Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


12.01.18
16413 24 Друкувати

Уряд встановлює вимоги до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за товари (послуги)

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України оприлюднило проект Постанови "Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)".

Документом передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють продаж товарів (надання послуг), включаючи товари (послуги), реалізація яких здійснюється дистанційним способом, зобов’язані забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів за допомогою платіжних пристроїв та/або сервісів:

до 1 липня 2018 р. – суб’єкти господарювання – платники податку на загальній системі оподаткування, а також суб’єкти господарювання платники єдиного податку четвертої групи;

до 1 січня 2019 р. –  платники єдиного податку 2 і 3 груп з торговельною площею понад 20 кв. метрів, які здійснюють господарську діяльність у населених пунктах, що мають статус міста;

до 1 липня 2019 р. – платники єдиного податку 2 і 3 груп з торговельною площею до 20 кв. метрів, які здійснюють господарську діяльність у населених пунктах, що мають статус міста, та платники єдиного податку 2 і 3 груп, які здійснюють господарську діяльність у населених пунктах, що не мають статусу міста;

до 1 січня 2020 р. – платники єдиного податку 1 групи.

 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • @@@
12.01.18 03:45

............. с помощью платежных устройств и/или сервисов:..................  С эквайрингом понятно . Что понимают под платежными устройствами/сервисами ? Банковский терминал ? Что еще ?

Відповісти
  • msb
12.01.18 07:03

@@@,Думаю платежные системы т.ч. такие как Portmone,LigPay и др.имеющие лицензию НБУ. Наверняка будет еще уточнение

Відповісти
  • Машуня
12.01.18 08:59

Они хотят сказать, что с 01.01.2020 у меня обязаны принимать оплату картой на любом стихийном рынке за любой товар/услугу при условии, что продавец товаров/услуг зарегистрирован как ФОП? Это про нас вообще? 

Відповісти
  • Bulgakter
12.01.18 11:43

Машуня, а почему бы и нет?
https://pos.liqpay.com/
https://privatbank.ua/apps/ipay

Відповісти
  • Машуня
12.01.18 15:28

Bulgakter, потому, что Вы не купите в нашей прекрасной стране прекрасный сельдерей у прекрасной бабушки-ФОПа, имея прекрасный смартфон или карту и не имея обыкновенных наличных... ни в 2020, ни в 2030... 
Мое, чисто субъективное, мнение , хотя я очень большой поклонник безнала.

Відповісти
  • бурундук
12.01.18 17:57

Машуня,ну и прекрасных смартфонов нет не только у бабушек...но и у многих молодых

Відповісти
  • Поле чудес
12.01.18 12:12

Пока Это лишь проект постановления. Но вопрос уже давно перезрел : безнал нужен везде.

Відповісти
  • Ирина
12.01.18 12:34

Так расчет через терминал наличный или безналичный? Помнится всех у кого есть РРО обязывали поставить такие терминалы и наоборот, если есть терминал, необходимо было регистрировать РРО.  Расчеты через терминал, в таком случае, приравняли к наличным.  Т.о. следующий этап-установка РРО? Или я что-то пропустила. Или тут речь про биткоины?))

Відповісти
  • оля
12.01.18 21:30

Ирина,просто мысли мои прочитали- уверена, все подтянут под обязательный рро, и в итоге у меня будет кино:  безнал с рро, попадаю в 1 группу до 01.07.18, директор уже в шоке, уверен, что это постановление примут, а заработают банки на комиссиях и терминалах

Відповісти
  • Елена
12.01.18 14:53

Ирина,думаю что они тихо протащат РРО+ терминал . Как то разделение на группы и сроки настораживает. Хотя может только терминал имеют ввиду

Відповісти
  • Мона
12.01.18 15:56

Ну, если бабушка торгует сельдереем на площади более 20 кв.м. то таки да

Відповісти
  • бурундук
12.01.18 17:58

Мона,более-один срок, смотрите и читайте ниже.....менее ( и один метр) это чуть позже

Відповісти
  • Машуня
12.01.18 16:02

Мона, +++ таки да! 

Відповісти
  • Отак
12.01.18 16:02

Мона, в новій постанові відсутні будь-які виключення , в т.ч. торгівельна площо 20кв.м.

Відповісти
  • Отак
12.01.18 16:03

будуть встановлювати всі

Відповісти
  • Отак
12.01.18 16:04

мій коментар відносно загальносистемників

Відповісти
  • Тася
12.01.18 16:20

мається на увазі торгівля через інтернет?

Відповісти
  • Машуня
12.01.18 16:22

Ну, если серьезно, конечно надо постепенно оцивилизовываться.
Только тарифы на эквайринг нужно принудительно ограничить и сделать не более 0,5%.
У нас во многих магазинах, где ФОПы снимают по 3 - 6 кв.м., начали было принимать расчеты картой, но потом большинство из таких "первопроходцев" отказались. Дорого: абонплата + от 2% (в среднем). В условиях инфляции, повышения МЗП и аренды - дешевле послать покупателя в банкомат.

Відповісти
  • бурундук
12.01.18 18:00

Машуня,так у нас вообще все услуги банковские дорогие. За свои же живые деньги платишь комиссию за снятие, за положить на карту....Красота

Відповісти
  • бух
12.01.18 18:02

а если дистанционная торговля? как площадь измерить? чет не понимаю(

Відповісти
  • Дмитрий
15.01.18 10:33

бух, пишется что с 1 января 2020 года все независимо от площади и групп единого налога, даже первая группа на лотке на базаре.
Но тогда непонятно, расчет через терминал - это операция попадающая под РРО.

Відповісти
  • Vbhf
15.01.18 15:44

Дмитрий, РРО после превышения 1млн. по терминалу?

Відповісти
  • Олена
16.01.18 16:41

На розробку технічної документації, виробництво нової моделі торгового автомату з використанням електронних платіжних засобів та внесення до реєстру РРО не вистачить і півтора року. А вартість? Цей бізнес зупиниться...

Відповісти
  • Олена
16.01.18 16:43

Проект постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)” не підтримуємо. Він взагалі не враховує діяльність суб'єктів господарювання на загальній системі оподаткування, які здійснюють торгівлю з торгових автоматів-РРО (зареєстровані в реєстрі РРО), які не мають можливості приймати гроші за допомогою електронних платіжних пристроїв, а також суб’єктів господарювання на загальній системі оподаткування, які здійснюють виїзну торгівлю без застосування РРО(наприклад з автоцистерн, цистерн, бочок, бідонів) та не мають можливості використовувати платіжні пристрої, адже їх застосовувати в надзвичайних погодних умовах неможливо (жара, морози, дощ тощо).

Відповісти