Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.10.17
49017 38 Друкувати

Внесені зміни до Закону про бухоблік наближають національне законодавство до законодавства Європейського Союзу

Прийнято Закон «Про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (щодо удосконалення деяких положень)» (базовий законопроект  від 16.06.2017 р. № 4646-д)

З урахуванням положень Директиви ЄС № 2013/34/ЄС Законом звільнено мікро- та малі підприємства від подання звіту про управління. Середні підприємства мають право не відображати у звіті про управління, так звану нефінансову інформацію;

Уточнено вимоги щодо складання фінансової звітності за міжнародними стандартами підприємствами, що становлять суспільний інтерес та підприємствами, що займаються видобутком корисних копалин загальнодержавного значення.

Визначені підходи до подання та оприлюднення фінансової звітності (уточнені дати оприлюднення фінансової звітності) в розрізі категорій підприємств (особливо підприємств, що становлять суспільний інтерес).

Імплементовані вимоги Директиви ЄС № 2013/34/ЄС та міжнародних стандартів фінансової звітності в частині консолідованої фінансової звітності з уточненням, що вона складається за правилами національних або міжнародних стандартів ведення бухгалтерського обліку. Вимоги консолідації звітності не поширюються на малі групи підприємств.

Законом також враховані зміни до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", які були внесенні Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг» від 03.11.2016 р. № 1724-VIII.

За матеріалами ВРУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ак-Кая
05.10.17 20:38

Почти 7000 прочтений и тишина.... Не ждали?

Відповісти
  • Бух
06.10.17 07:20

Потому что - ни о чем

Відповісти
  • Влад
06.10.17 08:34

Бух, 100%

Відповісти
  • Бух
06.10.17 08:24

Не поняла, какие кардинальные измения, несколько новых терминов. Или это что то глобальное грозит?

Відповісти
  • 8282
06.10.17 08:54

как часто бывает, заголовок красноречивый, а почитаешь - только отвлекаешься..

Відповісти
  • Светлана
06.10.17 09:20

а что за звіт про управління? что я уже пропустила?!

Відповісти
  • Ирина
07.10.17 09:26

Светлана, и я впервые слышу об отчете про управління, глупость какая-то

Відповісти
  • Ирина
07.10.17 09:25

Светлана,

Відповісти
  • Отак
06.10.17 09:44

Светлана, я теж вперше чую про такий звіт, невже теж пропустила.

Відповісти
  • Окса Запорожье
06.10.17 09:44

Светлана, тоже ни черта не поняла. Что то не понятное можно было не подавать, а я не знала?

Відповісти
  • Да
06.10.17 09:51

Окса Запорожье, Поддерживаю.

Відповісти
  • Аня
06.10.17 09:57

фраза "особливо підприємств, що становлять суспільний інтерес"- навеяла "Вызывает интерес ваш технический прогресс-в чем у вас там ходят бабы в панталонах или без"(Филатов)...

Відповісти
  • Лорик
06.10.17 10:11

Аня, подняли настроение на все 100. спасибо! С пятницей, дорогие бухгалтера. Не заморачивайтесь сегодня, что-то когда-то прояснится!

Відповісти
  • Абзац
06.10.17 10:31

наближають...наближають....хіба ще до цих пір не зблизили?

Відповісти
  • Лара
06.10.17 10:40

Не поленилась открыла закон. Далее цитата: "звіт про управління — документ, що містить фінансову та нефінансову інформацію, яка характеризує стан і перспективи розвитку підприємства та розкриває основні ризики і невизначеності його діяльності;"Если я правильно понимаю их "глубокую мысль", с целью продолжить "покращення" они хотят ввести новый отчет... Без коментариев....

Відповісти
  • бух
06.10.17 12:41

Лара, я так подозреваю, что это типа развернутых примечаний, которые подают сейчас компании, которые отчитываются по мсфо в отличные от статистики гос.органы, вместо обычных примечаний. Там вначале пишешь общее сочинении о "среде обитания", затем всю учетную политику,а потом словами расписываешь каждую цифру отчета "куда, зачем и почему"...

Відповісти
  • Елена
06.10.17 15:46

бух, я так понимаю перечень компаний для которых обязателен учет по мсфо существенно расширят .

Відповісти
  • 77777
06.10.17 11:50

А кто-то делал когда-нибудь этот звіт проуправління? Что он из себя представляет?

Відповісти
  • Анна Ив.
06.10.17 11:52

Та нє, суспільний інтерес - це те, що потім можно прихапать та продать, а все останнє- то й само закриється...

Відповісти
  • Анна Ив.
06.10.17 11:52

Та нє, суспільний інтерес - це те, що потім можно прихапать та продать, а все останнє- то й само закриється...

Відповісти
  • Одесситочка!!!
06.10.17 11:53

Девочки не по теме, просто прошу помощи, я еще не совсем сильна в бухг.-КАК МНЕ СПИСАТЬ ОСНОВНОЕ СРЕДСТВО ,КАКИЕ ПОСЛЕДСТВИЯ ПО НДС И ПРИБЫЛИ,ЕГО НЕТ ,А ОНО ЧИСЛИТСЯ.ЗАРАНЕЕ СПАСИБО ВСЕМ КТО ПОМОЖЕТ.

Відповісти
  • Людмила
06.10.17 12:35

Одесситочка!!!, 23.03.17 Ликвидируем объект основных средств: что с НДС? ; http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=612703&year=-1 ; Ліквідація основних засобів: порядок відображення в обліку (ПіБО № 94, 2011 рік

Відповісти
  • *_*
06.10.17 12:03

Одесситочка!!!, не надейтесь на чужие подсказки, лучше сами прошерстите мат.часть, будете уверенны в правильности своих действий

Відповісти
  • Людмила
06.10.17 12:28

*_*, Не згодна. Іноді сама користуюсь підказками колег. В них часто більше інформації, ніж в роз'ясненнях ДПІ та інших органів, нажаль.

Відповісти
  • Тетянка
06.10.17 12:30

А мне директор, еще до прочтения мной новостей, сообщил что с нового года ВСЕ переходят на международные стандарты))))

Відповісти
  • Анна Ив.
06.10.17 12:38

Одесситочка!! Самый лучший способ- ничего не делать. Почему "егонет?".Может просто украли, разобрали, может и не было? Тут куча нюаносов по каждому варианту. Нужно найти виновного , и все равно ниже балансовой нельзя, а значит и НДС полезет. А если ничего не предпринимать- нет амортизации, нет завышения расходов, оно вроде где-то есть...а где- не помню. Штрафов нет, а баланс не завышает- сто процентов самортизировано.

Відповісти
  • Т.Ю.Ю.
06.10.17 13:36

Хочется перейти не только на международные стандарты в бухучёте,но и на уровень жизни как в нормальных странах , а новость странная и непонятная.....

Відповісти
  • Иванов Сергей Валентинович
06.10.17 15:46

Т.Ю.Ю., так у нихвсе непонятноооооо

Відповісти
  • БУХ1
06.10.17 15:03

ТАК ВСЕ ТАКИ ЧТО ЗНАЧИТ ЭТОТ ЗАКОН, ОБРАЩАТЬ НА НЕГО ВНИМАНИЕ?

Відповісти
  • Ольга
06.10.17 16:54

БУХ1, согласно этому закону со следующего года все мы обязаны будем максимум до 1 июня опубликовывать полную финансовую отчетность на собственных веб-сайтах, да еще и с комментариями аудиторов. Вот это жесть!!! Финансовая отчетность предприятия больше не является коммерческой тайной!!!

Відповісти
  • Настя
06.10.17 17:42

Ольга, где написано, что все? Процитируйте, пожалуйста

Відповісти
  • Иллюзорная реальность
07.10.17 12:49

Настя, "3. Підприємства, що становлять суспільний інтерес (крім великих підприємств, які не є емітентами цінних паперів), публічні акціонерні товариства, суб’єкти природних монополій на загальнодержавному ринку та підприємства, які здійснюють діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення, зобов’язані не пізніше ніж до 30 квітня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком на власній веб-сторінці (у повному обсязі) та іншими шляхами у випадках, визначених законодавством." . Посмотрите сравнительную таблицу 3-я страница с конца .

Відповісти
  • Настя
08.10.17 11:48

Иллюзорная реальность, я спрашивала, где написано, что "все". Підприємства, які становлять суспільний інтерес та які займаються видобутком корисних копалин - це ще далеко не всі підприємства

Відповісти
  • Иллюзорная реальность
08.10.17 15:57

Настя, про "всех" нигде не написано .... ))))

Відповісти
  • грустьпечальтоска
06.10.17 15:36

Что значит что значит, значит заживем мы теперь Богато ро-европейски. Блин, ну вот самое важное в жизни, больше ведь нет проблем. Надоело...

Відповісти
  • Настя
06.10.17 17:35

Вроде поменяли критерии для микро, малого и среднего бизнеса.

Відповісти
  • Иллюзорная реальность
07.10.17 12:51

Меня определение чистого дохода впечатлило - "чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) – це дохід, що визначається шляхом вирахування з доходу від реалізації продукції, товарів, робіт, послуг (у т.ч. платежів від оренди об’єктів інвестиційної нерухомості) наданих знижок, вартості повернутих раніше проданих товарів, доходів, що за договорами належать комітентам (принципалам тощо), та податків і зборів." ...

Відповісти
  • Т.В.
13.10.17 11:00

Не пойму обычное предприятие по виду деятельности торговля, должно проходить аудит, вылаживать отчетность на сайте, если мы маленькие до смешного?

Відповісти