Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


19.10.17
10097 12 Друкувати

Розрахунок коригування до податкової накладної, яку було зупинено

Платник податків звернувся до ДФС з питанням: покупець повертає товар, ми маємо виписати розрахунок коригування до податкової накладної, щодо якої є рішення про зупинення реєстрації. Чи не буде автоматично заблоковано розрахунок коригування?

Вимогами пункту 192.1 статті 192 Кодексу визначено, що якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно вимог статті 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

- відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

- чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;

- наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;

- наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200 1.3 і 200 1.9 статті 200 1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);

- наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

- факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

- відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу;

- дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Отже, у зв'язку з наявністю факту призупинення податкової накладної, до якої складається розрахунок коригування, не можливо здійснити перевірку відомостей в Реєстрі, що містяться у податковій накладній, яка коригується.

За матеріалами ДФС У М. КИЄВІ
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • оля
19.10.17 10:30

І що? Де відповідь ? У мене така ситуація : я покупець ,який реєструє мінусове РК. РК створене по даті повернення товару. У мене нема можливості зареєструвати протягом 30 днів, тому ще в реєстрі не існує ПН яка коригується. по ходу у мене штраф за несвоєчасну реєстрацію РК з невідомою кількістю просроченого терміну

Відповісти
  • Володимир
19.10.17 11:01

Дійсно, і де відповідь?

Відповісти
  • ОК
19.10.17 11:06

Т.е. такой РК зарегистрировать невозможно априори - разве сложно ответить по-человечески!!! У меня тоже висит такой к заблокированной НН - вопрос - будут ли меня штрафовать за нерегистрацию?

Відповісти
  • Анна
19.10.17 12:15

Как всегда пишут вокруг до около. Как теперь разблокировать такие налоговые накладные? У нас все н/н заблокированы, мы производим продукция. Пишу, что товар с таким кодом мы не приобретали. Как мы его можем приобрести, если мы его производим, а не приобритаем? Что за БРЕД? Уже собираемся подавать в суд, т.к. таблицы тоже отклоняют. В налоговую дозвониться не реально, чтобы узнать как разблокировать такие налоговые накладные! УЖАС!!! Работать не хочется!!!((((

Відповісти
  • ОК
19.10.17 12:52

Анна - не то, что работать - жить не хочется в этой долбанной стране, а сваливать уже поздно - 3,5 года до пенсии, хотя с такой работой ни дожить ни тем более доработать просто нереально... А что будет с молодежью - даже думать страшно. Куда мы катимся и где выход из этой безысходности?

Відповісти
  • Олег З
19.10.17 16:16

Знаю відповідь 100%. У мене був такий випадок. Продавець виписав ПН на передоплату і її, звичайно, заблокували. Потім висилають мені мінусовий РК, ну, якби для порядку. І яким ви думаєте був результат після відправки на реєстрацію?! Правильно, РК зареєстровано і мій ліміт на реєстрацію зменшився. Тепер чекаю коли розблокують ПН.

Відповісти
  • Славка
22.10.17 15:24

Олег З, у меня еще веселее. РК зарегистрировали, а ПН потом отклонили. Теперь ПН нет, а РК к ней есть. Написали письмо в главную, уже месяц не могут разрулить ситуацию.

Відповісти
  • Zefir
19.10.17 17:21

Олег З, то Ви самі зареєстрували той РК? Не маючи ПК Ви його зняли?

Відповісти
  • Олег З
20.10.17 09:10

Zefir, Саме так

Відповісти
  • ОК
20.10.17 12:24

Олег, а РК був саме до заблокованої ПН, - чудеса, звичайно, але спробую - в лоб не дадуть, в крайньому разі відхилять....

Відповісти
  • Олег З
20.10.17 14:51

ОК, До заблокованої, тому я це все і написав, може кому знадобиться.

Відповісти
  • Алла
06.02.18 12:15

Всім добрий день! Що робити коли податкову розблоковано 06.02.2018 року, корегування мало бути 05.12.2017 року яким числом зараз корегування робити до ПН від 29.11.2017 року

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам