Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


25.07.17
9614 7 Друкувати

Тимчасова відсутність головного бухгалтера

Керівник або головний бухгалтер тимчасово відсутні. Як підписувати податкову звітність?

Паперова звітність. У разі відсутності керівника та головного бухгалтера юридичної особи на роботі з поважних причин податкова декларація може бути підписана іншими особами, які уповноважені виконувати обов’язки керівників на час їх відсутності, за умови, що повноваження особи, яка підписала податкову декларацію, підтверджено відповідними документами (установчими, наказами чи розпорядженнями тощо), які подаються разом із податковою декларацією до контролюючого органу, повідомляє "Вісник. Офіційно про податки".

Електронна звітність. Відповідно до п. 7 розділу ІІ Інструкції № 233 підставою для прийняття податкового документа в електронному вигляді є:

  • його відповідність затвердженому формату (стандарту);
  • підтвердження ЕЦП платника податків та його посадових осіб, підписи яких є обов’язковими для звітів в паперовій формі за умов, установлених ст. 3 Закону № 852;
  • чинність відповідного посиленого сертифіката ключа під час накладання ЕЦП (підтверджується за допомогою позначки часу, отриманої від акредитованого центру сертифікації ключів, або якщо до моменту одержання електрон­ного документа строк дії відповідного сертифіката не закінчився, або відповідний сертифікат не було скасова­­но/блоковано).

Таким чином, оскільки підставою для прийняття податкової звітності в електронному вигляді є підтвердження ЕЦП посадових осіб платника податків, підписи яких є обов’язковими для податкової звітності в паперовій формі, то посилені сертифікати відкритих ключів можуть подаватись на всіх відповідальних працівників підприємства, які мають право відповідного підпису на випадок тимчасової відсутності керівника або головного бухгалтера.

Коментарі
  • Вера
25.07.17 09:00

А если сертификаты всегда с собой у директора и гл. бухгалтера . И даже на Канарах не составляет никакого труда ее подписать)))

Відповісти
  • Юля
25.07.17 11:55

Да, если я в отпуске и подписываю документы по удаленному доступу. Зато оформляю полноценный отпуск.Кто-нибудь так делал? В смысле, насколько это правомерно.

Відповісти
  • Людмила
25.07.17 13:22

Юля, Проблемы могут быть со стороны органов Госкомтруда ( Могут не засчитать отпуск с последующими штрафами)

Відповісти
  • Димитр
25.07.17 15:46

Людмила, простите, но то чушь.

Відповісти
  • Ната
25.07.17 14:23

У меня была проблема по кассе, директор был в отпуске выдали фин.доп. сотруднику. Директор подписал расходный ордер , при проверке 5-ти кратка , мы то договорились сумма очень большая

Відповісти
  • бывший
25.07.17 18:00

Сидя у лазурного теплого красного моря и подписывать с планшета отчеты ? Нет , это неправомерно. Как минимум штраф 34 грн.

Відповісти
  • Виктория
26.07.17 16:15

У меня был отпуск на 4 месяца в 2016. Я через МЕДОК блокирывала свою подпись, в налоговую подавала форму 1ОПП ( если не ошибаюсь) на время моего отсутствия вместе с приказом. Потом всё в обратном порядке после отпуска. Короче... это так хлопотно, что наверное проще подписывать будучи в отпуске,тем более если отпуск на пару недель.

Відповісти
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
106034 320
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно