Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


02.08.17
20374 3 Друкувати

Керiвник громадської, благодiйної або iншої неприбуткової органiзацiї може на безкоштовнiй основi виконувати свої обов’язки, якщо це рiшення ухвалене загальними зборами засновникiв чи є рiшенням засновника

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ

Щодо оплати працi керiвника неприбуткової органiзацiї

ПИТАННЯ: Чи може директор або голова правлiння громадської, благодiйної або iншої неприбуткової органiзацiї, яка тимчасово не має коштiв, працювати на добровiльних засадах, не одержуючи зарплати за виконання своїх функцiональних обов’язкiв (пiдписання бухгалтерської та податкової звiтностi тощо)?

ВIДПОВIДЬ: За Податковим кодексом України (далi - Кодекс) неприбутковi пiдприємства, установи и органiзацiї - це пiдприємства, установи та органiзацiї, основною метою дiяльностi яких є не одержання прибуткiв, а здiйснення благодiйної дiяльностi i меценатства й iншої дiяльностi, передбаченої законодавством.

Згiдно з п.п. 133.4.2 Кодексу обов’язковою умовою для неприбуткових органiзацiй є використання своїх доходiв (прибуткiв) винятково для фiнансування видаткiв на своє утримання, реалiзацiї мети (цiлей, завдань) i напрямiв дiяльностi, визначених установчими документами.

Вiдповiдно до ст. 9 Закону України "Про громадськi об’єднання" (далi - Закон) громадське об’єднання утворюється на установчих зборах його засновникiв та оформлюється протоколом.

За статтею 11 Закону у статутi визначаються повноваження керiвника, вищого органу управлiння, iнших органiв управлiння громадського об’єднання, порядок їхнього формування та змiни складу, термiн повноважень, а також порядок визначення особи, уповноваженої представляти громадське об’єднання, та її замiни (для громадських об’єднань, що не мають статусу юридичної особи) тощо.

Також у статутi громадського об’єднання може бути передбачено додатковi положення щодо утворення, дiяльностi i саморозпуску чи реорганiзацiї громадського об’єднання, що не суперечать Закону.

Керiвник громадської, благодiйної або iншої неприбуткової органiзацiї може на безкоштовнiй основi (громадських засадах) виконувати свої обов’язки, коли органiзацiя не має можливостi оплачувати його працю, якщо це рiшення ухвалене загальними зборами засновникiв (протокол загальних зборiв) чи є рiшенням засновника.

Наталiя ГАВА, головний спецiалiст

"Праця i зарплата" № 21 (1033), 07 червня 2017 р.

За матеріалами Навчальний центр "Домінанта"
Коментарі
  • Ірина
02.08.17 11:51

Дякую, Дуже потріна така думка Мінсоцполітики неприбутковим організаціям.

Відповісти
  • Светлана
03.08.17 11:23

Ми прописали це в статуті.

Відповісти
  • Ліля
31.05.21 00:45

Виконавчий директор новостворенної ГО (він же один з засновників) виконує свої функції на громадських засадах (діяльності немає). В Статуті прописано: "Виконавчий директор виконує свої функції на громадських засадах. В окремих випадках за рішенням Зборів з ним може укладатися контракт". Як правильно документально оформити початок нарахування зарплати після початку госп діяльності? Дякую.

Відповісти
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
112823 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно