Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


13.10.17
3677 0 Друкувати

Як впливає на показники витягу з СЕА ПДВ повернення коштів, надміру сплачених митним органам під час ввезення товарів на митну територію України

Чи зменшується показник витягу з системи електронного адміністрування ПДВ «Загальна сума податку, сплаченого платником податку безпосередньо або через уповноважену особу під час ввезення товарів на митну територію України» та сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, при поверненні коштів, надміру сплачених митним органам під час ввезення товарів на митну територію України?

Згідно з п. 43.1 Податкового кодексу України від 02.12. 2010 р. № 2755-VІ (далі – ПКУ) помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику відповідно до ст. 43 ПКУ та ст. 301 Митного кодексу України від 13.03.2012 р. № 4495-VI (далі – МКУ), крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

У разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в системі електронного адміністрування ПДВ у порядку, визначеному п. 2001.5 ПКУ, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування ПДВ, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів – шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку (п. 43.41 ПКУ).

Враховуючи те, що при ввезені товарів на митну територію України сума ПДВ сплачується не з електронного рахунку, а безпосередньо з розрахункового рахунку платника податку, то повернення коштів, надміру сплачених під час ввезення товарів на митну територію України, здійснюється на поточний рахунок платника податків в установі банку.

При цьому, відповідно до п. 2001.3 ПКУ складовою формули щодо суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН (Накл) є загальна сума податку, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України ( Митн).

Для обрахунку показника (∑Митн) використовуються митні декларації, аркуші коригування та додаткові декларації (п. 2001.3 ПКУ).

Тобто аркуші коригування на зменшення до митних декларацій зменшується показник ( Митн) та, відповідно, суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН (Накл).

Отже, якщо сума надміру сплачених митним органам коштів виникла у зв’язку з коригуванням митної вартості товарів, в результаті чого було складено аркуш коригування на зменшення, то незалежно від дати повернення таких коштів з бюджету на поточний рахунок платника податку в установі банку, показник (∑Митн) та, відповідно, (∑Накл) зменшується за фактом складання аркуша коригування.

За матеріалами Категорія 101.17 "ЗІР"
Рубрика:
Теги:
Коментарі
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
26892 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд