Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


03.11.17
12500 3 Друкувати

Електронний квиток на автобус не буде підставою для оплати проїзду працівникові

Для відрядження працівник придбав з використанням мережі Інтернет електронний квиток на автобусне міжміське пасажирське перевезення і сплатив його платіжним засобом. Чим повинні підтверджуватися такі витрати?

ДФС в індивідуальній податковій консультації від 09.10.2017 р. № 2183/6/99-99-14-05-01-15/ІПК повідомляє, що оскільки форми електронних квитків на перевезення пасажирів і багажу та вантажів авіаційним, автомобільним, морським і річковим транспортом законодавчо не встановлені, то вони не можуть вважатися розрахунковими документами в розумінні Закону про РРО.

Таким чином, суб'єкти господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів автомобільним, залізничним, авіаційним транспортом, а також суб'єкти господарювання, які на підставі укладених договорів з перевізниками здійснюють продаж проїзних і перевізних документів, застосовують РРО, крім випадків, передбачених п. 4 ст. 9 зазначеного закону.

Нагадаємо, що відповідно до цього пункту РРО не застосовуються при продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів, а також на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю.

На підставі цього ДФС повідомляє, що для підтвердження витрат на придбання електронного квитка необхідним є наступний пакет документів:

  • оригінал розрахункового або платіжного документа, що підтверджує здійснення розрахункової операції в готівковій або безготівковій формі (платіжне доручення, розрахунковий чек, касовий чек, розрахункова квитанція, виписка з карткового рахунку, квитанція до прибуткового касового ордеру);
  • роздруківка на папері частини електронного авіаквитка з вказаним маршрутом (маршрут / квитанція);
  • оригінали відривної частини посадкових талонів пасажира;
  • посадочний документ, перевізний документ, роздрукований на паперовому носії (транспортні квитки).

Відзначимо, що зазначений перелік стосується витрат на придбання електронного авіаквитка. Чинне законодавство не передбачає оформлення електронного квитка на автобус. Тому, як правило, придбання автобусного квитка з оплатою через Інтернет здійснюється наступним чином:

  • вибір необхідного рейсу і перевірка наявності місць в автобусі;
  • оплата квитків на автобус за допомогою платіжної системи;
  • отримання ваучера, що підтверджує факт оплати та резервування місця в автобусі;
  • оформлення квитка безпосередньо перед поїздкою (за пред'явленням ваучера).

Таким чином, відряджений працівник при придбанні автобусного квитка через Інтернет в даному випадку повинен подати до бухгалтерії виписку з карткового рахунку та транспортний квиток на проїзд за встановленою формою, затвердженою наказом Мінтрансзв'язку від 25.05.2006 р. № 503.

За матеріалами Аверс-Бухгалтерія
Теги:
Коментарі
  • Тьяна
03.11.17 13:19

Супер! а як же минулі ро'яснення?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • бурундук
03.11.17 13:53

Тьяна, вы еще не привыкли?

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Валентина
03.11.17 16:06

прикольненько. год ездили по электронным билетам, можно было, а сейчас во вам получите

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28686 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд