Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


14.12.17
6350 1 Друкувати

Виправлення помилки, якщо податкова накладна була складена без ПДВ, а необхідно було скласти на оподатковувані операції

Який порядок виправлення помилки, допущеної в податковій накладній, а саме: якщо платником була складена податкова накладна на звільнені від оподаткування ПДВ операції (без ПДВ), а необхідно було скласти накладну на оподатковувані ПДВ операції?

Відповідно до п. 201.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ) на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

Згідно із п. 17 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіна від 31.12.2015 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307), для операцій, що оподатковуються або звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні, тобто при одночасному постачанні одному отримувачу (покупцю) як оподатковуваних товарів/послуг, так і таких, що звільнені від оподаткування, постачальник (продавець) складає окремі податкові накладні. У податковій накладній, складеній на операції з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування ПДВ, у графі «Складена на операції, звільнені від оподаткування» верхньої лівої частини робиться помітка «Без ПДВ».

У випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, відповідно до п. 192.1 ПКУ складається розрахунок коригування до податкової накладної (далі – РК).

Враховуючи викладене, якщо платник податку при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, склав податкову накладну на операції з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, то з метою виправлення помилки необхідно здійснити наступні дії:

— до такої податкової накладної складається РК, в якому у полі «Дата складання» вказується дата, на яку було виявлено помилку;

— у табличній частині такого РК зі знаком «-» вказується обсяг операцій з постачання товарів/послуг, які зазначені як звільнені від оподаткування;

— складається нова податкова накладна на операції, які оподатковуються за ставкою 20 % (7 %). Датою складання такої податкової накладної вказується дата виникнення податкових зобов’язань. Така податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН.

За матеріалами Категорія 101.15 "ЗІР"
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • ок
14.12.17 11:17

Со штрафными санкциями, естественно...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28700 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд