Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


04.10.17
11323 16 Друкувати

Урядовий комітет ухвалив законопроект щодо введення податку на виведений капітал

Урядовий комітет розглянув та ухвалив законопроект щодо введення податку на виведений капітал.

У чому суть?

На виконання вимог Закону № 1797 щодо покращення інвестиційного клімату в Україні робоча група у складі представників Мінфіну, бізнесу, експертів та народних депутатів напрацювала текст законопроекту щодо введення податку на виведений капітал.

Головна мета - запровадити оподаткування прибутку підприємств, розподіленого у формі дивідендів чи прирівняних до них платежів та відмовитися від податку з доходів нерезидентів.

Окрім того, законопроект передбачає:

- зміну методологічних підходів оподаткування процентів за користування кредитом, що отримуються у нерезидентів – пов’язаних осіб;
- застосування перехідних положень для банків, які матимуть право залишатись платниками податку на прибуток до 2020 року включно;
- звільнення від оподаткування податком на виведений капітал дивідендів, що виплачуються за період 2013-2017 роки, у межах обсягу оподатковуваного прибутку, з якого раніше був сплачений податок на прибуток підприємств.

Міністерство фінансів забезпечило абсолютно відкритий і прозорий процес підготовки законопроекту. Всі зацікавлені сторони могли долучитися до роботи над проектом.

Що це дає?

Запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток стане стимулом для бізнесу реінвестувати кошти у виробництво та розвиток. Це також спростить правила оподаткування та процедуру адміністрування і покращить інвестиційний клімат в країні.

Проте слід відзначити, що реалізація норм законопроекту у 2018 році призведе до втрат державного бюджету в сумі 26,0 млрд. грн. та місцевих бюджетів – 5,4 млрд. гривень.

Міністерство фінансів підтримує запровадження податку на виведений капітал, якщо державний бюджет залишиться збалансованим. Можливі шляхи компенсації бюджетних втрат - це значне підвищення ставок податків або скорочення видатків. Мінфін виступає категорично проти підвищення ставок податків та вважає єдиним шляхом для пошуку компенсаторів скорочення державних витрат та більш ефективне використання бюджетних коштів.

За матеріалами Мінфін
Теги:
Коментарі
  • Юра Г.
04.10.17 05:10

Добьют тех, кто шевелится

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 3
  • Юра Г.
04.10.17 05:25

Я правильно понял при налоге на прибыль инвестор, захотев купить землю по результатам отчетности уплатит 18%. Земля не амортизируется. При НВК инвестор, купив землю не заплатит ни копейки в бюджет. на 2018 год планируют переписать землю на новых собственников не уплатив ничего в бюджет. Не пора ли валить.

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 0
  • Кузя
04.10.17 07:33

Неожиданно. После всех фейсбучных заявлений о том что ННВ не ранее как с 2019 и то не факт.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Zefir
04.10.17 15:11

Кузя, Так где-то так и будет: во-первых -это принял комитет, во- вторых, учитывая, что дивиденды за 2017 без изменений, дивиденды за 2018 год будут распределять в 2019, соответственно, в бюджет 2019 и будут закладывать

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Кузя
04.10.17 07:36

И главное, неожиданно, учитывая что бюджет подан без смены системы налогообложения. Что, опять шок под Новый год?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • SHADOW
04.10.17 08:34

если я правильно понял, они хотят ввести 18 % на дивиденды выплачиваемые физ.лицу, но отметить прибыль предприятия? если да, так лично меня это устраивает

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Ольга
04.10.17 12:12

SHADOW, не правильно вы поняли. Летом я читала сам законопроет, там предполагалось, что просто некоторые доходы перестанут облагать ПДФО, вместо которого введут НВК, а налог на прибыль никуда не денется. Т.е. дополнительно к ПДФО, налогу на прибыль введут НВК.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 5
  • Кузя
04.10.17 11:52

SHADOW, 15% на выплату физику-учредителю.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • SHADOW
04.10.17 12:26

Кузя, а вот это не совсем хорошо. не думаю что депутаты себя любимых накажут и отменят 5%

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Polly
04.10.17 10:10

SHADOW, мне тоже нравится, если все так и будет.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • SHADOW
04.10.17 08:35

отменить

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Zefir
04.10.17 15:25

Сейчас налог на репатриацию удерживается за счет выплаты, и ставка, например у нас-5%, а будет -15% и как- за счет выплаты ? И у физлиц -5%,и у них увеличится, думаю, все учредители будут довольны, думаю, схема поменяется

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • ИМХО
04.10.17 15:58

Пожалуй самый правильный выход - это уезжать из этой страны.

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Дмитрий
04.10.17 17:05

Покупки и услуги, совершенные у субъетов малого бизнеса-упрощенная система облагаются сразу налогоv в 20 процентов, а такие же действия у среднего и крупного бизнеса не облагаются ? Это не пахнет дискриминацией? Может я чего не понял?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Машуня
04.10.17 17:16

Дмитрий, це тільки придбання у пов'язаних осіб на спрощеній системі. Решта придбань - не прирівнюється до дивідендів. Пов'язані особи - 14.1.159 ПКУ.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Яна
04.10.17 21:09

Честно я ничего не поняла. 1. Дивиденды в пределах Украины будут облагаться НВК и по какой ставке?2. Если товар приобретен у ФОП будет облагаться НВК?

Відповісти