Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


16.08.17
6523 6 Друкувати

Платник податків не повинен здійснювати податковий моніторинг свого контрагента

Підприємство не може нести відповідальність за невиконання його контрагентами своїх податкових зобов’язань, адже поняття «добросовісний платник», яке вживається у сфері податкових правовідносин, не передбачає виникнення в платника додаткового обов’язку з контролю за дотриманням його постачальниками правил оподаткування, а сам платник не наділений повноваженнями податкового контролю для виконання функцій, покладених на податкові органи, а тому не може володіти інформацією щодо виконання контрагентом податкових зобов’язань.

Отже, за умови невстановлення податковим органом наявності замкненої схеми руху грошових коштів, яка могла б свідчити про узгодженість дій позивача та його постачальника для одержання товариством незаконної податкової вигоди, останнє не може зазнавати негативних наслідків у результаті діянь інших осіб, що перебувають поза межами його впливу.

Відповідні тези наводить ВАСУ в постанові від 12.07.2017 р. № К/800/51285/14.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Теги:
Коментарі
  • Окса Запорожье
16.08.17 08:22

Как будто из параллельной реальности, особенно на фоне "засунутой в глотку" всему бизнесу коллективной ответственности в виде блокировки налоговых накладных.

Відповісти
    Оцінити
  • 34
  • 0
  • Ляля
16.08.17 11:13

Конечно не монитерьте, и влетите в большую копеечку! Сегодня ваш контрагент НДС-к а завтра нет, или на оборот.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Людмила
16.08.17 12:54

если он не ндсник, то не зарегит нн

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • Днепр
17.08.17 10:25

Людмила, Даже если НДСник, не факт, что зарегит в нынешних условиях )))

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • ОК
17.08.17 15:39

Ага! у меня еще и покупатели-импортеры пока все кишки не вымотают-дай им все док-ты о закупке товара, сведения о поставщике, НН зарег-е и т.д и т.п - ни копейки не заплатят...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бандерівець
21.08.17 13:05

Народ, чого ви кіпішуєте та лякаєте бухгалтерів. Податківців треба лякати, а не самим лякатися. Правильно підприємство отих дурнів на місце поставило. Це ж звичайно, краще уникніти суду, але ж якщо так сталося, то не реба хникати. До суду їх усіх, аби знали, хто правий. А підстава - отакі рішення суду, щоб легше було податківів добивати у суді.

Відповісти