Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


24.10.17
14434 3 Друкувати

ФОП придбав автомобіль: чи буде право на податковий кредит?

ДФС інформує: фізособа-підприємець у разі придбання вантажного автомобіля має право включити до складу податкового кредиту суму ПДВ із вартості вантажного автомобіля за наявності належним чином складеної та зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної. Своєю чергою, ФОП зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ виходячи з бази обкладення ПДВ, визначеної до п. 188.1 ПКУ, на дату набуття права приватної власності на вантажний автомобіль фізичною особою (громадянином).

Аргументація ДФС, як і раніше, зводиться до того, що суб’єктом права власності на такий авто є фізична особа (громадянин), а не ФОП, яка здійснював оплату за його придбання.

Вважаємо, що під час купівлі автомобіля (іншого ОЗ), що використовується для провадження підприємницької діяльності, а не для особистих потреб, суб’єкт підприємницької діяльності — фізособа має право відобразити податковий кредит, без наступного нарахування податкового зобов’язання на дату набуття права приватної власності на автомобіль фізичною особою.

ІПК ДФС від 17.10.2017 р. № 2253/С/99-99-13-01-02-14/ІПК

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • резидент
24.10.17 09:23

Пусть они скажут на основании какой нормы нужно начислить НО. Они ссылаются на 188 НКУ, но там речь про поставку, а здесь никакой поставки нет. Нет и использования в необлагаемой и нехозяйственной деятельности.

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • 111
24.10.17 19:28

резидент, мож вони хочуть щоб зареєструвати ПН на ПЗ під кодом типу причини 13 "Складена у зв’язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності", але ж якщо видно що транспорт постійно використовується у господарській (підприємницькій) діяльності, то тоді така ПН буде суперечити реальності подій, і тоді сутність не переважаєтиме над формою, виходить суто формальна нестиковка!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Петро
24.10.17 16:06

За такою логікою - будь-яка операція з покупки товарів ФОПом повинна так оформлятися. Адже право власності на куплений товар/отримані послуги належить не ФОП, а фізичній особі

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
12729 16
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд