Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


30.11.17
8576 16 Друкувати

Дії постачальника, якщо покупець відмовляється зареєструвати РК до помилково складеної ПН

У листі від 27.11.2017 р. № 2730/6/99-99-15-03-02-15/ІПК ДФС розглянула звернення щодо порядку відображення в податковій декларації з ПДВ податкових зобов'язань у випадку помилкового складання податкової накладної, якщо покупець відмовляється від реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до такої податкової накладної.

Податківці нагаду.ть, що платникам податків забороняється формування показників податкової звітності на підставі даних, не підтверджених первинними документами. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника .

Отже, в податковій декларації з ПДВ платником податку зазначаються дані, вказані в складених на підставі первинних документів ПН. Тому обсяги постачання товарів/послуг та сума ПДВ, вказані в помилковій ПН, не підлягають відображенню в податковій декларації з ПДВ.

У випадку помилкового складання ПН на операцію з постачання товарів/послуг та реєстрації її в ЄРПН платник податку, з метою виправлення допущеної помилки, має право згідно з пунктом 192.1 ПКУ скласти РК до помилкової ПН. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг, з дотриманням визначених Кодексом термінів реєстрації.

Пунктом 201.10 ПКУ передбачено, що у разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів ПН, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН ПН та/або РК покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано ПН або допущено помилки при зазначенні обов'язкових реквізитів та/або порушено граничні терміни реєстрації в ЄРПН. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Бух
30.11.17 06:59

А как же тот факт, что сейчас РК блокируются все? Какие они потом захотят доки на разблокиррвку ошибочного РК? У нас полный писец сейчас. Все РК на возвраты покупалей - в блоке. Хотя не должны. Говорят, это сервер неправильно делает, должны исправить. А нам теперь что делать?

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Елена
30.11.17 16:34

Бух, а где почитать про сервер можно?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • юлия
30.11.17 13:46

мне их ... сервер вчера 50 шт НН отказал с формулировкой "5000 х 1,75 = 5000, а не 8750 как у вас". Это вольный пересказ )). Дословно звучит :"Документ не може бути прийнятий - рядок 1. Порушено порядок обрахунку графи 10 розділу Б. Сума у графі 10 (8750,00) не збігається з розрахованою (5000,00)"

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Тамара
30.11.17 09:24

Все ошибочные накладные,которые не включены в декларацию попадают в "перевищення" и уменьшают лимит в зир пишут чтобы соответствовала декларация с реестром в письме пишут ошибочные накладные не включаются в деку

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 1
  • клава
30.11.17 14:41

Тамара, ЗИР пишет одно, налоговики требуют другое- чтобы сходился реестр и дека. если не сходится -письма с объяснением им мало. грозят проверкой и не только этой накладной.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • дина
30.11.17 10:03

РК нулевые ,связанные с изм. вартості у зв. зі зміною валютн.курса.. НЕ РЕГИСТРИруют с 27.11.17.... в квитанции -пишут -НЕ ПРИЙНЯТО.помилка-дубл. № рядка-1-1. ........-єто и назыв. блокировка??или это шибка работы серевера.. как понять

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • бух
30.11.17 10:12

дина, а ві еще не в теме :) завидую...позиция ДФС - не может біть нулевіх РК, минусовая РК и новая НН. Они письмо издали и сразу алгоритм на серверах поменяли. Более того, все минусовіе блокируют.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ANDREY
30.11.17 11:50

бух, і штраф за невчасну реєстрацію ПН

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • TATA
30.11.17 12:44

ANDREY, при блокировке- время на "невчасна рег-ция" останавливается!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • клава
30.11.17 14:44

TATA, они не блокируют, они отклоняют. А если новая НН-она должна быть на дату первого события! и если сроки выйдут- адью!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • 231
30.11.17 11:29

Добрый день.А кто может подсказать ,нужно ли подавать таблицу с указанием кодов на вход и на выход товара если вход один код, а выход другой ,мы производство или ждать пока заблокируют и потом уже подавать пояснення, мне в налоговой толком ничего не обьяснили.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • бух
30.11.17 11:33

231, подавайте, єто можно. не ждите, пока вам заблочат все

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • 231
30.11.17 12:45

бух,а подскажите ее нужно подать как отдельный документ не смотря на дату.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • бух
30.11.17 12:58

231, как отдельній отчет с периодм ноябрь, если сегодня успеете или декабря уже с завтрашнего дня

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • 231
30.11.17 14:13

бух Спасибо,отправила,ЖДУ!!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • вв**
30.11.17 14:55

Добрый день.А кто может сказать ,как в таблице с указанием кодов на вход учесть товар оплаченный поставщику в 2016, а полученный и проданный в 2017. ДФС даже импорт заблокировала который был в декабре 2016. НЕТ кода и ВСЁ.

Відповісти