Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


26.09.17
73064 29 Друкувати

Форма № 1ДФ і доходи ФОП, якщо вони нараховані і виплачені в різних кварталах

КОНСУЛЬТУЄ ДЕРЖАВНА ФIСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
В
iддiл органiзацiї роботи ДПI у Шевченкiвському районi м. Києва

Про заповнення податкового розрахунку

ПИТАННЯ: Як вiдображаються доходи самозайнятих осiб у податковому розрахунку за формою № 1ДФ, якщо такi доходи нараховано та виплачено в рiзних кварталах?

ВIДПОВIДЬ: За пунктом 3 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платникiв податку, i сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мiнфiну вiд 13.01.2015 р. № 4 (далi - Порядок):

у графi 3а «Сума нарахованого доходу» вiдображається (за звiтний квартал) дохiд, який нараховано фiзичнiй особi вiдповiдно до ознаки доходу згiдно з довiдником ознак доходiв, наведеним у додатку до цього Порядку. У разi нарахування доходу його вiдображення у графi 3а є обов'язковим незалежно вiд того, виплаченi такi доходи чи нi;

у графi 3 «Сума виплаченого доходу» вiдображається сума фактично виплаченого доходу платниковi податку податковим агентом;

у графi 4а «Сума нарахованого податку» вiдображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платниковi податку згiдно iз законодавством;

у графi 4 «Сума перерахованого податку» вiдображається фактична сума перерахованого до бюджету податку.

Довiдником ознак доходiв, наведеним у додатку до Порядку, визначено, що дохiд, виплачений самозайнятiй особi, вiдображається в податковому розрахунку за формою № 1 ДФ пiд ознакою доходу «157».

Згiдно з пiдпунктом 14.1.226 Податкового кодексу України (далi - Кодекс) самозайнята особа - це платник податку, який є фiзичною особою - пiдприємцем або провадить незалежну професiйну дiяльнiсть за умови, що така особа не є працiвником у межах такої пiдприємницької чи незалежної професiйної дiяльностi. Пiд чає нарахування (виплати) фiзичнiй особi - пiдприємцю доходу вiд провадження нею пiдприємницької дiяльностi суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, якi нараховують (виплачують) такий дохiд, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фiзичною особою - пiдприємцем, яка одержує такий дохiд, подано копiю документа, що пiдтверджує її державну реєстрацiю вiдповiдно до закону як суб'єкта пiдприємницької дiяльностi (п. 177.8 Кодексу).

Пiд час виплати суб'єктами господарювання - податковими агентами фiзичним особам, якi провадять незалежну професiйну дiяльнiсть, доходiв, безпосередньо пов'язаних з такою дiяльнiстю, податок на доходи у джерела виплати не утримується в разi подання такою фiзичною особою копiї довiдки про взяття її на податковий облiк як фiзичної особи, яка провадить незалежну професiйну дiяльнiсть (п. 178.5 Кодексу).

Якщо дохiд, який виплачується самозайнятiй особi, одержують вiд операцiй, проведених у межах пiдприємницької або незалежної професiйної дiяльностi, то в податковому розрахунку за формою № 1ДФ заповнюються графи 3 та 3а.

При цьому графа 3 «Сума виплаченого, доходу» заповнюється в разi фактичної виплати доходу самозайнятiй особi. Наприклад, якщо дохiд було нараховано в лютому (I квартал), а виплату проведено у квiтнi (II квартал), нарахована сума буде вiдображатися в графi 3а «Сума нарахованого доходу» за I квартал, а виплачена сума буде вiдображатися у графi 3 «Сума виплаченого доходу» податкового розрахунку за формою № 1 ДФ за II квартал.

Графи 4а «Сума нарахованого податку» та 4 «Сума перерахованого податку» не заповнюються, у цьому випадку в таких графах проставляються нулi.

Заступник начальника вiддiлу, Ольга ЗАСIМОВА

"Праця i зарплата" № 39 (1003), 19 жовтня 2016 р.

За матеріалами Навчальний центр "Домінанта"

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Марина
26.09.17 07:05

Доброе утро! А в форме 1-ДФ доход , выплаченные ФЛП указывается с НДС ( флп плательщик НДС) ? Я всегда указывала без НДС, так как считала должно стыковаться с декларацией о доходах. А когда прислали сверку с налоговой, практически все контрагенты указывают всю сумму выплаченного дохода с НДС.

Відповісти
  • бух.
26.09.17 09:00

Марина, ви маєте ставити сумму з Дт 631/685/3711 у розрізі по контрагентах.

Відповісти
  • И.Е.
26.09.17 07:52

Мы работаем с ФОП единщиками, я показываю всегда в 1ДФ в обоих графах одинаковую сумму - выплаченную, зачем эта путаница?

Відповісти
  • Rina
26.09.17 09:53

И.Е., ну и зачем Вы подставляете ФЛПшников т.к. по 1-ДФ им сначала присылают запросы по расхождениям (приходитсяя сверятьсяя со всеми контрагентами, искать кто накосячил, уговаривать подать уточненку) и если Вы не подадите уточненки выйдут на проверку сначала к предпринимателю, потом к Вам - это из собственного опыта. Лучше уж совсем не отображать в 1-ДФ чем х,,,ню рисовать.

Відповісти
  • И.Е.
27.09.17 08:20

Rina, вы не поняли о чём речь, а пишете коммент, я в отчете 1ДФ показываю только сумму оплаты, у ФОПов кассовый метод...

Відповісти
  • 1212
26.09.17 10:12

Rina, а не нужно рисовать х....ню как Вы выразились , нужно ставить цыфру которую начислили по 63 счету , а начислили в т.ч. НДС а не минус НДС.

Відповісти
  • Rina
26.09.17 10:37

1212, ну так и я о том же!!!

Відповісти
  • Саша
26.09.17 08:01

Я показываю всю сумму начисленную и выплаченную с НДС.Нигде не видела и не читала, что 1-ДФ стыковывается с дек-ой. Меня, как получателя товаров услуг от ФОПа не интересует, чтоон рисует в своей де-ке - это его забота.Я показываю ту сумму, которую я ему оплатила и сумму , что я от него получила.НДФЛ 0 начиленный и выплаченный.Естественно беру его до-ки по рег. и те, где видно коды видов деятельности (так на всякий случай), что-бы мне не припаяли НДФЛ за него если он не имел кода вида деятельности по которому сработал со мной.

Відповісти
  • ок
26.09.17 08:36

показываем с НДС, но налоговая действительно сверяет с декой ФОПа. Подруга единщик с НДС, был запрос из налоговой почему по 1ДФ контрагентов больше, чем по ее деке единщика. Пришлось писать письма, объяснять очевидные вещи, копии выписок банка подавать

Відповісти
  • 13
26.09.17 08:47

Я не являюсь налоговым агентом для фоп, у меня есть документ что я сработала именно с фоп, а не с физ.лицом, поэтому в 1дф не показываю фопов, эти разъяснения бредятина полная.

Відповісти
  • ок
26.09.17 08:58

13, может и так. Вопрос что проще? Показать ФОПов в 1ДФ или в суде доказывать, что не являешься налоговым агентом. Если в штате юрист и ему заняться нечем тогда конечно....

Відповісти
  • 13
26.09.17 14:54

ок, так мы ж вроде бы как по НКУ работаем, а не "как проще".

Відповісти
  • Иллюзорная реальность
26.09.17 14:03

ок, Это из НКУ:14.1.180. податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу;В случае с ФОПом я НЕ выступаю налоговым агентом.Поэтому - не показываю и не буду.А то, что у меня есть оплата ФОПу и прочая лабуда - пусть сами читают свою нормативку и доказывают . Но опять же - личное дело каждого...

Відповісти
  • Наталья
26.09.17 09:38

ок, для единщиков есть четкий пункт кодекса, для кого он является налоговым агентом и это не требует доказательств в суде, только знания кодекса. Остальное хотелки налоговиков.

Відповісти
  • Ольга24
26.09.17 09:21

Я так всегда и показываю, хорошая консультация. Была документальная проверка, всех ФОПов сверяли по банку и кассе по коду 157. У меня все Ок по 1-ДФ.

Відповісти
  • Патріот
26.09.17 09:40

Чому всі мовчать про скотську провладну рекламу на Бух 911?

Відповісти
  • Патріот
26.09.17 14:36

Патріот, це про Міххо в арештантському одязі.

Відповісти
  • Ната
26.09.17 09:51

Если товар покупаешь у ФОПов в разных кварталах,то нарах. и перерахован я ставлю по кассовому методу- все по дате оплаты,привильно? А зарплата ,если вовремя выплачена (до 7 числа) показываю в периоде ее начисления.Правильно или что-то новое появилось? Так раньше ГНИ говорили.

Відповісти
  • Наталя
26.09.17 10:35

Я показую в 1ДФ в кол. "нараховано" - прихід товару-повернення (з ПДВ), а "виплачено" - оплату

Відповісти
  • 1-ДФ
26.09.17 10:42

для ФОП заполняю 1-ДФ по кассовому. В каком квартале выплатила, в том и показала графы 3=3а. На мои показатели это никак не влияет, у меня свой бух.учет. На показатели ФОПа тоже - у них доход по выручке, а не по отгрузке, т.е. кассовый метод вполне приемлем в данном случае и не стоит заморачиваться. Итак полно всякой х*ни с НДС...

Відповісти
  • Галина
26.09.17 12:16

1-ДФ, я считаю вы правы кодекс и порядок не регламентирует в 1ДФ вести приход товара (услуг) от ФОПа. Где это видано, что приход товара - это начисление дохода ФОПу? Начисление дохода происходит в день выплаты дохода. Я показываю начисление в периоде выплаты.

Відповісти
  • 1-ДФ
26.09.17 10:52

у меня есть коллега бухгалтер - бывший налоговик. Она даже лицензию Медок, приобретенную через ФОП показывает: перераховано - всю сумму сразу, а нараховано - разбивает на четыре части в течении года. Ну бред! Мы не начисляем фопам доходы, мы их выплачиваем и имеем расходы на основании первичных документов, и наши расходы не имеют никакого отношения к доходам фопов.

Відповісти
  • ***
26.09.17 10:49

1-ДФ, согласна с Вами. А я так поступаю ещё по причине того, что как-то показала начисление и выплату в разных периодах, 4-й квартал и 1-й квартал след. года. Так налоговая замучила звонками, всё уточняли, почему-то им непонятно было почему так !!!! В конце-концов пришлось и письмо писать.

Відповісти
  • ^^^
26.09.17 16:55

***, много раз показывала начисление в одном периоде, выплату в другом, вопросов ни разу не было. А вот 1 раз не показали выплату по кому-то, заработали штраф.

Відповісти
  • 1-ДФ
26.09.17 11:21

***, вот именно! получается нам нужно нарушать их же разъяснения, чтобы они же нам и не звонили с дурацкими вопросами)))

Відповісти
  • ЮЮ
26.09.17 13:57

Звонила в налоговую, сказали по кассовому показывать, т.е. когда выплатили фопу, тогда и показывать в обоих строках. Сказали, так можно избежать путаницы.

Відповісти
  • Я)))
26.09.17 17:33

ЮЮ, ерунду вам сказали!!! Их сказания - ничем не подкреплены!!! и телефонный звонок - это не консультация. Тот, кто сказал - даже не практик!!!

Відповісти
  • Я)))
26.09.17 17:29

Уважаемые коллеги))) Не всегда кассовый метод хорош!!! Есть ФОПы на общей системе!!! И для них - это катастрофа, когда Вы, не разбираясь, ставите 3=3а!!! Если была предоплата, а товар/услуги не получены - зачем же в 1ДФ ставить 3=3а???? В каждом конкретном случае - ставьте только те цифры, которые у Вас в бухучёте!!! Зачем же так подставлять коллег???

Відповісти