Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


13.10.17
7126 0 Друкувати

Складання РК до ПН, складеної на неплатника ПДВ, якщо після отримання попередньої оплати змінюється кількість та вартість товарів/послуг

Чи має право постачальник товарів/послуг скласти розрахунок коригування до податкової накладної, якщо після отримання попередньої (авансової) оплати від неплатника ПДВ відбувається зміна кількості та вартості товарів/послуг?

Пунктом 201.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ) визначено, що на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну (далі – ПН) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

Відповідно до п. 192.1 ПКУ якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування (далі — РК) до ПН, складеному в порядку, встановленому для ПН, та зареєстрованому в ЄРПН.

Зменшення суми податкових зобов’язань платника податку – постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками цього податку на дату такого постачання, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі при перегляді цін, пов’язаних з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору (п. 192.2 ПКУ).

Відповідно до п. 9 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246, РК до ПН, складених, зокрема до ПН, які не видаються отримувачу (покупцю) – платнику податку (за наявності законодавчих підстав для складення таких РК), підлягають реєстрації постачальником (продавцем).

Отже на дату отримання від неплатника ПДВ попередньої (авансової) оплати постачальник товарів/послуг складає ПН  та реєструє її в ЄРПН.

Якщо товари/послуги неплатнику ПДВ поставлені не були, то у разі зміни їх кількості та вартості, постачальник РК не складає.

Разом з цим, на дату фактичного постачання товарів/послуг такий платник має право скласти РК до ПН за формою та у порядку, затвердженими наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307, та зареєструвати його в ЄРПН.

За матеріалами Категорія 101.16 "ЗІР"
Рубрика:
Теги:
Коментарі
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
26491 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд