарних днiв - з 6 до 16 жовтня (14 жовтня - святковий день, на який продовжується тривалiсть вiдпустки).

Чи потрiбно в такому разi обчислювати окремо середню зарплату для кожного виду вiдпустки?

ВIДПОВIДЬ: Обчислення середньої заробiтної плати має проводитися з урахуванням положень Порядку обчислення середньої заробiтної плати, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.02.95 р. № 100 (далi - Порядок).

Згiдно з п. 2 Порядку обчислення середньої заробiтної плати для оплати днiв вiдпусток проводиться виходячи iз заробiтної плати за 12 календарних мiсяцiв, що передують мiсяцю надання вiдпустки.

Працiвниковi, який пропрацював на пiдприємствi, в установi, органiзацiї менш як один рiк, середня заробiтна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа мiсяця пiсля оформлення на роботу до першого числа мiсяця, в якому надається вiдпустка.

За пунктом 7 Порядку нарахування виплат за час вiдпустки провадиться дiленням сумарного заробiтку за останнi перед наданням вiдпустки 12 мiсяцiв або за менший фактично вiдпрацьований перiод на вiдповiдну кiлькiсть календарних днiв року чи меншого вiдпрацьованого перiоду за винятком святкових i неробочих днiв, установлених законодавством. Одержаний результат множать на число календарних днiв вiдпустки.

Ураховуючи норми Порядку, розрахунковий перiод для обчислення середньої заробiтної плати за час вiдпустки залежить не вiд мiсяця видавання наказу i кiлькостi цих наказiв, а вiд того, в якому саме календарному мiсяцi згiдно з наказом працiвниковi надається вiдпустка.

Наприклад, якщо згiдно з наказом працiвниковi надавалася щорiчна основна вiдпустка тривалiстю 24 календарних днi з 12 вересня 2016 p., а за iншим - додаткова вiдпустка у жовтнi 2016 p., то пiд час обчислення середньої заробiтної плати для оплати щорiчної вiдпустки розрахунковим перiодом буде вересень 2015 - серпень 2016 p., а для оплати часу додаткової соцiальної вiдпустки - жовтень 2015 - вересень 2016 р.

Начальник вiддiлу, Неля СИНЬКО

"Праця i зарплата" N 13 (1025), 05 квiтня 2017 р.

За матеріалами Навчальний центр "Домінанта"
Отключить рекламу
Коментарі
  • Инна
19.05.17 09:32

А как быть если предоставляется 2 ежегодных отпуска подряд за разные периоды? Тоже для каждого отпуска отдельно среднюю считать?

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Тетяна
19.05.17 13:24

Инна, дуже просто. В наказі пишете - надати відпустку на 48 кал днів, наприклад, з 19,05,2017 по 07.07.2017 за період роботи, наприклад, з 15,03,2015 по 14,03,2017. Розрахунковий період для середньої зарплати - травень 2016 - квітень 2017.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 1
  • Практик
19.05.17 11:57

Инна, низачьто, но если 1-ый отпуск был предоставлен по одному заявлению и одному приказу, а 2-ой - по другому заявлению и приказу и они припали на разные месяца, то следует считать по-новому. И будет другая оплата.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Профи
19.05.17 12:02

Практик, всё зависит от вида отпуска, на мой взгляд.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Jack
19.05.17 09:35

С разными видами отпусков понятно, они идут по разным приказам. А если бы вместо детского, человек взял еще 10 дней основного за другой рабочий год? Дело будет в количестве приказов? Одним приказом или двумя? Или в любом случае средняя з/п будет та же?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ясный перец
19.05.17 11:54

Jack, тогда один расчетный период, один среднедневной заработок.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Еще не вечер
19.05.17 09:37

Инна ,они же не могут писать так ,что бы все поняли. Надо так ,что бы все начали работу над поиском ответов на их комментарии.

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 0
  • Lexus
19.05.17 11:22

Покров Пресвятой Богородицы.14 октября

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Шпунктик
19.05.17 11:58

Lexus, 5 баллов.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Наташа
19.05.17 13:22

А если у меня основной ежегодный отпуск 24 дня, дополнительный за вредные условия труда 4 дня, итого 28 дней. И работник пишет ОДНО заявление на предоставление ежегодного планового отпуска. И приказ издается единым документом. а в статье Синько непонятно о каком дополнительном отпуске идет речь?О социальном? В общем ее разьяснения можно трактовать по разному.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • ННД
19.05.17 17:42

Пишуть про що -небудь, лише не про те, що їх питають. Я розумію, якщо в наказі написати про надання відпустки безперервно на 34 календарні дні, в т.ч. 24дн. основної, 10 дн.-на дітей розрахунковим, то розрахунковим періодом для всіх 34 днів в даному випадку має бути 12 попередніх місяців.Відпускні ж треба виплатити всі перед відпусткою. Якщо між відпустками є перерва- то це інша справа.Яка різниця які відпустки йдуть підряд- всі основні,чи основні і додаткові?

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • ННД
19.05.17 17:46

Вибачте,одне слово "розрахунковим "лишнєПишуть про що -небудь, лише не про те, що їх питають. Я розумію, якщо в наказі написати про надання відпустки безперервно на 34 календарні дні, в т.ч. 24дн. основної, 10 дн.-на дітей , то розрахунковим періодом для всіх 34 днів в даному випадку має бути 12 попередніх місяців.Відпускні ж треба виплатити всі перед відпусткою. Якщо між відпустками є перерва- то це інша справа.Яка різниця які відпустки йдуть підряд- всі основні,чи основні і додаткові?

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • >@0
19.05.17 19:43

Мне кажется, бред написали. В данном случае дополнительный отпуск даётся вместе с основным, поэтому рассчитывается дним расчётным листком, так как положенно за три дня выдать отпускные перед началом отпуска. Если бы между отпусками был перерыв, хотя бы день, тогда 2 приказа и два расчётных листка и естественно во второй расчётный листок войдёт отпуск за сентябрь. Всегда так было.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Міла
21.05.17 12:20

Скажите, отпускные за 3 дня до отпуска, имеется ввиду 3 календарных дня или 3 рабочих?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Міла
21.05.17 12:22

И день выдачи считается ли в эти 3 дня, или надо чтобы еще прошло 3 дня а потом только отпуск

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • >@0
22.05.17 11:12

Міла, В ст.21 Закона oб отпусках указано, чтo заработная плата работникам за врeмя отпуска выплачивается не позднее чeм за три дня до eго начала.Причем речь идет о календарных днях, а не о рабочих.Минтруда в письме № 155/13/116-09 oт 26.06.2009г. в связи с этим привело пример: если пеpвый день отпуска — 15 число, тo последним днем выплаты зарaботной платы зa время отпуска являeтся 11 число, если жe первый день отпуска — понедeльник (22 июня), тo последним днем выплаты заработной плaты является четвеpг (18июня).

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Мила
22.05.17 12:33

>@0, спасибо, поняла

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Юлия
26.05.17 19:35

С какого периода в законодательстве разъяснения, что нужно брать разные периоды расчета для двух отпусков подряд?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
ОЗНАЙОМИТИСЯ З ВИДАННЯМ
Контекстна реклама
Отключить рекламу
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Курси валют
Налаштування
Оформлення
Світла тема
(стандартний)
Сіра тема
Темна тема
Параметри екрану
Фіксована ширина
(стандартний)
На весь екран