Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


20.10.17
9484 2 Друкувати

Чи має право представник органу ДФС бути присутнім при проведенні інвентаризації платником податків?

На підприємстві проводиться документальна податкова перевірка. Також була отримана від органу ДФС вимога в письмовій формі провести інвентаризацію. При цьому представник органу ДФС наполягає на своїй присутності під час проведення інвентаризації. Чи передбачене це нормами законодавства?

Ні, присутність під час інвентаризації представника органу ДФС законом не передбачена.

Пояснимо докладніше. Ось що говорить закон і нормативні акти з даного приводу:
· орган ДФС може наполягати на проведенні платником податків інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ), коштів, зняття залишків ТМЦ і готівки при проведенні перевірок (пп. 20.1.9 Податкового кодексу, далі – ПК). При цьому ДФС зазначає, що оформляти письмово таку вимогу немає необхідності: нормами ПК не передбачено (див. лист ДФС від 13.04.16 р. № 8191/6/99-99-19-03-02-15, далі – Лист № 8191);
· платник податків зобов'язаний провести інвентаризацію на вимогу органу ДФС на підставі належним чином оформленого документа (п. 7 розд. I Положення, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.14 р. № 879, далі – Положення № 879). Інвентаризація в цьому випадку повинна початися в строк та в обсязі, зазначених у такому документі, але не раніше отримання платником податків такого документа (Лист № 8191);
· перевіряючі можуть бути присутніми (з їх згоди) при проведенні інвентаризації на підприємстві (п. 1 розд. II Положення № 879).

Як бачимо, ні ПК, ні Положення № 879 не зобов'язують підприємство включати до складу інвентаризаційної комісії представників органу ДФС.

У нашому випадку платник податків зобов'язаний провести інвентаризацію на письмову вимогу органу ДФС. Уточнимо, на що слід звернути увагу:
· документ із вимогою провести інвентаризацію складається органом ДФС у довільній формі й направляється платнику податків згідно з п. 42.2, 42.4 ПК. А саме: або надсилаєтьcя поштою з повідомленням про вручення, або вручається особисто платнику податків (його уповноваженій особі), або пересилається засобами електронного зв'язку з використанням ЕЦП;
· інвентаризація починається і закінчується в строки, зазначені в такому документі.

Якщо належним чином оформлений документ отримано від ДФС, однак платник податків відмовляється провести інвентаризацію, йому загрожує адміністративний арешт майна на підставі ст. 94 ПК. Порядок застосування адміністративного арешту майна затверджено наказом Мінфіну від 14.07.17 р. № 632.

За матеріалами Баланс
Теги:
Коментарі
  • Альта
20.10.17 08:55

И чушь нелепую несли.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 1
  • ***
20.10.17 11:19

Кем эти крысы себя возомнили? Папочку с папірцями под нос и ройтесь... дышите глубже пылью. Папочки перед этим можно чем то пересыпать, пусть чихают.И расскажите, что у вас работал туберкулёзный сотрудник. Радикальное средство от любопытства.

Відповісти
    Оцінити
  • 15
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27412 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд