Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


23.11.17
11991 6 Друкувати

Складаємо розрахунок коригування на залік авансу в рахунок постачання за іншим договором

Податківці наголошують: якщо продавцем — платником ПДВ на дату отримання попередньої (авансової) оплати за одним договором (далі —  перший договір) і на дату постачання товарів за іншим договором (далі —  другий договір) були визначені податкові зобов’язання з ПДВ та складені й зареєстровані в ЄРПН відповідні податкові накладні, то під час зарахування попередньої оплати, отриманої за першим договором, у погашення заборгованості за поставлені товари за другим договором продавець — платник ПДВ має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання попередньої (авансової) оплати за першим договором.

Такий розрахунок коригування до податкової накладної, відповідно до п. 192.1 ПКУ, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг.

Складання розрахунку коригування здійснюється на дату підписання документа, на підставі якого кошти, отримані за першим договором, будуть зараховані в рахунок погашення заборгованості за поставлені товари/послуги за другим договором.

Своєю чергою, у графі 2 «Причина коригування» такого розрахунку коригування зазначається «Залік попередньої оплати в рахунок оплати поставлених товарів/послуг за іншим договором № від».

ІПК ГУ ДФС у Херсонській області від 16.11.2017 р. № 2628/ІПК/21-22-12-01

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Я
23.11.17 08:13

Ну не знаю, должен зарегистрировать покупатель, у меня были такие случаи, я делала нулевую РК и регистрировала сама.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 2
  • Фу
23.11.17 08:23

Я, раньше практически все так делали. Теперь они поменяли кри терии и желают видеть так. Тем более если в нулевом РК не будут совпадать коды товара "-" и "+" (первые 4 цифры), ее будут блокировать. Там еще другие требования к нулевым РК.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Ух ты
23.11.17 09:12

Вообще то речь идет о том, что на сумму предоплаты по одному договору и на сумму поставки по второму договору были в свое время начислены НО. И когда в учете решили свернуть остаток аванса с задолженностью тогда вылезли лишние НО, и их нужно откорректировать. Единственное, не понятно почему РК выписывать нужно к авановой НН, деньги то никуда не делись и, скорее всего, предоплата была раньше чем поставка. Я бы выписала ко второй НН корректировку

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Катя
23.11.17 10:01

Потому что переносится оплата с одного договора на другой, а не отгрузка. С одного договора сняли предоплату, сделали минусовую РК и повесили предоплату на другой договор, по которому уже отражены обязательства по отгрузке.

Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 0
  • Ирина
23.11.17 13:54

"имеет право" или обязан?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Катя
23.11.17 16:29

Ирина, это же НО.)) Уменьшать НО плательщик может по желанию)) А вот НК уменьшать обязан..))

Відповісти