Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


18.11.17
3870 12 Друкувати

Депутати запропонували зробити платіжки за комуналку електронними

Депутати внесли законопроект про скасування паперових платіжок і запровадження інтернет-оплати за комунальні послуги, повідомляє "Економічна правда".

Про це йдеться в законопроекті № № 7270 "Про внесення змін до деяких законодавчихактів України щодо регулювання переказу коштів", зареєстрований у Верховній Раді від 9 листопада.

Законопроектом передбачається постачальникам комунальних та інших послуг виставляти електронні інвойси, надавати банкам, платіжним установам, процесингам, агрегаторам платежів такі інвойси, приймати платежі за такими інвойсами через електронні сервіси та "розносити" платежі, отримані через різних постачальників з переказу, по особовим рахункам споживачів.

Окрім цього, законопроектом  пропонується надати право резидентам України за допомогою електронних грошей сплачувати податки, збори, інші обов’язкові платежі, а також здійснювати благодійні внески і пожертвування.

Також законопроект передбачає можливість здійснювати/отримувати плату за товари, роботи, послуги електронними грошима, випущеними нерезидентами.

На додаток законопроект № 7270 передбачає надати право платіжним установам, які відповідають вимогам Закону щодо розміру статутного капіталу та отримали ліцензію на переказ коштів, відкривати клієнтам рахунки й електронні гаманці, випускати платіжні карти й електронні гроші, їх обслуговувати, а також мати агентів.

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Татьяна
18.11.17 09:10

А как быть пенсионерам, которым трудно в этом разобраться?

Відповісти
    Оцінити
  • 12
  • 2
  • Сергей
18.11.17 18:44

Татьяна, пенсионеры разные бывают, не нужно всех под одну гребёнку.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 13
  • ***///
20.11.17 12:03

Сергей, учитесь читать! Татьяна написала - "которым трудно в этом разобраться". Или лишь бы отметиться?

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • "
18.11.17 09:35

Татьяна, право, не обязанность.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 3
  • Шурик
18.11.17 10:38

Пока энегри ахмета сами приплюсовывают, считать надо самим. Бумажки не помешают пока ворам эти энерги принадлежат, когда станут собственностью пользователей тогда можно будет электронные счета. Тогда скорее всего нефть с газом и углём уже будет не надо https://www.youtube.com/watch?v=ghaWPeRekGg&feature=youtu.beВ приват 24 счета цифры со счетов подтягиваются, но самих счетов нет, что очень плохо.

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Ирина
19.11.17 12:33

Мы уже знаем, что делается ,когда внедряется в электронные системы вирус.Бумажными квитанциями можно подтвердить оплату коммуналки, и то если они не на термобумаге, которые дает Держощадбанк, и которые через неделю обесцвечиваются.

Відповісти
    Оцінити
  • 15
  • 0
  • Инна
20.11.17 10:00

Ирина, принтер купите, распечатывайте, и будет вам бумажка.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 10
  • ***///
20.11.17 12:05

Инна, ага, также в магазин со своими весами, кассовой лентой и товаром!

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 1
  • ***
20.11.17 11:07

Инна, а что еще купить? Вот именно, бумажка... Когда возникнет необходимость подтвердить оплату услуг, пошлют вас "с электронной бумажкой" по назначению- в туалет.

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 0
  • KonsL
19.11.17 20:00

Пардон, а где в этом ЗП конкретно прописано про категорическую отмену бумажных платёжек??Единственное, что нашёл там по этому поводу:"Закон України “Про житлово-комунальні послуги” (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2004, № 47, ст.514)Стаття 32. Плата за житлово-комунальні послуги8) Виконавець комунальної послуги зобов’язаний виставляти (надавати постачальникам послуг з переказу, споживачу (іншим особам) рахунок на оплату за спожиті житлово-комунальні послуги (електронний інвойс через прикладний програмний інтерфейс та за бажанням споживача у паперовому вигляді);"

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 1
  • ***///
20.11.17 12:07

KonsL, так может лучше "бажанням споживача у електронному вигляді"?

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 2
  • KonsL
20.11.17 13:34

***///, какие проблемы?А если человек вообще не светил е-мэйлы, вайберы, фейсбуки и прочие инстаграммы, т.е. ему тупо некуда засылать элетронные квитанции-платёжки, тогда что? Будут по-прежнему слать бумаженции, никуда не денутся.

Відповісти