Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


15.09.17
14264 2 Друкувати

Санітарно-гігієнічні потреби — госпдіяльність

висновок документа


Суми ПДВ, нараховані (сплачені) у зв’язку з придбанням госпматеріалів, які використовуватимуться для поточних потреб загального користування (туалетний папір, мило, миючі засоби, щітки тощо), включаються до складу ПК.

Якщо вартість цих товарів включається до складу витрат і, відповідно, до вартості товарів/послуг, оподатковуваних ПДВ і пов’язаних з отриманням доходів, такі товари визнаються використаними в госпдіяльності, і нарахування ПЗ згідно з п. 198.5 ПКУ не здійснюється.

Чи вважаються використаними в госпдіяльності миючі засоби й інвентар, що застосовуються для прибирання виробничого приміщення, а також засоби особистої гігієни співробітників? Можливо, багато хто і не замислювався над цим питанням, проте воно не таке просте, як може здатися на перший погляд.

Якщо говорити про прибирання приміщення, то витрати на придбання миючих засобів, одноразових і багаторазових приладів, інструментів та інвентарю (пилососи, швабри, щітки, віники, рукавички, пакети для сміття тощо) є нічим іншим, як витратами на охорону праці, тобто єобов’язковими і прямо пов’язані з госпдіяльністю.

Сучасний офіс складно уявити без комп’ютерів. Тому звернемося до Правил № 7, які регламентують санітарні правила і норми роботи з ЕОМ. У п. 2.15 цього документа прямо зазначено, що в приміщеннях з візуально-дисплейними терміналами слід щодня проводити вологе прибирання.

Більше того, санітарно-гігієнічні заходи і засоби, спрямовані на збереження життя, здоров’я і працездатності людини в процесі трудової діяльності, прямо названі охороною праці (визначення терміна в Законі № 2694). А необхідність утримувати приміщення відповідно до вимог нормативних актів про охорону праці передбачена в ст. 153 КЗпП. У ній же вказано і про обов’язок створювати безпечні та нешкідливі умови праці (докладніше див. на с. 29).

Трохи складніше з тими засобами гігієни, які безпосередньо не пов’язані з прибиранням приміщень, а стосуються саме працівників (миючі, знезаражувальні засоби тощо). Однозначно до охорони праці можна віднести ті з них, які прямо передбачені нормативно-правовими актами як обов’язкові. Ідеться про забезпечення працівників миючими засобами і засобами, які нейтралізують небезпечну дію на організм або шкіру шкідливих речовин, у зв’язку з виконанням робіт (п. 5 Переліку № 994). А ось коли йдеться про офісних працівників (де немає шкідливих і небезпечних складових*), то тут пряму норму знайти складно (хіба що апелювати до колективного договору, яким може бути встановлений перелік заходів з охорони праці).

* Якщо дотримані всі правила з охорони праці щодо роботи з комп’ютером (ДСанПіН 3.3.2.007-98, Правила № 65), таку роботу не розглядають як важку або шкідливу. На це звертало увагу Мінсоцполітики в листі від 11.08.2014 р. № 348/13/166-14.

Із цього листа можна дійти висновку, що нараховувати «негосподарські» компенсуючі ПЗ не потрібно. При цьому податківці вважають, що ці товари повинні включатися до вартості товарів/послуг, постачання яких обкладається ПДВ. Вважаємо, що тут повинно йтися не про включення до собівартості (адже зазвичай такі витрати будуть адміністративними), а про включення до кінцевої ціни товарів, що продаються. Ну а оскільки ціна товару калькулюється виходячи з усіх понесених витрат (включаючи й адміністративні), то проблем з госпдіяльністю бути не повинно.

Важливо, що такий же підхід продемонстрований в іншому листі ДФСУ — від 05.05.2017 р. № 77/6/99-99-15-02-02-15/ІПК, тобто його можна назвати сталим.

 

Інші матеріали із "Податки та бухгалтерський облік", 2017, № 74:
Комп’ютерна техніка в офісі
Картридж до принтера/сканера: заміна, заправка, ремонт
Офісне майно
Модний декор інтер’єру офісу: як облікувати витрати?
Облік «офісної» літератури
Канцтовари на офісній «службі»
Витрати на прибирання офісу
Охорона офісу
Офіс в оренді
На роботі як удома: організовуємо робоче місце в офісі
Адреса — не дім і не вулиця…, або Юридична і фактична адреса
Меблі в офісі з нульовою балансовою вартістю

 

Передплатити "Податки та бухгалтерський облік"

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • 111
15.09.17 08:29

На основе этого письма подскажите плиз, надо ли начислять ПЗ на душевую кабину и биде? Это офисное помещение.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ирина
15.09.17 08:34

Я, когда пишу акт ввода в эксплуатацию- указываю так: в целях обеспечения мероприятий по охране труда работников- и ввожу все такие спорные вещи- ещё никто не заикнулся, что это не относится к охране труда.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27113 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд