Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


27.10.17
6984 3 Друкувати

Скаржимося на податкове повідомлення-рішення в адміністративному порядку

Оскарження незаконних рішень контролюючих органів було і залишається темою № 1. Адже не помиляється той, хто нічого не робить. І податківці не виняток. А відбиватися доводиться нам, платникам податків. Благо, законодавство має в розпорядженні різні механізми, які дозволяють обстояти свої права. І, окрім дорогого судового розгляду, передбачає «бюджетний» варіант — оскарження рішень (у тому числі й податкових повідомлень-рішень) в адміністративному порядку. Наскільки може бути результативним подібний спосіб вирішення проблеми? Куди, коли і як подається скарга? Що вона повинна в собі містити тощо? Це і стане предметом нашого обговорення.
Нагадаємо: податкове повідомлення-рішення (ППР) — це письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов’язок платника податків сплатити суму грошового зобов’язання, визначеного органом ДФС у випадках, передбачених ПКУ та іншими законодавчими актами, контроль над виконанням яких покладений на контролюючі органи, або внести відповідні зміни в податкову звітність (п.п. 14.1.157 ПКУ).

Будь-які рішення (у тому числі й ППР), прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

По суті, скарги можна поділити на «первинні» і «вторинні». «Первинні» — це ті, які подаються, можна сказати, уперше, відразу після отримання ППР. «Вторинні» — це скарги, які ви подаєте вже в разі, коли не згодні з рішенням, винесеним за результатами розгляду «первинного» звернення.

Такий поділ важливий, оскільки є нюанси у формулюванні і поданні кожного із цих видів скарг. Але про все по порядку.

А почнемо ми з того...

Куди можна скаржитися?

У разі коли платник податків вважає, що контролер «не правий», він має право звернутися в контролюючий орган вищого рівня зі скаргою про перегляд ППР. При цьому скарги на рішення:

— державних податкових інспекцій подаються в контролюючі органи в АРК, містах Києві і Севастополі, областях, міжрегіональні територіальні органи;

— контролюючих органів АРК, містах Києві і Севастополі, областях, міжрегіональних територіальних органів і митниці подаються в ДФСУ.

Крім того, одночасно з поданням скарги контролюючому органу вищого рівня ви зобов’язані письмово повідомити «автора» ППР (п. 56.5 ПКУ).

Причому форма самого повідомлення жодним нормативно-правовим актом не закріплена. Тому повідомляти можна у вільній формі (БЗ, категорія 133.01). Але робити це потрібно письмово.

Якщо говорити про ППР, які були видані за результатами перевірки, то виходить така ситуація.

Оскільки проведення перевірок було перенесене, зокрема, на рівень обласних управлінь ДФС, то оскаржити подібні повідомлення-рішення можна куди? Правильно — у ДФСУ. Оскільки всі рішення оскаржуються в орган вищого рівня. А стосовно обласного управління найвищим органом вважається саме ДФСУ.

Виходить, що стосовно оскарження таких ППР діє тільки «первинний» розгляд.

Важливо! Якщо ви подали скаргу «не туди», то вона не розглядається і повертається платникові податків із зазначенням причин повернення. Правила, встановлені п. 56.3 ПКУ з приводу дотримання ієрархії при поданні скарг, порушувати ніяк не можна.

У які строки подавати скаргу?

Скарга подається (направляється) протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання платником податків «нехорошого» ППР. Днем подання платником податків скарги (п. 56.16 ПКУ) є:

— при поданні безпосередньо в контролюючий орган (через канцелярію) — день фактичного отримання скарги контролюючим органом;

— при направленні поштою — дата отримання відділенням поштового зв’язку відповідного відправлення (доказом слугуватиме чек про оплату відправки). При цьому саме з відправкою ви повинні укластися в 10 днів. Враховувати строки доставки скарги в контролюючий орган не потрібно.

Наприклад, ви отримали оспорюване ППР 04.10.2017 р. Коли спливає строк для подання скарги? Відповідь: 17.10.2017 р.

Тепер давайте розберемося чому. Перший день відліку — 05.10.2017 р. (наступний день за отриманням ППР). Десятий же календарний день припадає на 14.10.2017 р. (День захисника України, який згідно ст. 73 КЗпП є вихідним). Оскільки у 2017 році цей день припадає на суботу, то першим робочим днем після свята буде 17.10.2017 р. (ч. 3 ст. 67 КЗпП).

Розглянемо іншу ситуацію. Ви отримали ППР 13.10.2017 р. Відлік 10 календарних днів знову ведемо з наступного дня. У нашому випадку — 14.10.2017 р. (це ж не останній день строку, перенесення не буде). Отже, останній день для подання скарги — 23.10.2017 р.

Згідно з п. 56.12 ПКУ, якщо ППР направляється з причини, не пов’язаної з податковим правопорушенням, то такий платник податків має право поскаржитися в адміністративному порядкупротягом 30 календарних днів, які настають за днем отримання такого повідомлення-рішення.

Тобто тут ідеться про ППР для фізичної особи, у якому, наприклад, указаний розмір податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

При цьому 30-денний строк поширюється також на рішення, передбачені п. 3 розд. III Порядку № 916.

Скарга на рішення про порушення, пов’язані з готівкою, РРО, обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів, подається протягом 10 календарних днів

Причина в тому, що на ці випадки поширюється дія ст. 56 ПКУ. Саме таке роз’яснення надали податківці в БЗ (категорія 133.01).

Ті ж 10 календарних днів для оскарження є в госпсуб’єкта, який отримав ППР з нарахуванням пені за порушення строків розрахунків у сфері ЗЕД. На такі випадки також поширюються положення ст. 56 ПКУ.

У разі коли останній день будь-якого із цих строків припадає на вихідний або святковий, останнім днем вважається перший робочий день, наступний за вихідним або святковим.

Строки оскарження ППР або будь-яке інше рішення контролюючого органу можуть подовжуватися за правилами і на підставах, указаних у п. 102.6 ПКУ.

Зверніть увагу на такі деталі. По-перше, граничні строки подовжуються керівником (його заступником або уповноваженою особою) за письмовим запитом платника податків. Зміст такого запиту не встановлений, тому писати можна у вільній формі.

По-друге, підставами для продовження стануть випадки, передбачені п. 102.6 ПКУ. Цитувати їх не будемо. Скажемо про найцікавіші: (а) платник податків був за межами України або (б) мав обмеження свободи пересування у зв’язку з ув’язненням або полоном на території інших держав або внаслідок інших «форс-мажорних» обставин, підтверджених документально. Сюди можна включити і ситуацію з АТО*.

* Ця підстава діятиме, якщо у вас буде сертифікат Торгово-промислової палати України або Регіональної торгово-промислової палати про підтвердження форс-мажору на період для оскарження.

Важливий момент! Скарга, подана з дотриманням усіх строків,

зупиняє виконання платником податків податкових зобов’язань, визначених у ППР, на строк від дня подання такої скарги до дня закінчення процедури адміністративного оскарження

Протягом зазначеного строку податкові вимоги зі «спірного» податку не направляються, а сума грошового зобов’язання вважається непогодженою (п. 56.15 ПКУ).

Відправляти скаргу потрібно ще й з описом вкладення (п. 1 розд. V Порядку № 916). Цей момент спростить вам завдання в разі оскарження. З описом складно буде стверджувати, що в конверті була не скарга.

Як повинна виглядати скарга?

Вимоги до оформлення, порядок подання і розгляду скарги встановлюється Мінфіном. Зокрема, Порядком № 916. ЧИТАТИ ДАЛІ....

 

Інші матеріали із "Податки та бухгалтерський облік", 2017, № 86:
«Найгуманніший…», або Оскарження рішень податківців у судовому порядку
КСУ нам допоможе!
Оскаржуємо застосування адміністративних штрафів
Оскаржуємо роз’яснення податківців
«Спочатку підкоряйся — потім оскаржуй»*. Чи навпаки?
Ставки судового збору* (для оскарження рішень держорганів)

 

Передплатити "Податки та бухгалтерський облік"

Теги:
Коментарі
  • Oleg7
27.10.17 10:05

Важлива стаття. Достатньо інформації для того, щоб розібратись. Дякую автору. Єдине що приклад Скарги, звісно, умовний. На практиці значно більше аргументів доводиться наводити.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Аля
27.10.17 16:54

Чому автор у прикладі з отриманням скарги 04.10.17 наводить термін подання скарги 17.10.17? Адже враховуються КАЛЕНДАРНІ дні, а не робочі. Та й в ПКУ немає нічого про перенесення терміну, це ж не сплата податків.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Oleg7
27.10.17 17:54

Аля, тому що є норма п. 56.13 ПКУ: У разі коли останній день строків, зазначених у цій статті, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
7924 11
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд