Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


15.12.17
32179 24 Друкувати

Чи потрібно подавати повідомлення про прийняття на роботу директора новоствореної юридичної особи?

Новостворена юридична особа обрала керівника, про що складено протокол. Діяльність ще не розпочалась. Чи потрібно подавати повідомлення про прийняття на роботу, якщо керівнику зарплата не призначалась (без нарахування заробітної плати)?

Постановою Кабміну від 17.06.2015 р. № 413 «Про порядок повідомлення ДФС та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» (далі – Постанова № 413) визначено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Відповідно до Постанови № 413 інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Для виконання порядку повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу, необхідна наявність наступних обставин:

- існування юридичної особи, на роботу до якої приймається працівник;

- об’єктивна можливість подання повідомлення до початку роботи працівника;

- подання повідомлення за формою, передбаченою Порядком № 413.

Відповідно до ч.4 ст. 87 Цивільного Кодексу України юридичнa особa вважaється створенoю з дня її дeржавної реєстрації.

Державна реєстрація юридичної особи здійснюється, зокрема, на підставі: Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи; Наказу Мін’юста від 18.11.2016 р. № 3268/5 «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

При здійсненні державної реєстрації юридичної особи, державний реєстратор зобов'язаний внести відомості до Єдиного державного реєстру (далі – ЄДР) стосовно керівника юридичної особи, що створюється.

Без внесення до ЄДР ідентифікаційних даних про керівника державна реєстрація юридичної особи не відбувається.

Отже, з дня державної реєстрації новостворюваної юридичної особи, в ЄДР наявні відомості про її керівника, що вважаються достовірними.

Таким чином, початком роботи керівника юридичної особи є день внесення державним реєстратором відомостей про нього до ЄДР.

Враховуючи вищевказане, робимо висновок, що при здійсненні державної реєстрації новоствореної юридичної особи територіальні органи ДФСУ повідомлені про факт створення юридичної особи та особу її керівника.

За матеріалами ГУ ДФС у Львівській області
Теги:
Коментарі
  • Кузя
15.12.17 06:41

Ну, хоть у Львовской ГФС проблеск разума! Подтвердили очевидные и логические вещи. Молодцы.

Відповісти
    Оцінити
  • 31
  • 1
  • .....
15.12.17 08:54

Кузя, через пару дней поменяют на противоположное

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 0
  • Виталий
15.12.17 08:16

"Нам Львовская не указ"- прозвучит в других регионах.

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 0
  • Ната
15.12.17 08:30

А если замена директора по протоколу и новая выписка из ЕДР, нужно ли уведомлять фискальную службу о принятии работника?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • 777
15.12.17 09:19

Ната, если не ошибаюсь, то вы сначала принимаете сотрудника на работу, шлете уведомление, а потом уже назначаете его директором, так как вам некого назначить, человек еще не принят, а протокол, это всего лишь собрание учредителей

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 2
  • Пампукская Хрюря
15.12.17 23:24

777, но о том что в этом случае уведомление подать нужно я с Вами согласна

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Пампукская Хрюря
15.12.17 23:13

777, в ООО назначается директор собранием учредителей. И собрание учредителей это не всего лишь, а высший орган общества, принимать на работу на должность директора без решения на то учредителей незаконно.Поэтому сначала собрание и назначение, а потом прием и вступление в должность

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Валентина
15.12.17 09:50

Львовская ГУ путает информацию о руководителе из ЕДР и информацию о заключении трудового договора с физлицам- директором. Не попадитесь

Відповісти
    Оцінити
  • 25
  • 0
  • 745
15.12.17 13:08

Валентина, получается, если нет трудового договора, то он ещё не считается директором? Даже если в реестр внесены данные, что он руководитель.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • ta
15.12.17 10:43

Лучше подать уведомление, дешевле будет, письмо ничто.

Відповісти
    Оцінити
  • 13
  • 0
  • @
15.12.17 10:53

Але якщо є повідомлення про прийняття - то необхідно подавати звіт по ЄСВ .А для цього нарахувати зарплату. А запитання - якщо зарплата не нараховується

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 1
  • Olenka
15.12.17 11:03

@, якщо прийнята людина на роботу, то ви не можете не нараховувати зарплату. Ви зобов'язані зробити нарахування і здійснити відрахування податків.

Відповісти
    Оцінити
  • 11
  • 0
  • gafi
15.12.17 14:19

Olenka, функции директора может выполнять учредитель, бесплатно, если нет хоздеятельности и наемных лиц.

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
  • Катюша
15.12.17 12:54

Olenka, а если нет еще денег, т.к. нет деятельности, то начислять, и не выплачивать?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бух2
15.12.17 13:03

Катюша, нехай засновник внесе поворотну фіндопомогу.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Ирина
15.12.17 12:38

Нужно ли подавать уведомление в налоговую на сотрудника который работал по совместительству, а теперь мы его берем в штат?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Катюша
15.12.17 12:57

Ирина, смотря как "берете", если через увольнение-прием, то точно нужно.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Ирина
15.12.17 13:12

Катюша, спасибо!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Виктория
15.12.17 19:19

только что читала в Ютеке, обратное, уже сделала, уведомление, и ЕСВ таблица 5а директор принят 11.04.17 Вот теперь не знаю что делать ????

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Виктория
15.12.17 19:20

или все подать декабрем?????

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Пампукская Хрюря
15.12.17 22:49

Луч света в темном царстве) Что-приятное от ДФС. Это разъяснеие логично т.к. уведомление о приеме должно быть подано ДО фактического начала работы нового сотрудника. Сама форма уведомления предполагает заполнение кода ЕГРПОУ и подписания должностным лицом.Подать уведомление до госрегистрации не получится-т.к. нет еще ни кода ни собственно предприятия в правовом поле, а если госрегистрация уже прошла и директор внесен в ЕГР то уже он обязан подписать это уведомление , но подписание и подача уведомления это уже выполнение должностных обязанностей, а значит он делает работу до уведомления ДФС.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 1
  • Оксана
19.12.17 20:49

А если учредитель, он же директор по совместительству, и письмо в налоговую о том что не имеет деятельности и без з/п. Какие последствия.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • 745
20.12.17 14:45

Мне тоже интересно, можно ли подать такое письмо в налоговую?

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Петухова Марина Владимировна
21.05.18 16:13

Добрый день! Подскажите пожалуйста, только открыли предприятие и на директора надо уведомление в налоговую о приеме на работу? Спасибо!

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28017 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд