Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


03.11.17
8925 13 Друкувати

Змінено порядок оприлюднення фінзвітності

Підприємства зобов’язали надавати копії фінзвітності та консолідованої фінзвітності за запитом юридичних та фізичних осіб у порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 р. № 2939-VI.

Відповідну норму прописали в ст. 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV. Ці зміни закладено в Законі України від 05.10.2017 р. № 2164-VIII, що запрацює з 2018 року.

Також указується, що фінзвітність підприємств не становить комерційної таємниці, не є конфіденційною інформацією та не належить до інформації з обмеженим доступом, крім випадків, передбачених законом. На фінансову звітність не поширюється заборона щодо розповсюдження статистичної інформації.

Підприємства зобов’язані забезпечувати доступність фінзвітності та консолідованої фінзвітності для ознайомлення юридичних і фізичних осіб за місцезнаходженням цих підприємств.

Підприємства, що становлять суспільний інтерес (крім великих підприємств, які не є емітентами цінних паперів), публічні акціонерні товариства, суб’єкти природних монополій на загальнодержавному ринку та підприємства, які провадять діяльність із видобутку корисних копалин загальнодержавного значення, зобов’язані не пізніше ніж до 30 квітня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінзвітність та річну консолідовану фінзвітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі) та в інший спосіб у випадках, визначених законодавством.

Великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, та середні підприємства зобов’язані не пізніше, ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінзвітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі). Ця норма запрацює із 2019 року.

Інші фінустанови, що належать до мікропідприємств та малих підприємств, зобов’язані не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінзвітність разом з аудиторським висновком на власній веб-сторінці (у повному обсязі). Ця норма запрацює із 2019 року.

Підприємства зможуть подавати уточнену фінзвітність й уточнену консолідовану фінзвітність на заміну раніше поданої за результатами проведення аудиторської перевірки, з метою виправлення самостійно виявлених помилок або з інших причин. Подання та оприлюднення уточненої фінзвітності й уточненої консолідованої фінзвітності здійснюються в такому самому порядку, як і звітності, що уточнюється.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ???
03.11.17 09:17

"Другие финучреждения, относящиеся к микропредприятиям и малымпредприятиям...." Это кто?

Відповісти
  • Сергей
03.11.17 10:14

???підприємства, що становлять суспільний інтерес, - підприємства - емітенти цінних паперів, цінні папери яких допущені до біржових торгів, банки, страховики, недержавні пенсійні фонди, інші фінансові установи (крім інших фінансових установ та недержавних пенсійних фондів, що належать до мікропідприємств та малих підприємств) та підприємства, які відповідно до цього Закону належать до великих підприємств;.......................то есть другие это не эмитенты, не банки и т.д.

Відповісти
  • ???
03.11.17 10:20

Сергей, Спасибо.

Відповісти
  • Марина
03.11.17 09:58

???, Мікропідприємствами є підприємства, показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв: балансова вартість активів - до 350 тисяч євро; чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - до 700 тисяч євро; середня кількість працівників - до 10 осіб. Малими є підприємства, які не відповідають критеріям для мікропідприємств та показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв: балансова вартість активів - до 4 мільйонів євро; чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - до 8 мільйонів євро; середня кількість працівників - до 50 осіб.Читайте закон "Про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" щодо удосконалення деяких положень"

Відповісти
  • ???
03.11.17 10:15

Имеется ввиду - финучреждения. А это не все предприятия, а которые занимаются определенным видом деятельности?

Відповісти
  • ???
03.11.17 10:18

Если бы имелись ввиду все микро и малые предприятия, то в Законе не дали бы такую формулировку. Вот и интересно, кто относится к финучреждениям?

Відповісти
  • ???
03.11.17 10:25

"До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов’язані з наданням фінансових послуг."

Відповісти
  • лю-лю
03.11.17 10:37

"Крупные предприятия, не являющиеся эмитентами ценных бумаг, и средние предприятия". А средние - это кто?

Відповісти
  • 111
03.11.17 11:32

Суспільний інтерес-корисні копалин і заготівля лісу і т.д. Значить ведуть діяльність в лісі в горах в селах. Хто там знає що таке веб сторінка-маю на увазі приватників малих.

Відповісти
  • Алла
04.11.17 16:57

Я не могу понять перечитываю 250 раз я отношусь к малым предприятиям штат 6 чел, доход за год 7 млн , балансовая стоимость 180 тыс, обнародовать мою фин отчётность на веб сайте с аудиторским заключением в до 1 июня 2019? Это же ещё им нужно заплатить? А

Відповісти
  • Петя
06.11.17 10:55

Алла, а что эти аудиторы будут все проверять? Если найдут нарушения что в заключении напишут? Короче капец, как я просто не навожу бухгалтерию раньше любил, предлагают мне халтурки конечно деньги лишними не помешали но отказываюсь, моя мама раньше вела 6 кооперативов так называли их и занимала должность гл.бухгалтера райпотребсоюза и все успевала, а сейчас .....

Відповісти
  • Паламея
06.11.17 08:44

Наверное, они и сами не понимают, что хотят.. Однако, всех бухгалтеров, с очередной перемогой и покращенем!

Відповісти
  • 0123450
06.11.17 21:55

что дает заключение аудитора? оно освобождает от проверки налоговой, как в Европе? или у нас и аудиторам нужно заплатить и налоговой при проверке? в чем интерес проходит аудиторскую проверку налогоплательщику?

Відповісти