Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


20.09.17
15525 5 Друкувати

Заповнення податкової накладної, якщо при наданні послуги використані ТМЦ

Підприємство надає послуги з виконання комплексних сільськогосподарських робіт власною та орендованою технікою. Замовник згідно з договором про надання послуг відшкодовує підприємству вартість основної послуги та ТМЦ, використаних під час виконання таких робіт (добрива, засоби захисту рослин). Як відображати в податковій накладній вартість ТМЦ, використаних під час надання послуги?

Відповідно до ст. 179 Господарського кодексу майново-господарські зобов’язання, які виникають між суб’єктами господарювання або між суб’єктами господарювання і негосподарюючими суб’єктами — юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов’язаннями, повідомляє "Вісник. Офіційно про податки".

Зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов’язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов’язкові умови договору відповідно до законодавства (ст. 180 цього Кодексу).

Умови про предмет у господарському договорі повинні визначати найменування (номенклатуру, асортимент) та кількість продукції (робіт, послуг), а також вимоги до їх якості (ст. 180 Господарського кодексу).

Пунктом 185.1 ст. 185 Податкового кодексу визначено, що об’єктом оподаткування ПДВ є операції з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташовано на митній території України, відповідно до ст. 186 цього Кодексу.

Постачання послуг — це будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи, чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.185 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Таким чином, якщо договір передбачає виконання робіт і вартість матеріалів включено до вартості робіт, то перелічувати в податковій накладній номенклатуру матеріалів, що використовуються, та коди УКТ ЗЕД на них не потрібно, досить визначити код виконуваної роботи.

Якщо ж за договором вартість матеріалів не включено до вартості робіт, а виділено окремо, то крім коду виконаної роботи в податковій накладній потрібно також зазначати і номенклатуру використаних матеріалів із зазначенням їх коду згідно з УКТ ЗЕД.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

Господарський кодекс — Господарський кодекс України від 16.01.2003 р. № 436-IV.
Податковий кодекс — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI .
Закон № 161 — Закон України від 06.10.98 р. № 161-XIV «Про оренду землі».
Закон № 2143 — Закон України від 13.07.2017 р. № 2143-VIII «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних внаслідок несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерних мереж платників податків».
ПБО 15 — Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затверджене наказом Мінфіну України від 29.11.99 р. № 290.
ПБО 16 — Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затверджене наказом Мінфіну України від 31.12.99 р. № 318.
Інструкція № 333 — Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну України від 12.03.2012 р. № 333.
Лист № 26595 — Лист ДФС України від 04.08.2016 р. № 26595/7/99-99-15-03-02-17 «Про податок на додану вартість».

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • 987654321
20.09.17 08:22

Спасибо. Очень толковая статья. А то как начнут мне расписывать и в счете и во всех накладных все гвоздики и все шурупчики.

Відповісти
    Оцінити
  • 11
  • 0
  • Светлана
21.09.17 12:36

987654321, я расписываю, т.к. этого просят покупатели ("СТОВ" в основном), при этом мы даем в заказ-наряде всё описание.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Іра
22.09.17 00:06

Светлана, доброго дня. А проконсультуйте мене, будь ласка, на рахунок заповнення номенклатури в ПН, тому що у мене схожа ситуація. Ми працюємо по предоплаті і я в ПН відображала послугу ( будівництво) а якщо можна, то зразок, а то я не уявляю які матеріали вносити, якщо потрачена лиш частина коштів, ... і чи в ПН відображати суму матеріалів. Наперед Вам дякую.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • olechka
21.09.17 07:56

Все це прописано вірно. але ж система мабуть цього не знає, і блокує. Ще цікаво - на одну ж і ту фірму мої послуги (будівництво) блокують через одну.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Vik
07.10.17 01:36

а як в бухобліку відображати операції списання матеріалів, якщо в податковій показувати вартість матеріалів в складі вартості послуги?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
11616 15
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд