Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


18.07.17
14362 41 Друкувати

Блокування податкових накладних: наслідки для продавця і покупця

Сергій Томашпольский,

головний редактор

журнала "Бухгалтер 911"

За запевненням Мінфіну кількість заблокованих з 1 липня податкових накладних становить 1,1% від загального числа направлених на реєстрацію. Та ж цифра, але в «штуках» - близько 50 тисяч податкових накладних.

Ось і пояснення, чому не втомлюється перемагати в наших голосуваннях і з'являтися в ТОПі новинних стрічок саме тема блокування.

Сьогодні у нас - питання про наслідки такого блокування для продавця і покупця: що буде з лімітом реєстрації, коли можна показати податковий кредит, як будуть застосовуватися штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних та інші. (Стаття «Блокування податкових накладних: наслідки для продавця і покупця»).

Також «горить» питання з «обнуленням» штрафних наслідків для постраждалих від вірусної атаки. Урядовий законопроект «поступився дорогою» більш комплексного законопроекту від 12.07.2017 р № 6684 в авторстві Комітету ВР з питань податкової та митної політики (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511= 62232).

Він уже проголосований - відповідний закон надійшов на підпис Президенту.

Комплексність, зокрема, полягає в тому, що закривається питання і з акцизними накладними. Також в ньому міститься норма про те, що ПН / РК, складені в червні і які зареєстровані не пізніше 31 липня, вважаються зареєстрованими своєчасно!

Оскільки терміни здачі червневої декларації вже «під кінець», хотілося б, щоб оприлюднення закону відбулося в найближчі дні.

Тримаємо руку «на пульсі». І напишемо матеріал з цього питання максимально оперативно.

З інших тем номера.

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • 12
18.07.17 01:44

только эта публикация на русском

Відповісти
  • СержК
18.07.17 09:11

Шансы опубликовать сей закон до 20-го минимальны. Президент все в дальних командировках. Разве что ему нарочным доставят на подпись (иначе - подлог). Со всеми последствиями как минимум для получателей налогового кредита (хотя с ними и так все ясно).

Відповісти
  • ТАНЯ
18.07.17 10:57

СержК, Он подпишет закон на окрытии очередного туалета торжественно

Відповісти
  • Евгения
18.07.17 10:22

Хотелось бы понять: если НН зарег. 17числа (за июнь)-это вовремя, то в отчет какого периода ее можна вставить июнь, или уже июль?

Відповісти
  • Редакция
18.07.17 10:52

Евгения, если НН зарегистрирована вовремя, учитываем ее в декларации за период выписки НН. Если зарегистрирована с нарушением срока – за период ее регистрации. Мы понимаем замысел законодателя таким образом - дабы не платить лишнего за июнь, вводится норма, что июньские НН, зарегистрированные в июле, не считаются зарегистрированными с нарушением срока. Соответственно им дорога в июньскую декларацию. Нюанс лишь в том, что пока этот закон не вступил в силу - предпринимать мы ничего не можем.

Відповісти
  • Редакция
18.07.17 10:55

Опять же, говорим именно о "входящих" НН / налоговом кредите.

Відповісти
  • Виктория
18.07.17 11:11

У меня сегодня висит НН на неплатника с утра ни да ни нет(

Відповісти
  • Евгения
18.07.17 11:24

Спасибо! Будем ждать! Да, речь именно о входящих НН.

Відповісти
  • Светлана
18.07.17 12:15

Редакция, добрый день! Подскажите, нужно ли нам подавать баланс в статистику за 1полугодие (мы малыши) если за 1 квартал уже подавали его (по рекомендации работницы нашей статистики), т.е. нужно обязательно и дальше продолжать сдавать его в течение года раз уже подали за 1 квартал или можно уже не подавать?

Відповісти
  • Дутф
18.07.17 18:06

Светлана, а на сайте статистики (городском) у вас тоже есть к сдаче отчёт за квартал/полгода? У меня там только годовой.

Відповісти
  • Светлана
18.07.17 21:21

Дутф, на сайте нет квартал/полгода

Відповісти
  • Україночка
18.07.17 16:34

Светлана, если уже подали, то подавайте дальше или хотя бы письмо сочините (мое личное мнение). Хотя работница статистики (еще те "великие специалисты") Вас дезинформировала.

Відповісти
  • Надежда
18.07.17 13:22

Светлана, Живите свом умом. Читайте Законы, а не советы бездельников со статистики.

Відповісти
  • Елена
18.07.17 14:04

Добрый день, Уважаемая Редакция. Мы отправили на регистрацию июньскую НН 12/07 через Медок. Но, не получив на неё ниа кв.1 ни кв.2, 15/07 мы отправили её ещё раз. Пришет отказ с комментарием что такая НН уже существует в базе. Но до сих пор по этой НН нет никаких "известий". В кабинете платника податків её тоже нет. Какие наши действия?

Відповісти
  • Zefir
18.07.17 15:44

Елена, сообщение про наличие в базе нн появлялось у многих-сбился счетчик в медке: при отправке в код зашивается номер, присваиваемый самой системой, соответственно, второй раз один и тот же номер не воспримется, нужно подкорректировать счетчик; кв№2 к НН не приходят

Відповісти
  • Алиса
18.07.17 18:18

Zefir, как подкорректировать счетчик

Відповісти
  • Ольга
18.07.17 17:24

Zefir, І до речі, з 6.58 ранку протягом дня на всі витяги "Нові повідомлення відсутні", на роботу з 6.30 і до переможного. Дістали!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Відповісти
  • Интересно
18.07.17 18:22

Ольга, я по одной фирме сдала НДС и 1ДФ 13 июля. НДСку приняли 17.07., а 1ДФ 18.07. По другим фирмам отправила сегодня, интересно, до 20 успею?

Відповісти
  • Ольга
18.07.17 17:22

Zefir, така сама ситуація, а яким чином підкоректувати "счетчик", Якщо відправити ПН з іншим номером. чи це допоможе? це чиє вирішення проблеми? Дякую за відповідь. Мізки КИПЛЯТЬ, гірше за все, підставка постачальників, з якими працюємо вже давно.

Відповісти
  • Интересно
18.07.17 18:17

Ольга, Що робити? Надходить квитанція, що податкова накладна з таким номером вже зареєстрована?Вам необхідно виконати наступне: Відкрийте будь-яку вихідну податкову накладну. Оберіть Файл - Показати бланк. Оберіть Файл - Властивості. У відкритому вікні перейдіть у вкладку Додатково, оберіть місяць та у стовбцях Початок інтервалу та Кінець інтервалу вкажіть значення, наприклад 1000 та 2000. Натисніть кнопку "Зберегти" та відправте ПН на реєстрацію. Советую после всей этой процедуры перезагрузить МЕДок

Відповісти
  • Интересно
18.07.17 18:15

Ольга, зайдите на сайт МЕДка, там есть ответы на топвопросы, там описано как поступить

Відповісти
  • Ольга
19.07.17 08:10

Интересно, дякую за допомогу, зробила так ще раніше, ніж Ви написали. Відповідь така сама. поміняла номер ПН - протупила!!!- поставила номер ПН (наприклад 38, іншому контрагенту), яка вже зареєстрована, вчора прийшла квитанція, що ДОКУМЕНТ ПРИЙНЯТО. Тепер у мене в реєстрі дві ПН з номером 38 різним контрагентам. Чудо-диво чи маразм, я вже просто не знаю, з одного боку - все зареєстровано. з іншого - до першої перевірки - у кого з контрагентів будуть проблеми з кредитом. П............ц

Відповісти
  • Из Харькова
19.07.17 15:43

Ольга, допускается одинаковый № у НН, если у них разные даты

Відповісти
  • Редакция
18.07.17 14:45

Елена, ждать получается. Если нет квитанции 1 то Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних. Покупателю можно посоветовать направить запрос с Реестр.

Відповісти
  • Жужа
18.07.17 14:50

Редакция, это касается и отчетов или только НН?

Відповісти
  • Редакция
18.07.17 15:48

Жужа, с отчетами по другому. 7.4 перша квитанція є підтвердженням платнику податків передачі його податкових документів в електронному вигляді до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв'язку. Ця квитанція надсилається органами ДПС на електронну адресу платника податків, з якої було надіслано податкову звітність. Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС. Якщо на електронну адресу платника податків не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається неодержаним; .................Нюансы у нас были в статье "Электронная отправка деклараций, налоговых накладных: нюансы по срокам" (журнал "Бухгалтер 911", 2016, № 38).

Відповісти
  • Наталия (Житомир)
18.07.17 14:45

Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, где я в медке могу увидеть НН от поставщика, которые заблокированы? Раньше приходили квитанции на эти накладные. А сейчас нету ни квитанций, ни самих НН нигде не вижу.

Відповісти
  • Светлана
18.07.17 15:10

Ребята!!! Пора на налоговый майдан собираться и не единицам ,а всему малому и среднему бизнесу."Опускают" нас как хотят,а сами миллионы и миллиарды никак не поделят. Хватит молчать!! Сколько можно над нами издеваться? Ни в одной стране мира (даже в раше) не давят так бизнес

Відповісти
  • Марія
19.07.17 11:21

Светлана, ВИ права для тих неробів ,що позасідали високооплачуючі крісла за наш рахунок,нас давлять всі соки вижимають їм тільки майдан но сумніваюсь чи це поможе там стоять " ВИШІ" бо якби вони не стояли тоби недали припиняти виробничої діяльності не блокували би ,а якщо підозрівають що микрадемо то хай посилають перевірки так за мій вік ні при якій владі не було, так гуртуймося і вийдім до них.

Відповісти
  • Killer
18.07.17 16:34

Светлана, Не нужен майдан их надо давить ихними же методами. За несвоевременную подачу декларации по ндс штраф 170 грн. Вот дружно неподать и пусть думают.

Відповісти
  • Начинающий Бухгалтер***
18.07.17 16:47

Добрый день! Вопрос не по теме, но помогите, как начинающему бухгалтеру - строка 1135, гр. 4 Баланса (Ф. № 1-м) должна идти со сч. 6412? Спасибо!

Відповісти
  • Начинающий Бухгалтер***
18.07.17 16:49

Ой, ошиблась - с суммой эл.счета НДС?

Відповісти
  • Редакция
18.07.17 17:41

Начинающий Бухгалтер***, средства на НДС счете - это не задолженность. На 315 счете их учитываем.

Відповісти
  • 8888
18.07.17 19:21

Закликаю всіх бухгалтерів, хто планує шукати роботу озвучувати своєму потенційному роботодавцю вартість своєї роботи і знань на рівні не менше 30 000 грн. Це знущання над бухгалтерами, яке нам влаштували, має бути компенсоване відповідною оплатою. Ніхто з інших працівників так не п'є варерьянку, не сидить до ночі за компами, не риється в законодавстві як ми, нещасні бухгалтери. І ми ще дозволяємо собі з нами торгуватися!!

Відповісти
  • Таня
18.07.17 20:25

8888, Поддерживаю на все 100%. Любимая фраза всех директоров," что все бухгалтера ничего не делают, и за что им платить" пусть садятся и сами собирают документы и регистрируют налоговые!!!!

Відповісти
  • masha
18.07.17 21:27

Редакция ничего подобного в законопроекте НЕТ ни слова про право на НК в июне, речь идет о штрафах и уплате НО

Відповісти
  • Редакция
19.07.17 11:13

masha, отсюда следует "Податкові накладні та/або розрахунки коригувань до податкових накладних, які були складені у період з 01 червня 2017 року по 30 червня 2017 та зареєстровані у Єдиному реєстрі податкових накладних не пізніше 31 липня 2017 року вважаються своєчасно зареєстрованими". ................ поскольку эта норма не дает работать вот этой норме НКУ в отношении июньских НН: "Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних / розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні / розрахунки коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних,..." "

Відповісти
  • 23
18.07.17 22:19

Редакция, если я сдам деку по НДС за июнь 20.07, а до 30 уточненку за июньской деке с уменьшением НО, мне 30.07 у уплате в бюджет полагается сума деки за минусом уточнения? Если же нет, то какая судьба суммы уменьшения по уточненке.

Відповісти
  • Редакция
19.07.17 11:22

23, считаем, что да должна работать стр. 18.2 «сума, яка включається до коригуючого реєстру щодо зменшення залишку сум податкових зобов’язань…».

Відповісти