Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


14.06.17
9803 15 Друкувати

Щодо виплат, які коригуються на коефіцієнт підвищення окладів

Відповідно до пункту 10 Порядку у випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення.

Пунктом 3 Порядку визначені виплати, які мають враховуватись при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження. Згідно з абзацом четвертим пункту 3 Порядку при обчисленні середньої заробітної плати для оплати за час відпусток або компенсації за невикористані відпустки, зокрема враховуються виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки, виконання державних і громадських обов'язків, службового відрядження тощо), та допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю.

Враховуючи вищевикладене, при підвищенні окладів (тарифних ставок) у розрахунковому періоді чи періоді, коли за працівником зберігається середня заробітна плата, всі виплати, які враховуються при обчисленні середньої заробітної плати (у тому числі суми індексації, середньої заробітної плати, яка зберігається за час відпусток, періоду тимчасової непрацездатності тощо),коригуються на коефіцієнт підвищення окладів (тарифних ставок).

Лист Мінсоцполітики від 04.05.2017 р. № 1344/0/101-17/282


За матеріалами: Buhgalter.com.ua 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • бух
14.06.17 12:41

порядок 100 - середній заробіток і відпустка. де в порядку 1266(по тимчасовій непрацездатності) сказано про коригування??? в розрахунок тим. непрацезд. включаються виплати на які нараховано єсв. Якщо коефіцєнт 3,0 то зп за місяць наприклад 5000 на яку нараховано єсв стає 15000 в розрахунку лікарняних. На 10000 єсв не нараховується. Прийде інспектор з соцстраху і впаяє по самі....

Відповісти
  • ///
14.06.17 18:14

бух, вообще-то здесь речь идет о том, что если вы начисляете отпускные и в расчетном периоде у работника был больничный, то сумму этого больничного тоже надо умножать на коэффициент. А о том как начислять больничные здесь вообще ни слова не сказано.

Відповісти
  • Настя
14.06.17 12:58

бух, а де ви в цьому листі прочитали, що вам пропонують щось коригувати для розрахунку лікарняних?

Відповісти
  • Людмила
14.06.17 13:10

Настя, " и пособие по временной нетрудоспособности."

Відповісти
  • Людмила
14.06.17 13:09

Настя, ось тут (в том числе суммы индексации, средней заработной платы, которая сохраняется за время отпусков, периода временной нетрудоспособности и т.д.),

Відповісти
  • Кука
14.06.17 13:27

Людмила, имеется ввиду ,что корректировке подлежат все начисления,в т.ч и больничные.

Відповісти
  • Фая
14.06.17 13:34

Я правильно понимаю, что если в месяце повышения окладов у меня не было начислений отпускных, больничных и прочих, то при начислении таковых в следующих периодах, я начисляю их как обычно, без всяких коэффициентов?

Відповісти
  • Кука
14.06.17 13:40

Фая, если в расчетном периоде по порядку 100 у Вас было повышение окладов,Вы применяете коэффициент.

Відповісти
  • Алла
14.06.17 14:14

А як же: "...з урахуванням їх фінансових можливостей"?

Відповісти
  • Кука
14.06.17 14:22

Алла, хозрассчетники могут издать приказ о применении меньшего коэффициента,но будьте готовы подтвердить.что у Вас не было фин.возможностей.

Відповісти
  • Olesya
14.06.17 17:26

Подскажите пожалуйста!!! Работник увольняется 09.06.2017 рассчитываем отпускные с июня 2016 по май 2017,зарплата с .01.06.16 по 30.11.16 - 1450.00 грн., с 01.12.16 - 1600.00 грн., с 01.01.17 по 31.05.17 - 3200.00 грн., т.е. 1600.00/ 1450.00 = 1.1034 (коэф.) * 1450.00 = 1599.93 грн. * 6 месяцев = 9599.58 грн. и 3200.00 / 1600.00 = 2 (коэф.) * 1600.00 = 3200.00 грн. * 6 мес.= 19200.00 грн. Правильно я поняла ? Помогите очень нужно, Спасибо.

Відповісти
  • Натали
15.06.17 10:27

Olesya, абсолютно согласна с расчетом Бух2, В расчетном периоде работника с 01.06.2016 по 31.05.2017 повышение окладов производилось дважды: 1) с 01.12.2016 (1450,00 ->1600,00 ; 2) с 01.01.2017 (1600,00 ->3200,00) , таким образом применяются следующие коэффициенты: с 01.06.2016 по 30.11.2016 - 2,207 (3200,00 / 1450,00); с 01.12.2016 по 31.12.2016 - 2,0 (3200,00/1600,00) Итоговая сумма - 38400,90

Відповісти
  • Бух2
15.06.17 09:10

1) 1,034 х 2 = 2,207 х 1450,00=3200,15 х 6 = 19200,90 +2) 19200 = 38400,90

Відповісти
  • Olesya
15.06.17 15:30

Спасибо!!!

Відповісти
  • 1
18.07.17 16:32

Подскажите, пожалуйста, как корректировать з\пл для расчета отпуска, если июнь-декабрь 2016 з\пл 1600(ставка) а январь- май 2017 1600 (0,5 ставки) всю з\пл за 2016 год приводить к 3200??

Відповісти