Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


01.12.17
53301 38 Друкувати

Знято обмеження 365 календарних днів на реєстрацію ПН та віднесення сум ПДВ до складу податкового кредиту

Президентом України підписано Закон № 2198-VIII  "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України".

Законом передбачено, що тимчасово, до 1 липня 2018 року, не застосовуються штрафи, передбачені статтею 1201 ПКУ (в частині податку на додану вартість), та не нараховується пеня, встановлена підпунктом 129.1.3цього Кодексу (в частині податку на додану вартість), до виробників електричної енергії, що здійснюють постачання електричної енергії державному підприємству "Енергоринок" та станом на 1 січня 2016 року мали податковий борг з податку на додану вартість, в тому числі розстрочений та/або відстрочений. Перелік виробників електричної енергії, на яких поширюється дія цього пункту, та Перелік податкових накладних, складених такими виробниками електричної енергії з 1 липня 2015 року та не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Крім того, знято обмеження 365 календарних днів, встановлене п. 201.10 ПКУ, тобто усім платникам податку надається право реєструвати податкові накладні, складені починаючи з 1 липня 2015 року, без обмеження будь-яких термінів. При цьому встановлено штраф у розмірі 50% суми ПДВ, зазначеної у ПН, яка зареєстрована із порушенням граничного строку на 366 і більше календарних днів. 

Також подовжено термін з 365 до 1095 днів, протягом якого покупець має право віднести суми ПДВ з зареєстрованої ПН до податкового кредиту.  

Цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Тыжбугалтер
01.12.17 00:45

ничЁсе

Відповісти
  • Марина
01.12.17 06:52

Зачем изначально нужно было это запрещать

Відповісти
  • Ммм
01.12.17 06:55

Я что-то не понял. Что теперь можно регать нн не в течение полумесяцев декад, а аж 365 дней ?

Відповісти
  • Вита
01.12.17 10:57

Ммм, так 365 было, теперь хоть с 01.07.15.

Відповісти
  • Валя
01.12.17 10:08

Ммм, Ага. Вопрос в штрафах. Без штрафов - в течение полумесяцев, всё что свыше - извините

Відповісти
  • Бух
01.12.17 07:09

Ммм, не, просто раньше нельзя было зарегить НН, выписанную 366 дней назад. А щас такое право дали. И ещё и в кредит можно включить. Есть у меня подозрение, что Ахмету это очень нужно. Что-то они в прошлом периоде намутили, что теперь для них целым законом внесли изменения

Відповісти
  • Вита
01.12.17 11:02

Бух, наверное лимит овератом списался, а исправить без штрафов не получалось. Везунчики. Может и нам электричеством занятся.

Відповісти
  • Юля
01.12.17 08:29

Бух, полностью согласна, кто дердет рынок эл энергии Ахмет

Відповісти
  • лю-лю
01.12.17 08:50

и что это за страна такая, творят что хотят, под конкретных людей законы прописывают, пени, штрафы,долги - все прощают и ничего не боятся.

Відповісти
  • Нина1
01.12.17 11:38

лю-лю, А это то, что я писала еще с лета 2014 г. "Ох, ребяты, отрыгнутся нам кровью ахметкина вермишелька с килькой." Не с добра это. Ну не верю я в бесплатную благотворительность олигархов. Потратит миллион, а "возьмет" потом миллиард. Все было договорено и расписано сколько кому с Петюнчиком в 2014 г. Хотя в 2014 г. я понимала, что за такие слова я выглядела сволочью. И мне искренне было жаль голодных, бездомных людей. Я сама отправляла туда посылки, а здесь устроила две семьи с детками. Тогда мало до кого доходило, что кормить их должно было государство, а не ахметка.А теперь "маємо те, що маємо". Власть отрабатывает должок.

Відповісти
  • Апполинария
01.12.17 10:01

лю-лю, они по прАкурора конституцию перекроили и ничо

Відповісти
  • Виолетта
01.12.17 09:34

Тю! Они вон конституцию переписывают под свои нужды по нескольку раз в год, а вы про законы какие-то....

Відповісти
  • М.В.
01.12.17 09:49

Виолетта, на последнюю редакцию ссылочку дадите?

Відповісти
  • Рука ЗАКОНА
01.12.17 09:08

лю-лю, Вам на карте показать?

Відповісти
  • Оля
01.12.17 09:10

как из песни : "Все могут короли все могут королиИ судьбы всей земли вершат они порой..."

Відповісти
  • Oleg7
01.12.17 09:25

Это конечно хорошо и даже очень хорошо! Но все делается как обычно - в законе по изменениям, связанным с электроэнергией, вдруг налоговые изменения для всех... Из названия закона это вообще никак не видно.

Відповісти
  • Українка
01.12.17 09:26

Читайте уважніше. А штаф у 50 відсотків- хто захоч таке мать?

Відповісти
  • бух
01.12.17 09:57

Українка, для тех, кому єтот закон писался, єто уже не страшно. они уже все просчитали и отбили.. а теперь просто вернут

Відповісти
  • Вита
01.12.17 11:04

бух, так их и не оштрафуют.

Відповісти
  • Наталія
01.12.17 10:04

Я правильно розумію - 365 днів на внесення в податковий кредит відмінили тільки для електроен.накладних?

Відповісти
  • Ольга
01.12.17 11:41

Это будет как с водоканалом. Год не регистрировали НН. Весь ПК завис.

Відповісти
  • Андрій
01.12.17 10:15

Йопт...ото покращення

Відповісти
  • Алла
01.12.17 10:38

я тоже не поняла это только для электр. НН?

Відповісти
  • Наталія
01.12.17 10:42

Алла, будемо жадати коментарів

Відповісти
  • Галина
01.12.17 11:00

Шановні колеги!!! Звертаюся до Вас з проханням підтримати Петицію щодо Скасування блокування податкових накладних №22/041186-еп та Просимо скасувати блокування податкових накладних! Наказ Мінфіна №567 від 13.06.2017, що вступив у силу 20 червня 2017 націлений на знищення малого та середнього бізнеса? Чи це є Вашою метою? №22/041160-еп та Скасування блокування податкових накладних №22/040946-еп. Будь ласка, виділіть 2 хвилини свого робочого часу та підтримайте петиції. Заздалегідь вдячна, Гарного всім дня! Петиції до президента щодо Скасування блокування податкових накладних: 1)№22/041186-еп; 2)№22/041160-еп; 3)№22/040946-еп Голосуємо та Підтримуємо! Дякую!

Відповісти
  • виктория
04.12.17 09:57

Галина, підтримую

Відповісти
  • Наталія
01.12.17 11:20

Галина, Ооооо почалося, оп"ять вас знищують усі. Задовбали

Відповісти
  • Галина
01.12.17 13:22

Наталія, надсилаю Вам ссилку для ознайомлення з Петиціями, прошу ознайомитися та Підтримати. https://petition.president.gov.ua/petition/40946https://petition.president.gov.ua/petition/41186https://petition.president.gov.ua/petition/41160

Відповісти
  • Ирина
01.12.17 11:29

Наталія, а вас всё устаривает? в Киеве порядка 500 предприятий заблокировали регистрацию н/н, в Николаеве около 300, Т.е страна вся в шоколаде???

Відповісти
  • Наталія
01.12.17 11:54

Ирина, мене багато що не влаштовує. Але підтримувати ватний брєд про знищення наміру не маю.

Відповісти
  • Паламея
01.12.17 11:16

Блин! Ваааеще! Красота, как при Азарове! Однозначно,- перемога!!!

Відповісти
  • Окса Запорожье
01.12.17 14:24

Паламея, а что Вас при Азарове не устраивало?

Відповісти
  • (((((
01.12.17 16:24

Окса Запорожье, много чего тогда не устраивало, но в сегодняшних масштабах - это был детский лепет, который уже стерся из памяти

Відповісти
  • Ольга
01.12.17 11:29

Зато ю/л платить за ел.енергию нужно наперед за 2 месяца! Весело :-(

Відповісти
  • Ольга
01.12.17 11:43

Это будет как с водоканалом. Год не регистрировали НН. Весь НК "висит"

Відповісти
  • Март
01.12.17 12:30

Я так думаю, что теперь будем ждать три года налоговые накладные от облэнерго или нет?

Відповісти
  • ксения
01.12.17 13:02

день добрый. что значит: регистрировать налоговые накладные, составленные начиная с 1 июля 2015 года, штраф 50% суммы НДС, указанной в НН, зарегистрированной с нарушением предельного срока на 366 и более календарных дней". что за закон "задним числом" и если штраф уже сняли, а про 366 дней никто не сообщал?...

Відповісти