Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.09.17
15701 24 Друкувати

Судове оскарження відмови в реєстрації податкових накладних: перша судова практика

До Рівненського окружного адміністративного суду звернувся платник ПДВ із позовом до ДФСУ, у якому попросив суд визнати нечинними рішення комісії ДФСУ про відмову в реєстрації податкових накладних у ЄРПН і зобов’язати провести реєстрацію податкових накладних.

Так, платник ПДВ (позивач) указав на те, що на вимогу фіскального органу після зупинення реєстрації податкових накладних ним були надані всі належні документи, вичерпний перелік яких наведений наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 р. № 567. Проте вони не були взяті контролюючим органом до уваги. Натомість фіскальний орган як на підставу для відмови в реєстрації податкових накладних указав на подання платником податків копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Цей позов було повністю задоволено.

Під час розгляду справи суд звернув увагу на такі моменти:

  • контролюючим органом було грубо порушено норми пп. 201.16.1 ПКУ, оскільки ним не зазначено у Квитанціях № 2 конкретного чіткого критерію оцінки ступеня ризиків, достатнього для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. Так, у Квитанціях № 2 зазначено лише загальне посилання на відповідність податкових накладних блокувальним критеріям. Натомість, пп. 201.16.1 ПКУвимагає від контролюючого органу зазначення конкретного виду критерію. Таким чином, у Квитанціях № 1 фіскальним органом, у порушення пп. 201.16.1 ПКУ, не було вказано ані конкретного виду блокувального критерію, ані конкретного переліку документів;
  • Рішення комісії ДФС про відмову в реєстрації податкових накладних не містять конкретної інформації щодо причин і підстав для прийняття такого рішення, а лише містять загальну фразу про те, що причиною його прийняття є: надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування. Проте в рішеннях не зазначено, які саме документи складені з порушенням законодавства та яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних;
  • у судовому засіданні представник ДФСУ вказала, що оскаржувані рішення прийняті у зв’язку з наданням платником податків копій документів, які не є достатніми для прийняття Комісією ДФС рішення про реєстрацію податкових накладних. Натомість не змогла пояснити суду, чому надані позивачем документи не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.

Незважаючи на це платником податків було надано до ДФС усі необхідні документи, які засвідчують факт здійснення господарських операцій за податковими накладними, у реєстрації яких було відмовлено. Тож під час розгляду справи підтвердилося, що господарські операції, за результатами яких видані відповідні податкові накладні, мають реальний характер. Платник ПДВ (позивач) на момент здійснення таких господарських операцій мав достатні технічні, людські та матеріальні ресурси. Усе це було підтверджено документально.

Відтак, суд дійшов висновку, що оскаржувані рішення Комісії ДФС є необґрунтованими, а також зазначив: факт зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН не спростовує ані факту здійснення платником податків господарських операцій, ані факту наявності дати виникнення саме першої події (постачання товарів/послуг або отримання коштів), що підтверджується первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна/розрахунок коригування.

Таким чином, суд дійшов висновку, що, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій між платником ПДВ (позивачем) і його контрагентом, та на те, що такі документи були надані контролюючому органу, останній не мав правових підстав для відмови позивачу в реєстрації відповідних податкових накладних.

Постанова Рівненського окружного адміністративного суду від 17.08.2017 р. у справі № 817/1147/17

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ева
05.09.17 06:30

Риторический вопрос: А где справедливость? Отрадно, конечно, что суд выигран. Но где наказание для налоговиков? Они перекрыли кислород предприятию на 1,8 млн.грн. и как оказалось - противозаконно, а возмещают предприятию 3200 грн. Это называется налоговую "пожурили", пальчиком погрозили.

Відповісти
  • Виталий
05.09.17 08:27

Молодец Судья. Браво!!!!!!

Відповісти
  • Буржуй
05.09.17 08:40

Рано радуетесь, налоговики 100% подадут аппеляцию в высшую инстанцию. Это у них в крови.

Відповісти
  • 111
05.09.17 11:08

Буржуй, это у них так по инструкции. Но, было у меня в практике, вот когда заведомо знают, что это у них "липа, висяк", но просто не являются на слушанье. А это еще обиднее....

Відповісти
  • Адреналін
05.09.17 08:52

Підтримую Ева. Перше питання, яке виникло після ознайомлення зі справою, - де покарання для представників ДФС? Давайте хоч фото "героїв боротьби з платниками податків" викладати у мережі, зробимо їх відомими! Може хоч трохи соромно стане....

Відповісти
  • Нона
05.09.17 09:44

Виграть справу в суді - це добре, але коли цю податкову фіскали зареєструють - ось питання

Відповісти
  • Света
05.09.17 12:05

мы забываем про штрафы, которые начислять на не вовремя зарегистр НН, надо наверное в иске просить возмещения штрафов... кто как думает ???

Відповісти
  • Оля
05.09.17 17:01

Света, о каких штрафах речь? если выписали н/н отослали на регистрацию и вам регистрацию остановили,вы включаете н/н в отчет нужного месяца и никаких штрафов нет 365 дней

Відповісти
  • Ірина
05.09.17 13:15

Света, так у більшості договорів прописані штрафні санкції від 100% суми пдв не зареєстраваної податкової накладної, тому логічно вимагати від ДФС відшкодування в судовому порядку цих витрат.

Відповісти
  • Натали
05.09.17 15:33

Ірина, тіки це не у компетенції адміністративного суду. Тут треба йти до загального місцевого суду, бо збитки і в т.ч. штрафи ви будете стягувати на підставі ст. 1173 ЦКУ

Відповісти
  • ОК
05.09.17 13:39

І ще питання - як тим ПК по розблокованих ПН скористатись.В день розблокування збільшився ліміт - по сумах вичислила, що це таке. Потім з великим запізненням на екрані блимнули кв.№2 і щезли - добре, що номери і дати встигла записати. А в витягах і в єдиному реєстрі вони так і не з"явились і як сказали в ДФС - і не з"являться. Тобто, в Декларації ПК по даті реєстрації відображу, а в ЄР її не буде. В кого є досвід - поділіться, чи пройде така Дека чи ні.

Відповісти
  • ***
05.09.17 16:25

ОК, Сделайте "Запит з ЭРПН" по номеру и дате этой налоговой накладной и увидите, что она появилась в "Витяге" за то число, которым была ЗАБЛОКИРОВАНА (т.е датой отправки поставщиком налоговой накладной на регистрацию - не зря же они всем заблокированным налоговым накладным сразу же присваивают регистрационный номер). Так же эту налоговую можно увидеть в эл.кабинете тем числом, когда она была РАЗБЛОКИРОВАНА (то есть датой, когда налоговая инспекция самостоятельно ее зарегистрировала)

Відповісти
  • olechka
05.09.17 14:22

ОК, У мене таких ситуацій не було. щойно поцікавилася в контрагента ( у них липень просто був жахливий). Сказали. що повинна бути дублікатна квитанція. Треба чекати. Ви деку все рівно здаєте до 20-го.

Відповісти
  • Бізнес Help!
05.09.17 15:40

ВНИМАНИЕ! ВАЖНО! ЗАВТРА, 6 сентября 2017 г. в 13:00 по улице Липская, 3 в Киеве около здания комитета Верховной Рады Украины по вопросам налоговой и таможенной политики состоится акция протеста против системы блокирования налоговых накладных. Просим всех - принять участие в акции! Проблема уже приобрела государственные масштабы, НО из-за "ДИВАННЫХ" бухгалтеров, директоров, собственников ... правительство задает вопрос: "Если это проблема на уровне государства, почему же вас так мало?" НЕ ОСТАВАЙТЕСЬ РАВНОДУШНЫМИ, ПРИСОЕДИНЯЙТЕСЬ К АКЦИИ ПРОТЕСТА! ТОЛЬКО ВМЕСТЕ МЫ СМОЖЕМ ОСТАНОВИТЬ ЭТОТ КОШМАР и пойти в отпуск!

Відповісти
  • Тата
06.09.17 13:35

Бізнес Help!, да не остановят никакие акции этот кошмар. Они делают это не по незнанию, а потому что так надо, потому что так кому то выгодно и плевать хотели на акции. Разве только с НН кошмар? Проблема приобрела государственные масштабы не только в этом вопросе. Может в Киеве ещё не видно, там всё те же пробки и очереди в ресторанах. У нас на перефирии такая ж...а и проблема с НН не самая большая. Отскакались уже. Неужели кто-то ещё верит в майдан?

Відповісти
  • 12345
05.09.17 15:48

Бізнес Help!, разблокируют только пришедшим на перекличку?Вы реально думаете что "царь не в курсе"?

Відповісти
  • Бізнес Help!
05.09.17 15:56

12345, А при чем здесь разблокируют только пришедшим на перекличку. Вместо того, чтобы сделать все вместе, поддержать, вы еще умудряетесь ущипнуть. Я такой же бухгалтер, как и Вы. И у меня все нормально. Я просто не хочу, чтобы этот кошмар пришел на мое предприятие, поэтому помогаю. Вы даже не представляете, какую работу проделала наша инициативная групп в Киеве. Если не хотите помочь - ксерьте, господа, молча ксерьте.

Відповісти
  • Админ
05.09.17 16:12

Бізнес Help!, прошу не оскорблять участников общения, иначе будем вынуждены ограничить Вам комментирование. (Сообщения с оскорблениями в адрес оппонента удалены).

Відповісти
  • Бізнес Help!
05.09.17 17:02

Админ, это не оскорбление, а констатация факта. Только безграмотный бухгалтер может нести такую чушь. Или тролль. Вот и фильтруйте таких, как 12345.

Відповісти
  • Админ
05.09.17 17:15

Бізнес Help!, если человек с Вами не согласен, Вы можете либо аргументированно доказать свою правоту либо не вступать в диалог, но оскорблять человека у Вас права нет. Соблюдайте культуру общения.

Відповісти
  • 12345
05.09.17 16:03

Бізнес Help!, не смешите мои тапочки! Вы реально верите, что постояв или посидев, или даже поорав-попрыгав можете на что-то повлиять? Удачи! Собака лает - караван идет (в заданном "старшими товарищами" направлении).

Відповісти
  • Мария
05.09.17 18:37

12345, людям нужно выплеснуть свой гнев и пообщаться с единомышленниками - почему бы и нет? главное, чтобы никто из бухгалтеров не пострадал... А то, что нужно менять всю систему, но как? вот в чем вопрос

Відповісти
  • -----
06.09.17 18:22

как? революцией!

Відповісти