Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


01.08.17
5088 10 Друкувати

РК до ПН, яка складена за щоденними підсумками операцій

Як здійснити коригування податкових зобов’язань постачальника у разі повернення покупцем (який не є платником податку) товару, який був реалізований йому попереднього дня за готівку та відображений постачальником у податковій накладній, складеній за щоденними підсумками операцій?

Згідно із п. 14 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307, у разі здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника), податкова накладна складається за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції). У разі здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку) із застосуванням при проведенні розрахунків РРО, за щоденними підсумками операцій складається податкова накладна, в якій суми розрахунків за касовими чеками, надрукованими протягом дня, та суми ПДВ за такими розрахунками групуються за кодами УКТ ЗЕД товарів, що реалізовувалися, при цьому загальна сума по такій зведеній податковій накладній відповідає фактичній сумі виторгу за день та сумі ПДВ, відображеній у Z-звіті.

Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – ПКУ) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зменшення суми податкових зобов’язань платника податку – постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками цього податку на дату такого постачання, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі при перегляді цін, пов’язаних з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору (п. 192.2 ПКУ).

Отже, у випадку повернення покупцем (який не є платником податку) товару, який був реалізований йому попереднього дня за готівку та відображений постачальником у податковій накладній, складеній за щоденними підсумками операцій, сума податкових зобов’язань постачальника підлягає відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до такої податкової накладної (за умови надання покупцю повної грошової компенсації вартості такого повернутого товару).

За матеріалами Категорія 101.15 "ЗІР"
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Татьяна-Днепр
01.08.17 10:24

"ПОДДЕРЖИТЕ ВСЕУКРАИНСКУЮ АКЦИЮ ПРОТЕСТА ПРОТИВ ПРОИЗВОЛА ВЛАСТЕЙ - "НЕТ БЛОКИРОВКЕ НАЛОГОВЫХ НАКЛАДНЫХ И РУЧНОМУ РЕГУЛИРОВАНИЮ БИЗНЕСА". АКЦИЯ ПРОТЕСТА СОСТОИТСЯ 17 АВГУСТА 2017 ГОДА В 10-00 ВОЗЛЕ ЗДАНИЯ КАБИНЕТА МИНИСТРОВ НА УЛИЦЕ ГРУШЕВСКОГО, 12/2. НЕ ОСТАВАЙТЕСЬ В СТОРОНЕ - ПРИСОЕДИНЯЙТЕСЬ. ТОЛЬКО ВМЕСТЕ МЫ СМОЖЕМ ОСТАНОВИТЬ ЭТОТ БЕСПРЕДЕЛ. Следите за анонсами в нашей группе в ФБ: https://www.facebook.com/groups/1395272653890726/

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • 111111
01.08.17 20:53

Татьяна-Днепр, стараничка не отрывается,Пишет стр.не найдена

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Татьяна-Днепр
01.08.17 23:23

111111, может у Вас интернет глюканул. Проверяла несколько раз - ссылку копировала в строку поиска - все ОК. Группа в ФБ называется БІЗНЕС HELP. Пробуйте!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Белка
01.08.17 11:03

Раньше писали, что РК не нужен в таком случае, в день возврата минусовая сума будет включена в общий итог.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Алена
01.08.17 11:27

Белка, точно-точно...Так и было...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ирина
01.08.17 11:44

Добрый день! Не в тему, но нужна очень помощь. Помогите пожалуйста заполнить довідку-розрахунок по ЕСВ. Выплачивала отпускные за август инвалиду. Банк не проводит платёжку, пишет не хватает ЕСВ. Сумма начисленная 1533,42 грн, на руки 1234,40 грн (эту платёжку не проводят) и ЕСВ 8,41% 128,96 грн. Не могу понять как эту справку заполнить ((((. Заранее спасибо.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Любовь
01.08.17 13:01

Ирина, в строке 1.2 не 1/3, а 1/5

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ирина
01.08.17 13:28

Любовь, спасибо. А от какой суммы считать? От того что начислено 1533.42 или то что на руки 1234,40. По логике надо то что начислено.Что-то я запуталась в двух соснах )))

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ирина
01.08.17 11:45

№ з/п Назва показника Сума, грн 1 Заробітна плата, зазначена в платіжному дорученні або грошовому чеку, або іншому розрахунковому документі, у т. ч.: 1.1 Заробітна плата, що перевищує максимальну величину,з якої справляється єдиний внесок 1.2 Заробітна плата працюючих інвалідів 2 1/3 різниці рядків 1, 1.1 та 1.2(1/3 х (р. 1 - р. 1.1 - р. 1.2)) 3 1/12 від суми, зазначеної в рядку 1.2 4 Переплата єдиного внеску 5 Сума єдиного внеску, яка зазначається в розрахунковому документі та підлягає перерахуванню (р. 2 + р. 3 - р. 4) Інформація для банку:____________________________________________________________________(заробітна плата, зазначена в грошовому чеку або платіжному дорученні, або іншому розрахунковому документі)____________________________________________________________________(дата, номер та сума погодженого розрахункового документа на сплату єдиного внеску)

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Сергей
01.08.17 13:53

ГФСУ поменяла свою точку зрения...и все из-за кодов в НН, в том числе в НН с ТП "11". Простой пример: вчера продали товар "а", а сегодня только товары "б". Но покупатель (неплательщик) сегодня вернул товар "а", вот и получается: сегодня нужна НН с Тп "11" на товары "б" и РК к вчерашней НН, там где был товар "а" :(

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28643 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд